Jaki skuter polecacie osobie która zaczyna przygodę ze skuterami i jednośladami.

Jaki skuter bądź coś podobnego polecacie osobie która niedawno zaczęła przygodę ze skuterami? Kwota jak kwota idzie się dostosować hehe.
Masa moja to 100kg. Szukam dość sprawnej maszyny która przy mnie miałaby jeszcze ten zryw jakiś, a wiem że nie będzie łatwo. Palić może dużo. I w grę nie wchodzą te najwieksze skutery.. coś bardziej sportowego jak możecie polecic. Niestety nie mam prawka na motor, więc jakaś 50-siątka musiałaby mi wystarczyć obecnie, ale ściągłoby się blokade i do tej 80-90 dało radę. Nie orietuje sie w tej dziedzinie jak na razie, a planuje coś na wiosnę przyszłą bo zbieram kasę chyba że poszcześci się i na koniec wakacji kupię. Z góry dzięki wielkie za odpowiedzi.

Dobrze by było gdybyś jednak podał orientacyjną kwotę jaką masz do wydania bo możemy pomóc znaleźć Ci sprzęt w Twoich oczekiwaniach za kwotę 10 tys. zł i za kwotę 3-4 tys zł. Wiadome że im taniej tym lepiej ale znając Twój budżet poznamy czy stać się na coś markowego lub nie koniecznie :)

No trochę ważysz tak więc w grę wchodzą tylko 2T - skoro chcesz coś sportowego to za 4600zł kupisz nowego Zippa Quantum R. Z tego co piszą użytkownicy to odejście ma więcej niż dobre, a wygląd powala na kolana. Piękny nowoczesny design z lampami diodowymi, 2 tarcze, i dodatkowo jest to duży skuter - na pewno miejsca nie zabraknie ani dla Ciebie, ani dla pasażera. Cena rozsądna dzięki czemu pozostałą kwotę przeznaczysz na dobry kask, kurtkę, rękawiczki i jeszcze doposażysz skuter w kufer i blokadę na tarczę.

duubi7 napisał:

Masa moja to 100kg. Szukam dość sprawnej maszyny która przy mnie miałaby jeszcze ten zryw jakiś, a wiem że nie będzie łatwo.

Z używek Kymco śmiało polecę Vitality lub Super 9.

Michalk001 napisał:

No trochę ważysz tak więc w grę wchodzą tylko 2T

No nie koniecznie, ja mam Vegę 70 ccm w 4T i zbiera się pięknie a wagę mam podobną :)

Yamaha Aerox albo Peugeot Speedfight 2 z używek. Jeżeli posiadasz kwotę powyżej 5,5 - 6tys polecam rozglądnąć się za Speedfightem 3 oczywiście używką

A ja polecam nowe Kymco Vitality,nieduzy skuter z mocnym silnikiem za troche ponad 5tys. zl. Nie kupuj uzywek,ani tanich chinoli bo potem tylko same klopoty.

Michalk001 napisał:

No trochę ważysz tak więc w grę wchodzą tylko 2T - skoro chcesz coś sportowego to za 4600zł kupisz nowego Zippa Quantum R. Z tego co piszą użytkownicy to odejście ma więcej niż dobre, a wygląd powala na kolana. Piękny nowoczesny design z lampami diodowymi, 2 tarcze, i dodatkowo jest to duży skuter - na pewno miejsca nie zabraknie ani dla Ciebie, ani dla pasażera. Cena rozsądna dzięki czemu pozostałą kwotę przeznaczysz na dobry kask, kurtkę, rękawiczki i jeszcze doposażysz skuter w kufer i blokadę na tarczę.

Popieram wypowiedź Michała. Zipp Quantum R jest naprawdę duży i wygodny. Posiada obszerną kanapę a pod nią schowek dużo większy niż u konkurentów. Koła 13" z hamulcami tarczowymi przód/tył. Ciekawy dizajn nie kopiowany przez inne firmy. W tym sezonie Quantum R sprzedawane są w standardzie z fabryczną szybą czołową, za którą w ubiegłym roku trzeba było sporo dopłacić, oraz z kufrem co podnosi jego możliwości bagażowe.
Skuter 2T, więc da radę z Twoją wagą, z pasażerem też nie powinien mieć kłopotu. Z tym że 2T przy pełnym obciążeniu, to wiadomo, odblokowany spali z 5L/100km.
nowy: http://moto.allegro.pl/skutery-zipp-quantum-r-gratisy-tarnowskie-gory-i2533880463.html
używany: http://otomoto.pl/zipp-quantum-model-r-M3320804.html

Jeżeli masz do dyspozycji ponad 5 tysięcy, to polecam Ci Kymco Agility Naked 50 2T.

Niekoniecznie Kymco jest dobre - zobaczcie jak wyszedł muda44 na swoim Kymco Agility City 4T. Jak widać reguły nie ma.

Ja bym polecał keewaya matrixa . Średniej wielkości , dość wygodny (czasem robię nim tak 60km dziennie) i nie ma problemów żadnych. To jest mój pierwszy skuter. Na początku chciałem coś mniejszego żeby był lekki ale na tych małych się strasznie źle jeździ. Koszt nowego keewaya to około 4000zł. Mam obecnie przejechane na nim 4200km i nic przy nim nie robiłem oprócz wymiany linki od gazu która się urwała. Poza tym dość zrywny i całkiem nieźle wygląda. Ma twarde dobre plastiki więc ogólnie polecam. Pali tak koło 3,2l przy ciągłym odpalaniu ruszaniu gaszeniu (do sklepu za rogiem i z powrotem) i tak około 2,8l w trasie. Skuter mam zablokowany. W dwie osoby też się całkiem przyjemnie jeździ nie trzeba się ściskać

HugoBoss nie obraz sie ale jak Ci nie wstyd nosic nick po niemieckim faszyscie ? Wiesz ze Hugo Boss zaprojektowal mundury dla SS-manow ? Gratulacje wyboru

wodka85 napisał:

HugoBoss nie obraz sie ale jak Ci nie wstyd nosic nick po niemieckim faszyscie ? Wiesz ze Hugo Boss zaprojektowal mundury dla SS-manow ? Gratulacje wyboru

Hugo Boss to fajne perfumy... ;)

perfumy i odziez hugo boss produkuje firma hugo bossa zalozona w 1923 roku przez Hugo Ferdinanda Bossa , zagorzałego faszyste ktorego firma w czasie II wojny swiatowej zatrudniala wiezniow do produkcji mundurów dla SS , SA , Wehrmachtu i Hitlerjugend ... swoją drogą to skoro szyli dla Wehrmachtu to pewnie Tuska dziadek też w tym chodził hehe

ps nie chodzi mi w moich komentarzacgh żeby kogoś z uzytkownikow forum obrazić , jedynie chcialbym przyblizyc troszke historii firmy Hugo Boss :) pozdrawiam

wodka85 napisał:

perfumy i odziez hugo boss produkuje firma hugo bossa zalozona w 1923 roku przez Hugo Ferdinanda Bossa , zagorzałego faszyste ktorego firma w czasie II wojny swiatowej zatrudniala wiezniow do produkcji mundurów dla SS , SA , Wehrmachtu i Hitlerjugend ... swoją drogą to skoro szyli dla Wehrmachtu to pewnie Tuska dziadek też w tym chodził hehe
ps nie chodzi mi w moich komentarzacgh żeby kogoś z uzytkownikow forum obrazić , jedynie chcialbym przyblizyc troszke historii firmy Hugo Boss :) pozdrawiam

Ja to rozumiem. Ale takich przykładów jest więcej. Np. Ferdinand Porsche, który projektował pojazdy dla Hitlera.. Wyprodukowano miliony najbardziej popularnego i kultowego auta świata- VW Garbusa projektu F.Porsche. Czy Werner von Braun, zagorzały faszysta, konstruktor rakiet V-2 który przyczynił się do postawienia przez Amerykanów pierwszych kroków na księżycu... itd, itd...

polecam Kymco Agility 4T
bezawaryjny, sam go mam jako pierwszy skuter.. tylko pilnować przeglądów i żadnych więcej zmartwień;)

wodka85 napisał:

HugoBoss nie obraz sie ale jak Ci nie wstyd nosic nick po niemieckim faszyscie ? Wiesz ze Hugo Boss zaprojektowal mundury dla SS-manow ? Gratulacje wyboru

Bo ja jestem zafascynowany nazizmem i Hitlerem :)

brylant1717 napisał:

polecam Kymco Agility 4T
bezawaryjny, sam go mam jako pierwszy skuter.. tylko pilnować przeglądów i żadnych więcej zmartwień;)

Potwierdzam, to naprawdę wdzięczny skuter. Miałem Agility 4T, ale w tym czasie był też u mnie People 150, więc jednego musiałem sprzedać..padło na Agility.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi wasze.
Kasą jaką dysponuje na chwile obecną to 2tyś ale zbliża się przypływ gotówkowy, wiec tak w grudniu badz w styczniu mogę pozwolić sobie na coś za 5tyś.
Tylko że z ceną też nie chce tak przesadzać.. w końcu to będzie mój pierwszy i trzeba zobaczyć jak sobie dam rade hehe ;d

a co sądzicie o malaguti f12?