Jaki tłumik WM Mugen do WS 50/Barton Fighter?

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #640475
  Astrowixa102
  Uczestnik
  • Postów: 6

  Jest pełno tłumików przelotowych tylko kolanko nie pasuję do motorowerów jak Router WS 50 **i trzeba spawać**. Mi najbardziej podoba się WM Mugen, gdzieś słyszałem że ten właśnie tłumik pasuje do WS 50 tylko problem polega na tym że jest tych wersji tak dużo np. fi90 fi100 i nie wiem który pasuję idealnie bez spawania do tego motorka.

  #640478
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 952

  Żaden. Z kilku powodów.
  Po pierwsze firma WM robi ryczyrury nie wydechy.
  Po drugie te tłumiki to tłumiki akcesoryjne do samochodów a do tego skierowane do wiejskich tunerów z allegro i OLX co się naoglądali Fast&Furious i spuszczają sie nad nazwą Mugen. Jak coś jest Mugen to musi być zajebiste i łykają.
  Po trzecie Mugen to fabryczny tuner Hondy zajmujący się samochodami (coś jak AMG dla Mercedesa lub TTE/TRD dla toyoty) wiec nie robią tłumików do skuterów.
  Po czwarte firma Mugen nigdy nie robiła wzoru tłumika sprzedawanego wieśniakom jako „Mugen”. Taki tłumik robiła firma APEXI i ten wzór nazywał się N1.
  Po piąte te rozmiary 100 i 90 dotyczą średnicy wylotowej puszki tego tłumika i jest on gigantycznie smieszny jak na potrzeby twojego sprzęta. A wloty mało kiedy są mniejsze niż 35mm – co też jest dużo za duże w stosunku do rurki wydechowej którą masz. To tak jakbyś zakładał koło od Ikarusa do Malucha. No trzeba spawać.
  Po szóste jeżeli wydechem w 4T mało mozna pomóc to na pewno można sobie na osiągi zaszkodzić. Będzie masa pierdzącego huku a jechac to bedzie gorzej jak seria.

  Jak już sobie chcesz potuningować po taniości poszukaj wydechów motocyklowych. Takie podróby są po 20 dolarów na aliexpress i troche drożej na allegro. To przynajmniej wygląda jak motocyklowy wydech a nie rynna pożyczona od starszego brata z Golfa III. Też ryczy jak głupie (choć przy twojej pojemności bedzie raczej żałośnie pierdzieć) i obłazi po sezonie ale przynajmniej po założeniu wygląda ładnie.

  No ale jeżeli dalej chcesz do WS50 wydech „Migena” to mało co ci może zaszkodzić :). tylko że bedziesz ciut śmiesznie wyglądał.

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #640483
  Astrowixa102
  Uczestnik
  • Postów: 6
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button