Jaki tłok 70cc skuter 2t

Witam otóż mam mały problem pod tytułem kupiłem chińskie badziewie które padło po 200km xD Ale do rzeczy szukam w miarę sprawdzonego tłoka do tego zestawu. Nie chcę żeby kosztował 500zł ale żeby zamknąć się w 100 byłoby idealnie. Zestaw o którym mowa. https://allegro.pl/oferta/cylinder-tlok-glowica-2t-70ccm-minarelli-a-c-10mm-6163101757 a i uprzedzam odrazu skuter był docierany poprawnie mieszanka również luzu nie było itd itd.

nie warto do tego szukac tłoka bo to dziadowski cylinder i cały pracuje jak chce.
Inna sprawa że sensowny tłok (i wcale nie jakiś tam z górnej półki) kosztuje około 150zł a jeszcze trzeba pierścienie dokupić. To już lepiej kup jakiś zestaw ze słabszych Powerforce czy Motoforce ECO

Sory za być może głupie pytanie ale co to znaczy że pracuje jak chce xD Ja rozumiem że może nie warto pchać w to jakichś super markowych części ale ten skuter sam w sobie jest wart może ze 600zł więc ładowanie do niego cylindra za jakieś 250zł mija się dla mnie z celem. Mam ten skuter można powiedzieć na dojebanie Xd więc nie będę robił sobie jakichś mega kosztów. więc w ostateczności zostanie ten co mam a szczególnie że dopiero co kupiłem to dziadostwo. Mały edit : Jeśliby ci się chciało to czy nie znalazłbyś dla mnie ew jakiegoś sensownego zamiennika zamaiast tego cylindra taki nie za drogi nie za tani żeby warto było wkładać to do tej padaczki a mówimy tu o Zipp Quantum to byłbym ci mega wdzięczny :slight_smile:

ale kwoty wokoł ktorych oscylujesz to jest megataniocha - nie znajdziesz zamiennika do zestawu za 90zl bo to już jest zamiennik. A argument że skuter jest wart 600zł to tłok do niego musi kosztowac grosze…jest najwyżej zabawny.
I nie ma sensu pchać jakiegokolwiek lepszego tłoka do cylindra który być może trzyma parametry a być może nie. Skoro siadł ci w nim jeden tałok to zapewne z tych samych powodów siądzie kolejny.
Wymiana tłoka ma sens w dobrych zestawach. W tanich zestawach zmienia sie całe zestawy. A to czy on kosztuje 90-120 czy 250zł - to wciąż jest TANI zestaw.

20175 Tłok kpl. 2T d 47mm na sworzeń 10mm cena 34 zł

ale to taki sam fajans jak ten co ma teraz