Jaki skuter wybrać, chiński czy nie chiński?

Witam.

NIE UŻYWANY - TYLKO Z SKLEPU, NOWY.
Cena do przeznaczenia: -/4000-5000zł

Chciałbym kupić skuter, nie chiński, znane marki typu Yamaha, Suzuki itp. i żeby jakoś fajnie wyglądał, polecacie jakiś? - Najlepiej taki, jeżeli nie ma takich \\\"dobrych\\\" i fajnie wyglądających to jakiś PORZĄDNY chińczyk...

/edit

Tylko 2-suw

na znane marki masz od połowy do 1/3 pieniędzy. 7500-13tyś kosztują- to ci powinno google powiedzieć.
Stać cie na jakieś Kymco jeżeli poszukasz na Allegro.
Kymco to średnia półka. Coś pomiędzy chińczykami a japończykami

a jakies inne preferencje masz? rozmiar, kanapa, kształt- skuter/motor/chopper/ścigacz ? biegi / automat?

No, najlepiej jakby był duży - tzn, żeby 2 osoby sobie wygodnie siedziały, skuter, automat, dość duży bagażnik żeby nie było że kask kupie i go tam nie włoże, to najlepiej by było. Żeby też była jakaś moc i prędkość (będę go też raczej odblokowywał po 900/1000 kilometrach)

Jakbyście mogli konkretne modele dawać, dzięki :)

Tak myślę że moge na niego dać 4-5 tysięcy, nie tylko 4 ale i 5, ale to góra :p

to wciąz jest tylko na kymco budżet. Ale nawet nie na taki duży Bet&Win co spełnia twoje założenia bo ten kosztuje 7 tyś

A już nie lepiej niż te Kymco, keewaya? Takiego o np.:
http://www.picsauto.com/images/keeway-arn-50-01.jpg
keewaytx50

Powiem tak na taką cene to albo bardzo mało używane kymco super 9 , albo coś z rometa np. 717 H20 silnik kopią z aeroxa , na serii jedzie 70km/h po odblokowaniu do 90km/h *znajomy ma

ta, 90. Chyba z góry do przepaści.

To jaki brać? Wombat - co myślisz o tym keeway'u co podałem?

popatrz na kanapę - stopniowana i bardzo mały 2 stopień. To dla bajery bo siedzieć tam to katorga

musisz z czegoś zrezygnowac - albo z tego że jest duży, albo z tego że jest nowy albo z tego że będzie markowy.

Nie musi być duży, musi być nowy, nie musi być markowy ale najlepiej jakby był =)

to najbliżej markowych w zakładanym budżecie to to stało

http://otomoto.pl/kymco-vitality-50-2t-super-cena-2013-M3987042.html

Jakiś taki... Wole już chiński ten co podawałem niż taki, dużo patrze też na wygląd :p

Jeszcze jak jest możliwość to chłodzony cieczą nie powietrzem, chociaż to nie jest aż tak ważne.

za dużo szczęścia na raz chcesz

Vitality jest dobre, chociaż mnie od niego odrzuca jego archaiczny wygląd, szczególnie deska rozdzielcza mnie razi. Do 5000 tysięcy brałbym Zippa Quantum R. Za taką kasę dostajesz solidny skuter z niesamowitym nowoczesnym designem. Masz w nim wszystkie nowoczesne rozwiązania na miarę obecnych czasów czyli: Lampy do jazdy dziennej, kierunkowskazy, światła tylne w technologii LED. Niesamowita deska rozdzielcza z elektronicznym prędkościomierzem i opcjami niedostępnymi w większości skuterów za tą kasę (np. kontrolka ładowania akumulatora). Oba hamulce są tarczowe. W dodatku jest duży i w twoim budżecie otrzymasz opcjonalną przednią szybę która idealnie dopełnia wizerunku nowoczesnej maszyny. Ja od 27000 używam motoroweru Zippa i sprzęt jest nie do zdarcia, oni robią naprawdę dobre pojazdy - może poza PRO w którym plastiki to tragedia. No i Quantum R to dwusuw - tak jak chciałeś.

Ok, nie musi być chłodzony cieczą - Michalk, to na pewno dobra decyzja?:P Słyszałem też o wadach np. ustawiasz sobie lusterka a podczas jazdy same się przekręcają.. Aha - i jest dość duży - a więc czy będzie miał także osiągi? np 70-75+ na liczniku po odblokowaniu ?

Dwusuw powinien dać radę bez problemu rozpędzić go do takiej prędkości. Ja mam takie same lusterka i jakoś się nie przestawiają - może koła większe i nie wpadają tak w dziury, ale myślę że da się temu zaradzić, zawsze możesz dać inne lub spróbować wyjąć szkło i dokręcić od środka śrubę regulacji. Myślę że to bardzo dobra decyzja, bo sprzęt jest naprawdę nowoczesny.

A nie lepiej zamiast Zippa tego co podałeś pomyśleć nad keewayem arn 50 ? nie byłby lepszy? Czy lepszy Zipp? Jak powiedziałem bratu że chce kupić zippa quantum r to pierwsza jego reakcja "omg, zippa, te gówno, najgorsza firma" xd

Ja nie mogę. Keeway zip itp. to praktycznie ten sam silnik. Różni się to wykonaniem, wyglądem i ceną. a co do zipa to jak na chińczyk to wydaje mi się że są ok.. Według mnie lepsza jakość niż Romet. Choć ja w tej cenie skusił bym się na kymco agility lub vitalke. No ale jak wolisz wygląd to trudno. Ale kiedyś pożałujesz ze nie kupiłeś czegoś markowego.