Jaki skuter mam wybrac??

Witam potrzebuje porady jezdzilem kiedys na simsonie enduro ale to daleka historia.Fakt jest taki ze od tamtej pory sie pozmienialo troche!))w swiecie skuterow.Potrzebuje skuter t4 ktory bedzie malo palil i wytrzymalosc tez jest wazna chce go pare sezonow eksploatowac miesiecznie bede nim robil okolo 900km.Ja waze 90 kilogramow moja kieszen pozwoli mi wydac 3000zl do 4000zl.Wole nowy wiec prosze doradcie mi jaka firma i model.Ten sezon juz odpuszcze wiec moge kupic go po sezonie mysle ze znajda sie fajne oferty po sezonowe.Za pomoc z gory dziekuje.

Polecam ci Romet 717 4T.Ma bardzo ładny design i dwie palety kolorów
niebiesko-biało-czarny i czarno-biało-czerwony.Będzie palić ok od 2 do 2,5 l max na 100km.Jego wytrzymałość będzie duża jeśli będziesz o niego dbał tzn jezdził na przeglądy,czyścił co rok gażnik co 4000km wymieniał rolki,pasek I oczywiście abyś go nie KATOWAŁ tzn nie palił gumy w miejscu i dobrze dotarł okres docierania trwa zazwyczaj 500-1000km.Jego cena teraz to od 3000-3600 w zime/jesień powinien kosztować 2800-3400 z różnymi dodatkami typu kufer,kask darmowy przegląd itp.Ten skuter ma cichy tłumik przez co nie będzie cię głowa bolała.
Plusy
Wygląd
Spalanie
Przyśpieszenie
Wady
Mało widoczne przednie kierunkowskazy
Firma Romet
Model 717 4T
Rok Produkcji 2010-2012
Moc Zablokowany 2,7km Odblokowany 3,7-4KM (Zależy od dotarcia)
Wymiary:1870 x 700 x 1165 [mm]
Hamulec P/T: Tarczowy,Bebnowy ( Tylny bębnowy bez problemu blokuje koło)
Rozmiar Opon: P 12/70 T 12/70
Masa Gotowego do Jazdy 85kg
Zbiornik Paliwa 6,5L
Na jednym zbiorniku przejdziesz ok 240-280km max

Moze cos z rometa ,767 ale on sporo pali(ok.3-3,5l)

Chyba każdy na tym forum poleci ci tajwańską firmę Kymco :). Za 4 tyś kupisz nowe Kymco Agility 4t. Skutery sa dobrze spasowane, praktycznie bezobsługow. Lejesz paliwo i jedziesz w siną dal. Jak dla mnie Agility wygląda nienajgożej. Co do Rometów - To chiński syf, a szczegolnie skutery. Sąsiad kolegi ma od nich skuter który trafia do serwisu średnio 3 razy w miesiącu.

Jak sie dba to sie ma- PROSTE I LOGICZNE

Po Pierwsze pewnie ten sąsiad o niego nie dba po drugie z tego co wiem Kymco są raczej 2t i dużo palą od 2,7-3,5 l /100 a gość chciał CZTEROSUWA

Zobacze waszwe propozycje i odpisze

Powiem ze te dwa modele sa ok.Powiedcie mi Romet a Kymco to samo czy jest ktoras firma lepsza od drugiej.widzialem filmik z testu agliti podobno jest waski i w nogi wieje ale co ja tam sie znam moze to nie istotne)) czy juz mieliscie doswiadczenie z tymi modelami?Mam wzrost 182 czy beda ok.

Ale kwestia spalania jest istotna i trwalosc skuterka.Kwestia katowania sprzeta juz jest za mna ma mnie dowiesc z punktu A do punktu B.Wiec moge z czystym sumieniem ze bedzie wszystko mial wymieniane na czas tak jak producent zaleca a moze wczesniej.Tym prosze sie nie martwic)))

Niewątpliwie jeżeli masz do wydania około 4 tysiaków warto przyjrzeć się bliżej kymco i sym. To są skutery tajwańskie, które praktycznie bezawaryjnie robią 20-25 tkm.
Chińczykami też ludzie jeżdżą (w tym ja i póki co nie narzekam) ale ja się kierowałem budżetem :)

http://allegro.pl/skuter-kymco-agility-50cc-4t-4-suw-tani-promocja-i2425182514.html

http://otomoto.pl/sym-inny-orbit-ii-4t-gliwice-agility-M3029140.html

Podjade do jakiegos przedstawiciela i sobie usiade i zobacze na zywo co i jak?Dziekuje za pomoc mysle ze wybiore Kymco ale zobaczymy Pozdrawiam))

Maxxx napisał:

Powiedcie mi Romet a Kymco to samo czy jest ktoras firma lepsza od drugiej.

Kymco jest kilka klas wyżej niż Romet. Jeżeli wybierasz z tych dwóch to nawet się nie zastanawiaj tylko bierz Kymco.

Bierz Kymco i nawet się nie zastanawiaj,ja jeżdżę już 3 rok Kymco Vitality,mam ponad 26.000km i nic się nie dzieje.

W tym przedziale cenowym szukaj Kymco albo SYM !
Z Rometem daj sobie spokój bo to CHIŃSKA TECHNOLOGIA + POLSKIE NAPISY :P jednym słowem TANDETA.
Miałem Rometa 717 dbałem jak o dziecko :) i wieczne problemy (niedziałające światła samo pękające plastyki) zrobiłem 2 tys i sprzedałem tracąc 40 % ceny zakupu.
A spalanie 2 - 2.5 L w Romecie 717 to polecam włożyć między bajki :)

Juz jaestem prawie zdecydowany ale przypominam ze go chce kupic na przyszly sezon to znaczy w okresie styczen luty 2013 ten sezon juz odpuszczam?Ale ma to byc skuter 4T Kymco do mnie przemawia Agility.
Z tego co widze to Kymco Vitality Cenowo jest drogi i chyba jest 2T ale sie nie kluce.

Kymco Vitality robią w wersji 4T i 2T. W Polsce niestety tylko dostępne jest
Vitality z silnikiem 2T.

Powiedzcie mi jak naprawde jest z tym spalaniem 4T Faktycznie one pala 2 litry przy spokojnej jezdzie oczywiscie?

Przepraszam za literowki

Silniki 4T palą bardzo mało więc myślę, że przy spokojnej jeździe bez szarpania zejdziesz do 2L/100km.

Chińskim Vaporem spalaniem zeszłem dokładnie do 1.89l/100km - Oczywiście "ECO Drivingiem" bo tak normalnie z poszarpaniem manetki 2 - 2,20l /100km :D