Jaki skuter/motorower 50/80ccm?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Jaki skuter/motorower 50/80ccm?

Tagi: 

Ten temat zawiera 21 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Michalk001 Michalk001 4 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe kozak38
    kozak38
    Użytkownik

Cześć planuje na wakacje pojechać motorowerem/skuterem i zwiedzić trochę polski (ok. 2000km w 7-10dni)

I tu mam pytanie do was, jaki skuter lub motorower(biegowy) mi polecacie ?
    miałem kiedyś skuter zipp ale czesto byly problemy z silnikiem, i rometa ogara 200 z silnikiem od java – na niego nic zlego nie powiem bo byl praktycznie bezawaryjny, lecz jest juz troche stary i go raczej nie kupie na taka podróż

co mi polecacie ? 2t? czy 4t? albo jakieś konkretne modele (mogą być używane) tak do 2,5k

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a nie lepiej 125? zamęczysz się 50/80cm w trasie.
    Pomijam szczere wątpliwości czy skuterem (nawet markowym) kupionym za 2500zł pojechał bym w trasę 2000km… tak bez wymian za kolejny 1000zł.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Ale to jest KOZAK, Wombacie! Do odważnych świat należy. To my jesteśmy zgredowate ciot…ki i lubimy się zabezpieczać na wszelkie niepowodzenia i niedogodności :-)))

kozak38
    Użytkownik

nie napisałem tego w temacie , ale wiem że trzeba sie zabezpieczyć i przygotować na taką wyprawe, zdaje sobie z tego sprawe, chodzi mi o jednoślad jak najmniej awaryjny i najlepiej 50/80 bo mam prawko B a niemam jeszcze jego 3 lata żeby jeździć 125

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ja bym szukał używki chłodzonej wodą. Na japończyka bez niespodzianek to mały budżet ale na koreańca/tajwańczyka da rade.
    Duży i ciężki skuter w trasy, z szeroką kanapą… coś klasy Kymco Bet&Win.
    Taki wytrzyma jazde 70km/h ze stałą prędkością. Powietrzaki – raczej nie.
    Ale przemyśl pomysł. Większość statystów za miastem jedzie 80-110km/h a nie mamy wielopasmowych krajówek (zresztą na drogi ekspresowe i autostrady motorowerem ci wjechać nie wolno) i wszystko ci bedzie wyjeżdżać z tyłu wnerwione że przeszkadzasz bo średnia ^międzymiastowa^ prędkość będzie dla ciebie nieosiągalna.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    kozak38
    Użytkownik

ma ktos jeszcze jakies inne propozycje od. sprzetu?
    pomysl juz przemyslalem niejednokrotnie , wzielem pod uwage wszystko

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

ChiNski 4t biegowy Nowy

kozak38
    Użytkownik

Slyszalem ze podobno router bassa jest dosc malo awaryjny , co sadzicie ? A moze ktos poleci cos malo awaryjnego ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

mało awaryjne są produkty z wyższej półki – yamaha, aprilla, czasem peugeot… lub jakieś tajwańczyki typu Kymco, Sym.. itd – a na dłuższych trasach mało awaryjne są produkty chłodzone wodą.
    Chińczyki raczej są ^dojazdówkami^ – skoki max 20-40km i to bez pałowania pełnym ogniem tylko delikatnie.
    Ci co odbyli długie wycieczki chinolem raczej mówią o farcie niż o dobrym i bezawaryjnym modelu. Przynajmniej tak w moim odczuciu.

Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Ja poleciłbym Ci coś z silnikiem 4 biegowym manualem 4T 139FMB. Silnik jest nie do zajechania, w trasie spali poniżej 2l/100km a jego obsługa i ewentualne naprawy są proste i mało kosztowne. Chociaż jeżeli chodzi o ten silnik to awarii jeszcze nie miałem a mam ponad 40000km. Przede wszystkim jego wielką zaletą jest to że możesz dobrać zębatki na prędkość i będziesz mógł jechać w trasie 55-60km/h bez piłowania go na wysokich obrotach. Na dowód mojej teorii zapraszam do obejrzenia mojego filmiku z trasy:
    https://www.youtube.com/watch?v=PGMjQBUAMWY
    W jedną stronę 320km z powrotem 340 – bez najmniejszych problemów. Po prostu wlać dobry olej syntetyczny, dobre paliwo i nic nie ma prawa się stać. 🙂
    Nie uważam tego za fart – jeżeli sprzęt jest zadbany to musi się udać.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie