Jakie będą skutki niewymienienia płynu hamulcowego?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Jakie będą skutki niewymienienia płynu hamulcowego?

Ten temat zawiera 17 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Pietro Pietro 7 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe lisu7
    lisu7
    Użytkownik

Jakie będą skutki niewymienienia płynu hamulcowego?

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do Rometa bądź skonsultuj się z mechanikiem lub specjalistą, gdyż każdy Romet niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.:D
    Zdjęcie profilowe Fubu2PL
    Fubu2PL
    Użytkownik

słabsza siła hamowania możliwość wyparowania,wygotowania płynu lub po prostu znknięcie go czyli zapowietrzenie czyli brak siły hamowania

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe lisu7
    lisu7
    Użytkownik

a po ilu się zmienia po 1-2latach

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do Rometa bądź skonsultuj się z mechanikiem lub specjalistą, gdyż każdy Romet niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.:D
    Zdjęcie profilowe cpi2006
    cpi2006
    Użytkownik

ja w swoim skuterze nigdy nie wymieniłem plynu jest on z 2006 czyli 6lat fakt ma przejechane tylko 9500km PŁYN jest w dobrym stanie praktycznie brak sladów starości

Zdjęcie profilowe lisu7
    lisu7
    Użytkownik

a jakiej firmy płyn?

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe Fubu2PL
    Fubu2PL
    Użytkownik

płyn hamulcowy DOT-3 lub 4 zalecam 3 bo nie trzeba wymieniać co rok ponieważ 4 pobiera więcej wilgoci z otoczenia a 3 już mniej przez co trzeba wymieniać co 2-3lata

Zdjęcie profilowe lisu7
    lisu7
    Użytkownik

ok dzięki
    a dot 5.1?dobry jest?

Zdjęcie profilowe lisu7
    lisu7
    Użytkownik

odpisze ktoś??Czy DOT-5.1 jest lepszy od DOT-3 i DOT-4?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Lepszy jest, ale go trzeba częściej wymieniać. Zostaw płyn w spokoju, ja w mojej NSR125 ok 5 lat nie wymieniałem(nie wliczając czy wymieniaj poprzedni właściciel) i hamuje bez problemu 😉 Posiadam jeszcze Kymco i ATV 125 z 2008r i tak samo nie wymieniałem i hamuje.

Zdjęcie profilowe lisu7
    lisu7
    Użytkownik

wiem ale pytam z ciekawosci

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie