Jakie będą skutki niewymienienia płynu hamulcowego?

Jakie będą skutki niewymienienia płynu hamulcowego?

słabsza siła hamowania możliwość wyparowania,wygotowania płynu lub po prostu znknięcie go czyli zapowietrzenie czyli brak siły hamowania

a po ilu się zmienia po 1-2latach

ja w swoim skuterze nigdy nie wymieniłem plynu jest on z 2006 czyli 6lat fakt ma przejechane tylko 9500km PŁYN jest w dobrym stanie praktycznie brak sladów starości

a jakiej firmy płyn?

płyn hamulcowy DOT-3 lub 4 zalecam 3 bo nie trzeba wymieniać co rok ponieważ 4 pobiera więcej wilgoci z otoczenia a 3 już mniej przez co trzeba wymieniać co 2-3lata

ok dzięki
a dot 5.1?dobry jest?

odpisze ktoś??Czy DOT-5.1 jest lepszy od DOT-3 i DOT-4?

Lepszy jest, ale go trzeba częściej wymieniać. Zostaw płyn w spokoju, ja w mojej NSR125 ok 5 lat nie wymieniałem(nie wliczając czy wymieniaj poprzedni właściciel) i hamuje bez problemu ;) Posiadam jeszcze Kymco i ATV 125 z 2008r i tak samo nie wymieniałem i hamuje.

wiem ale pytam z ciekawosci

nie polecam do 5.1 bo jest większym pożeraczem wilgoci z otoczenia zalej Dot-3 i spokój

a normalne jest że jak odpalam i jeżdżę skuterem to lecą białe dymy?

skąd spod tarczy ? jesli tak to po prostu tarcza i płyn się przegrzała i tyle

nie!! z wydechu

lecą białe dymy bo twój skuter to 2t i on zawsze dymi jak każdy 2t

ok dzięki:D

lisu7 napisał:

odpisze ktoś??Czy DOT-5.1 jest lepszy od DOT-3 i DOT-4?

Lepszy do superbajków i maszyn których producenci wymagają takich płynów np. H-D. Jeżeli układ hamulcowy nie jest przystosowany do syntetycznego DOT 5, nie stosuj go bo zniszczy ci uszczelniacze i gumowy przewód hamulca.

lisu7 napisał:

Jakie będą skutki niewymienienia płynu hamulcowego?

Na płaskim terenie żadne. W górach po zagrzaniu hamulca, w starym płynie powstają korki powietrzne, co powoduje całkowity zanik hamowania. Moim zdaniem, do skuterów najlepszy płyn to DA1, R3, DOT3. Te płyny mają niższą temperaturę wrzenia, ale też niższą higroskopijność (wchłanianie wilgoci).