! Forum Skutery Jaki ? Używany.

Ten temat zawiera 32 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Radek103 Radek103 8 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 33 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #55032 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Radek103
    Radek103
    Użytkownik

Witam. Zamierzam kupic swój pierwszy skuter. Skuter nie ma byc tylko dla mnie, ale też dla mojej mamy. Noo to się jeszcze okaże kto nim będzie więcej jeździł 😀 .Moja mama che też czasem dojeżdżac nim do pracy podkreślam ,,czasem”.Mam do wydania max 3500zł. Interesują mnie raczej skutery lepszych firm, a używane. Potrzebuję dużego i wygodnego skutera (oczywiście 50) ponieważ jestem ,,większych rozmiarów”, mam 185 cm wzrostu, a poza tym będę nim dojeżdżał do pobliskiego miasta odległego o 15km do szkoły muzycznej (teraz dojeżdżałem komunikacją miejską). Moc absolutnie nie może zejśc poniżej 4km. Proszę o konkretne marki i ich modele. Z góry dzięki !

#55033 Odpowiedź
    Radek103
    Użytkownik

Zapomniałem dodac, że skuter ma byc ekonomiczny i ładny bo oczywiście moja mama tak pragnie :).

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #55034 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Peugeot Elystar (gaźnikowy, nie wtrysk), lub z racji Twojego wzrostu, coś na dużych kołach, np Kymco Agility City, albo Malaguti Centro -nowy model

#55044 Odpowiedź
    Radek103
    Użytkownik

Mamie nie za bardzo podoba się Malaguti :D. Peugeot bardzo mnie zainteresował.

#55045 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Nowy model Malaguti Centro lepiej prezentuje się na żywo, w przeciwieństwie do Peugeota Elystara 😉

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #55046 Odpowiedź
    Radek103
    Użytkownik

Przeczytałem, że ten Peugeot potrafi spalic do 5 litrów. To nie dla mnie 😀

#55047 Odpowiedź
    Radek103
    Użytkownik

Może ktoś zaproponuje jeszcze inne modele…

#55048 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe a123659
    a123659
    Użytkownik

Chłopie, szukasz markowego, dużego i jednocześnie mało palącego skutera, oraz żeby był ładny. Może jeszcze ma wyciągać 120km/h?
    Wątpię, żeby elystar palił 5l, powinien palić do 4l według mnie. Może coś z Tajwanu? Proponował bym B&W. Spełnia wszystkie wymogi, co do spalania to swoje palić musi, bo jest duży, ale za to komfort, niezłe osiągi, chłodzenie cieczą i jest ładny.

o
    #55049 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Niestety musisz wybierać, albo niskie spalanie, albo moc. Moc 4KM raczej zapewni tylko 2T co z kolei przełoży się na wysokie spalanie rzędu 3.5 litra lub więcej. Ja mam 4T który ma niewiele ponad połowę tej mocy i wystarcza w zupełności do jazdy. Za to spala 1.5 litra w mieście. Za 3500zł kupisz lepszy nowy skuter np. Zipp czy Kymco który mimo że z chińskim rodowodem jest naprawdę trwały. Wystarczy samemu serwisować i dbać o wymianę oleju a odwdzięczy się długą bezawaryjną eksploatacją. Mój od 11000km jeździ bez usterek i mając go od nowości znam go i jego historię. Kupując używany nie wiesz co i kiedy było robione, dlatego po zakupie musisz od razu nastawić się na wymianę oleju, przegląd co pociągnie dodatkowe koszty. Uwierz z nowym skuterem nie będziesz miał problemów. A Peugeoty zawsze miały duży apetyt na paliwko. Dla Ciebie widzę tylko 4T gdyż ma nim jeździć też twoja mama to nie będzie bawić się na stacji w dolewanie oleju do dozownika, a 4T jest trwalszy, cichszy i nie myślimy o mieszance.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.
    #55064 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Radek103 napisał:

Przeczytałem, że ten Peugeot potrafi spalic do 5 litrów. To nie dla mnie 😀

Nie sądzę, żeby Elystar 50-ka nawet na gaźniku, spalała do 5/100. Widocznie pomyliłeś z dwusuwowym Elyseo.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 33 łącznie)
Odpowiedz do: Jaki ? Używany.
Informacje o Tobie: