Jaki Wariator do chińczyka

Witam, chciałbym założyć nowy wariator do mojego skutera (Kingway Coliber), na allegro widzę ich sporo lecz nie wiem który wybrać. Nie chciał bym kupić badziewia które od razu się popsuję. Może ktoś mógłby podrzucić link do aukcji lub login do jakiegoś zaufanego sprzedawcy.

A co sądzicie o tym ?
http://moto.allegro.pl/item1165899328_promocja_wariator_sportowy_do_skuterow_4t_tuning.html

Nie kupuj tego, najlepiej Polini lub Malossi, a swoją drogą, do osiągów najlepszy będzie cylinder :D

Cylinder na chwilę obecną pozostanie seryjny, przynajmniej do póki będzie sprawny (9111hm przebiegu na nim).
A co do wariatora to nie wiem czy jest sens pakować firmowy wariator(który trochę kosztuję) do chińczyka.

No to jak chcesz, ten Ci może coś dać, ale nie licz na zbyt wiele.Twój wybór, zawsze możesz używanego poszukać :D

Vezyr a jak myślisz jaki był by efekt gdybym do fabrycznego wariatora założył nowe rolki i ślizgi (polini). Czy wariator po takim przebiegu nadaję się do takiej operacji?

A i jeszcze jedno jaki rozmiar rolek są montowane w chińczykach ?

Rozmiar rolek to 16x13 wariator ten "chinski za ok 40zł" to nic innego jak seria z lżelszymi rolkami, najlepiej kupić coś markowego bo jest pewność że coś da na przyśpieszeniu albo na v maxie

ty masz 9111km i jeszcze rolek nie zmieniałeś?
Mógłbyś zmienić, ale osiągów ci to dużo nie da. Ten wariator to lipa wg. mnie

No tyle kilosów na seryjnych rolkach nieźle :D Zmienia się je najczęściej przy wymianie paska co 6000 kilosów.Ten wario coś tam może dac, ale nie wiele.A rolki i ślizgi to nie są elementy tuningu niestety :twisted:

Kto powiedział ze to musi być tuning :roll:
Jak myślicie zgra się to z tym:
http://moto.allegro.pl/item1170499734_rolki_polini_16x13_rozne_gramatury_okazja.html
rolki 5,6g czy może jakieś cięższe ?

To ja już nie wiem czy Ty chcesz tuning czy co :| Podejdą te rolki, dlaczego by miały nie wejść, dobry rozmiar.A pasek wymieniłeś po tych 6000km?

hmm wstyd się przyznać ale nie, zrobię to teraz.
Jak możesz to poleć jakiś pasek do tego.

Waga seryjnych rolek do Colibra jest 6,5g.

Wagi rolek seryjny są różne Pyjan niestety :D Nieraz 6, nieraz 5,5, nieraz i 7g w tych największych (Fonero choćby) A pasek hmm Bando spokojnie 6000 przejedzie, aczkolwiek lepsze są Dayco.

Dzięki za pomoc, a co do rolek to jak myślicie lepiej 5,6g czy 6,3g

Vezyr napisał:

Wagi rolek seryjny są różne Pyjan niestety :D Nieraz 6, nieraz 5,5, nieraz i 7g w tych największych (Fonero choćby) A pasek hmm Bando spokojnie 6000 przejedzie, aczkolwiek lepsze są Dayco.

To każdy kingway coliber ma inną wagę rolek?

Coliber może nie, ale choćby Vapor, Coliber i Wilga, niby to samo, a mogą się różnić :) Dziwne, ale nic z tym nie zrobisz :D

Yo odpowiedzcie mi jeszcze na 2 pytania i już wam nie truje głowy :mrgreen:.
Które rolki lepsze 5,6g czy 6,3g?
Jaki rozmiar paska mam kupić ?

Może to samo,ale ja wyraźnie napisałem Kingway Coliber - więc dobrze.
Xarcin - http://scooter-site.pl/topics34/regulacja-napedu-co-i-jak-vt189.htm.

Jeśli masz seryjny skut, to ja bym 5,6g brał :D

6. 6,5 nawet 7.0
To indywidualna sprawa
(dobrać trzeba,rolkami testowymi)