Jaki wybrać motorower 2T?

Cześć jestem na tym forum nowy. Chce kupić sobie jakiś fajny motorower 2t. Tylko jest jeden warunek spalanie nie może przekroczyć 3l/100km.
Proszę o odpowiedź. Mój fundusz to 3000 tys. mogą być używki. Motorowerem będę dojeżdżał do szkoły około 25km dziennie więc chciałbym coś niezawodnego.

Jak motorower to romet 205

Fajny. Tylko koledzy by się nabijali :) a poza tym wole coś nowszego np. 2004 r.

a po 2 wpisał 2t a nie 4t

Na oku mam generic trigger albo keeway tx50. Co o nich sądzicie?

Nie ma takich. Na każdym 2T możesz przekroczyć 3l/100km... i praktycznie na każdym możesz ich nie przekroczyć... ;)

Chodziło mi oto żeby było coś koło tego ;)

Podoba mi się też derbi gpr nude i malaguti drakon. Tylko jakie spalanie?

Ale to właśnie tak jest. Kończę docieranie jednej z cięższych 50-tek. Sam ważę z ubraniem ponad 120kg. Skuter zatankowany waży blisko 130kg. Z pierwszych 250km jeżdżąc przeważnie sam i nie szybciej niż 65km/h (GPS-owe) miałem zużycie 2,9 l/100km. Następne 300km w połowie przejeździłem z pasażerem. Wielokrotnie zbliżałem się do 75km/h (to jego max) i zużycie wyniosło 3,3 l/100km. Wniosek. Krytycznie dużo zależy od stylu jazdy (w tym prędkości) i obciążenia maszyny. Nie będę już dodawał ile złego może zrobić zły/niepotrzebny tuning. Swój styl jazdy musisz ocenić jednak sam...

Będę jeździł raczej spokojnie nie przekraczając 60 km/h jedna mocy w zapasie chce mieć ;). A i mam 170cm i 50kg tak dla wiadomości

No to uważam, że nie masz problemu. Praktycznie każdy nowy 2T, odblokowany, bez dodatkowych większych przeróbek (zwłaszcza zmiany dyszy w gaźniku na większą), pozwoli Ci zmieścić się w założonym limicie. Teraz powinieneś określić dodatkowe kryteria wyboru (uroda, awaryjność, cena)... W 2T szczególnie ważna dla zużycia paliwa jest technika posługiwania się manetką - zwłaszcza odpuszczanie gazu po osiągnięciu założonej prędkości podróżnej - naprawdę można sporo zaoszczędzić... Szerokości...

A dacie jakieś linki dobrych motorowerów?

2T i poniżej 3 litrów? Chyba bardzo lekki, bardzo mały i bardzo delikatnie traktowany. Od 3.5 w góre to standard.

wombat ma racje 2t hajcowały hajcują i będa hajcować a jestes młody i okdręcisz manete ja bym radził cos z fmb na poczatek zip pro junak 901 z plastików a golasa to barton fighter akurat jak na twoj wzrost a spalanie bez blokad max 3l a po dobrym dotarciu jest czym pocisnąć

a co myślicie o romecie zetce albo keeway tx50

zetka fajna i oszczędna a xt50 to kopia am6 z tego co wiem [od posiadaczy ] to po zdjęciu blokad fajnie idzie ale hajcuje cos za cos.