Jaki tłumik WM Mugen do WS 50/Barton Fighter?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Jaki tłumik WM Mugen do WS 50/Barton Fighter?

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Astrowixa102 Astrowixa102 1 lat temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #640475
  Zdjęcie profilowe Astrowixa102
  Astrowixa102
  Użytkownik
  • Postów: 6

  Jest pełno tłumików przelotowych tylko kolanko nie pasuję do motorowerów jak Router WS 50 **i trzeba spawać**. Mi najbardziej podoba się WM Mugen, gdzieś słyszałem że ten właśnie tłumik pasuje do WS 50 tylko problem polega na tym że jest tych wersji tak dużo np. fi90 fi100 i nie wiem który pasuję idealnie bez spawania do tego motorka.

  Astrowixa aka Wiktorek Motorek
  #640478
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 17 261

  Żaden. Z kilku powodów.
  Po pierwsze firma WM robi ryczyrury nie wydechy.
  Po drugie te tłumiki to tłumiki akcesoryjne do samochodów a do tego skierowane do wiejskich tunerów z allegro i OLX co się naoglądali Fast&Furious i spuszczają sie nad nazwą Mugen. Jak coś jest Mugen to musi być zajebiste i łykają.
  Po trzecie Mugen to fabryczny tuner Hondy zajmujący się samochodami (coś jak AMG dla Mercedesa lub TTE/TRD dla toyoty) wiec nie robią tłumików do skuterów.
  Po czwarte firma Mugen nigdy nie robiła wzoru tłumika sprzedawanego wieśniakom jako „Mugen”. Taki tłumik robiła firma APEXI i ten wzór nazywał się N1.
  Po piąte te rozmiary 100 i 90 dotyczą średnicy wylotowej puszki tego tłumika i jest on gigantycznie smieszny jak na potrzeby twojego sprzęta. A wloty mało kiedy są mniejsze niż 35mm – co też jest dużo za duże w stosunku do rurki wydechowej którą masz. To tak jakbyś zakładał koło od Ikarusa do Malucha. No trzeba spawać.
  Po szóste jeżeli wydechem w 4T mało mozna pomóc to na pewno można sobie na osiągi zaszkodzić. Będzie masa pierdzącego huku a jechac to bedzie gorzej jak seria.

  Jak już sobie chcesz potuningować po taniości poszukaj wydechów motocyklowych. Takie podróby są po 20 dolarów na aliexpress i troche drożej na allegro. To przynajmniej wygląda jak motocyklowy wydech a nie rynna pożyczona od starszego brata z Golfa III. Też ryczy jak głupie (choć przy twojej pojemności bedzie raczej żałośnie pierdzieć) i obłazi po sezonie ale przynajmniej po założeniu wygląda ładnie.

  No ale jeżeli dalej chcesz do WS50 wydech „Migena” to mało co ci może zaszkodzić :). tylko że bedziesz ciut śmiesznie wyglądał.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
  #640483
  Zdjęcie profilowe Astrowixa102
  Astrowixa102
  Użytkownik
  • Postów: 6
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

  Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.
Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie