JAKI SKUTER KUPIĆ?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #34702 Reply
    bziumbzium
    Użytkownik
    • 4
    • 51Postów:

Witam forumowiczów,
    mam problem z wyborem skutera gdyż nie znam się na tym temacie w ogóle.

Czego szukam:

Skuter
    Pojemnosć do 50 ccm, nie chce żadnych z powiększoną pojemnościa itp, ma być legalny do jeżdżenia pod kątem pojemnosci bez uprawnień na motocykl, tak aby sam dowód osobisty wystarczył.
    Skuter może być nowy lub używany.
    Cena skutera powinna być jak najabrdziej zbliżona do 1500 zł, choc jeśłi będzie jakas okazjia to moge dołożyć troszkę ale na pewno nie przekrosze 2000 zł.

Do czego ten skuter?:
    Nie potrzebuję go tuningowac, przerabiać, startowac nim na redbull fighters… on ma jeździć, mieścić dwie osoby.
    Skuter będzie mi służył do jazdy do pracy głównie (900 km/ miesiąc)
    Najprawdopowdobniej zdejmę z neigo blokadę aby mógł osiągać stabilna predkość 60-70 km/h przy jednej osobie, tak abym do pracy nei jechałw nieskończonosc, ale jak zaznaczyłem zawrotna predkosc nie jest mi potrzebna bo taka mam w samochodzie.
    Jakby był na dużych kołach to było by super.
    Mazowieckie

Dodatkowe pytania i watpliwości:
    Słyszałem ze skuter 4suwowy bedzie trwalszy.
    Słyszałem że skutery markowe typu piaggio itp będa trwalsze, jednakże taki markowy skuter w tej cenie będzie miał z 10 lat, więc swoją markową trwałośc chyva już przejeździł.
    Słyszałem że „chińczyki” może i są mniej trwałe bo rpzejada kilkanaście tys. kilometrów, ale wtedy po prostu traca kompresję na silniku, naprawa kosztuje do 350 zł i jadą kolejne kilkanaście tys km.

Tak więc pytanie do Was forumowicze… jak to jest, bo za chiny nie mam pojęcia co mam wybrać, firm jest pełno, raz ilosc modeli w kazdej firmie…

z góry dzięki.

#34703 Reply
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13
    • 582Postów:

Z markowych to polecam Ci Kymco Agility :http://moto.allegro.pl/kymco-agility-i1687433425.html

Z chińczyków polecam Kingwaya Yarox: http://moto.allegro.pl/mocny-yarox-nie-aprilla-aerox-yamaha-i1676052515.html lub

Zippa TOROS F16 G2 :http://allegro.pl/skuter-zipp-toros-f16-g2-nowy-2011-promocja-i1598144291.html

Plusy makowców:

+Niezawodność
    +Trwałość

Plusy chińczyków
    +Cena
    +Tanie części
    +W miarę dobre wykonanie

Na sam początek zalecam Chińczyka ponieważ jak zaliczysz szlif to nie będzie ci tak przykro jakbyś miał zaliczyć szlif na markowcu.

#34704 Reply
    bziumbzium
    Użytkownik
    • 4
    • 51Postów:

a dlaczego akurat te modele?

#34705 Reply
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13
    • 582Postów:

Ponieważ cenowo nic lepszego nie wymyślisz.Ewentualnie dobrym używanym markowcem jest Kymco Vitality http://otomoto.pl/kymco-vitality-vitality-ladny-M2689363.html.

#34707 Reply
    bziumbzium
    Użytkownik
    • 4
    • 51Postów:

a co sadzisz o tym? http://moto.allegro.pl/skuter-kingway-ibis-2-szt-wyprzedaz-w-wa-i1695903265.html

skoro już z chińczyków kingway…
    (szukam z mazowieckiego, bo musze kupić jak najszybciej)

#34709 Reply
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13
    • 582Postów:

Kingway czy Romet czy Zipp są produkowane w jednej fabryce więc nie ma to znaczenia jaka firma.Co do tego Kingwaya to możesz spokojnie brać.Jest to 4 suw dużo ci nie spali max 3L/100 km.Na sam początek skuterowej przygody będzie ok.

#34711 Reply
    bziumbzium
    Użytkownik
    • 4
    • 51Postów:

Dla mnie ta przygoda jest raczej hmmm jedno razowo-jaknajdłuzsza, bo ja raczej samochodowy jestem, ale z racji tego ze moja machina pali 12L/100 chce sie przerzucic na cos innego chociaz do pracy.

#34712 Reply
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13
    • 582Postów:

Jakby nawet coś ci się w chińczyku zepsuło.To dostępność części jest praktycznie nieograniczona.

#34714 Reply
    bziumbzium
    Użytkownik
    • 4
    • 51Postów:

no ok, to na co powinienem zwrócić uwage kupując skuter, i skoro romet kingway i zipp to to samo, to jak dokonac wyboru?

#34716 Reply
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13
    • 582Postów:

Kupując skuter zwróć uwagę na jakość plastików.Te 3 firmy produkują w tej samej fabryce skutery tyko np: W kingwayu masz papierowy licznik a np w zippie elektroniczny i światła Led.Różnią się tylko detalami.

#34724 Reply
    pitt690
    Użytkownik
    • 2
    • 42Postów:

Pojeździj po marketach i zobacz co mają.
    Zapłacisz zapewne mniej niż na allegro i przynajmniej będziesz na żywo widział co kupujesz.

#34725 Reply
    bziumbzium
    Użytkownik
    • 4
    • 51Postów:

Słyszałem ze na tym z marketu to nawet do kasy nie dojade … 😉

#34727 Reply
    pitt690
    Użytkownik
    • 2
    • 42Postów:

Słuchaj takich bajek… 😉
    Większość chińczyków ma te same silniki tylko że wizualnie są inne.
    A z tymi, że do kasy nie dojedziesz itp. to zwykły stereotyp o chińskich produktach, a najczęściej piszą to ludzie którzy nawet styczności z takim skuterem nie mieli.

#34734 Reply
    degename
    Uczestnik
    • 8
    • 990Postów:

Chińczyki robią się coraz lepsze bo importerzy mający wiele napraw gwarancyjnych szukali innych, trwalszych części by poprawiać swój wizerunek i zmniejszyć koszty serwisu.

Kto kiedyś pomyślał że w Chińczyku będzie system EGR i chłodzenie cieczą? Części są tanie, serwis prosty a kompletny remont silnika kosztuje około 450 zł na troszkę lepszym cylindrze. Skutery zaczynają kosztować coraz mniej, a jeżdżą coraz lepiej.

#34756 Reply
    guliwer55
    Użytkownik
    • 28
    • 746Postów:

A od kiedy to chinski skuter jest markowy -to największe badziewie jakie jezdzi na naszych szosach

#34757 Reply
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13
    • 582Postów:

guliwer55 wolisz iść na nogach z pracy czy wrócić chińskim skuterem?

#34763 Reply
    Dasik287
    Użytkownik
    • 7
    • 231Postów:

Guliwer nie każdego stać na takie zabawki jak markowe skutery, dla mnie na szosie nie ma nic gorszego jak dzieciaki popisujące się, scigajace się tymi markowymi skuterami 🙂

#34766 Reply
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13
    • 582Postów:

Myślę,że powinny być szkolenia w ośrodkach szkoleniowych a nie w szkole.Potem chłopak który odpisywał od kolegi wyjedzie na ulice wymusi pierwszeństwo i śmierć na miejscu.Sorki za lekki of.

#34784 Reply
    Suawek
    Użytkownik
    • 32
    • 888Postów:

degename napisał:

że w Chińczyku będzie system EGR

Nie mieli wyjścia, wymogi czystości spalin dla nowych pojazdów.

#34790 Reply
    bziumbzium
    Użytkownik
    • 4
    • 51Postów:

Jakub100001 napisał:

Myślę,że powinny być szkolenia w ośrodkach szkoleniowych a nie w szkole.Potem chłopak który odpisywał od kolegi wyjedzie na ulice wymusi pierwszeństwo i śmierć na miejscu.Sorki za lekki of.

Mnie tez strasznie skutery wkurzają, w sensie szczyli na nich, zero pojęcia o drodze a jada w największym ruchu, i pchają się między samochody.

#34797 Reply
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13
    • 582Postów:

Niedawno temu stojąc w dużym korku(aut nie dało się wyminąć bo było za ciasno a pobocza nie było )zauważyłem chłopaka jadącego na skuterze z dziewczyną.Chciał się popisać przednią i wjechał na środek dwóch pasów.Kawałek dalej po jednej stronie stała ciężarówka a po drugiej nowy volkswagen scirocco.Chłopak stracił panowanie nad skuterem i uderzył nogą w nowego volkswagena.Nie obyło się rozmowy ale naszczęscie nie porysował auta.Według mnie tacy ludzie nie powinni wyjeżdżać na ulice.W szkole egzamin polega na bodajże na 12 pytaniach i przejechaniu ósemki.Powinny być szkolenia które mówią kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu,jak udzielić pierwszej pomocy i jazda po miasteczku drogowym.Policja jak narazie nie interesuje się tym,że młodzież jeździ bez uprawnień i to 80km/h stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

#34800 Reply
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

To że lekko go zachwiało to może być nie do końca jego wina. Skoro jechał z dziewczyną to może ona się wierciła i go zachwiało. Nie we wszystkich szkołach jest tak jak mówisz. U mnie w szkole w tym roku zdało tylko 12 osób z 70 bo egzaminator wymagający był. Chciałbym jeszcze powiedzieć że nie każdy młody jeździ bez znajomości uprawnień. Jest dużo nastolatków którzy są poważni i uważają na drogach ale niestety przez innych mają opinie jaką mają.

#34801 Reply
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13
    • 582Postów:

Ale jak widział,że nie ma miejsca to po jakiego grzyba pchał się w dodatku z pasażerką.
    Pewnie,że są tacy egzaminatorzy którzy nauczą kodeksu drogowego,ale niestety są tacy którym to rybcia czy odpisze czy nie.Ja jak zdawałem na policji to miałem 25 pytań i potem jeszcze policjant dopytywał z pierwszeństwa przejazdu i pierwszej pomocy.

#34802 Reply
    ZippPRO50
    Użytkownik
    • 0
    • 34Postów:

zal mi cie zipp ma własne fabryki w niemczech i polsce romet w polsce jakub100001 masz 13lat i sie podniecasz skuterem z tesco marki router bassa i radzzisz ludzią co mają kupic

#34803 Reply
    ZippPRO50
    Użytkownik
    • 0
    • 34Postów:

kolecam w tej cenie (TOROS F11 EKO Z MEDIA EKSPERT LUB REAL) (ROUTER BASSA Z TESCO) (ZIPP BASIC 4T) (ROMET 727 DUZO DODATKÓW JAK NA TĄ CENE) SZUKAJ ZIPÓW I ROMETÓW ALE JAK YS DAŁ 2500ZŁ TO BYSI MAIŁ FAJNĄ BIEGÓWKE Z ROUTER ALBO ROMET ZETKA50

#34804 Reply
    ZippPRO50
    Użytkownik
    • 0
    • 34Postów:

SKUTER + IDIOTA + BRAK SYSTEMU ABS W CHAMULCU Z PRZODU(DLA NOOBÓW TO TARCZA Z PRZODU)=POŁAMANE RENCE I SKUTER WRAZ Z SILNIKIEM POŁAMANY

#34805 Reply
    ZippPRO50
    Użytkownik
    • 0
    • 34Postów:

MAM NIBY CHINCZYKA ALE KUPIŁEM GO DLA TEGO ZE POSIADAŁ FAJNY TŁUMIK , PLASTKI ,OBROTOMIERZE , SYSTEM ABS I INNE ZMIENIŁEM SILNIK NA ORGINALNY Z YAMACHA 50CM3 MOC 12KM CHŁODZENIE CIECZĄ MINETALI FILTR POWIETRZA STORZKOWY GAZNIK WYMIENIŁEM NA YAMACHY W SERWISIE YAMACHY BO NIE MOGŁEM ZNALESC NA ALLEGRO

#34809 Reply
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

Dzieciaku neostrady… nawet nie pisz więcej takich debilnych postów -.- Ten niby ABS w chińskich skuterach nie działa. Nie wiem jak to w markowych bo nie miałem okazji spróbować. Pozatym ręce nie „rence” połamany silnik – nie mam więcej pytań. Następnie Yamaha a nie Yamacha. Stożek do seryjnej 50ccm – powodzenia. Zresztą co nas obchodzi co robisz z swoim sprzętem ? Widać że dziecko neostrady więc więcej nic nie będę pisał.

#34811 Reply
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13
    • 582Postów:

ZippPRO50 napisał:

zal mi cie zipp ma własne fabryki w niemczech i polsce romet w polsce jakub100001 masz 13lat i sie podniecasz skuterem z tesco marki router bassa i radzzisz ludzią co mają kupic

Po pierwsze Romet składa skutery z chińskich części.Po drugie nie mam skutera z Tesco i się nie podniecam.Po trzecie doradzam innym ludziom jaki skuter kupić ponieważ sam długo szukałem skutera i nie chce żeby osoba ktora cieżko zarobiła pieniądze wydała je na jakiegoś bubla.Po piąte po Twojej składni wniąskuje,że masz max 10 lat i myślisz,że w internecie jesteś anonimowy.

#34820 Reply
    Patrykk
    Użytkownik
    • 12
    • 2 027Postów:

ZippPRO50 – Nie wypowiadaj się więcej, bo znasz się na motorowerach jak krowa na gwiazdach, pozatym użyteczniejszym wydatkiem byłby słownik ortograficzny, niż zipp .
    Jak włożyłeś silnik od yamaChy, to daj zdjęcie, bo jakoś Ci nie wierzę , ciekawe dlaczego .

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: JAKI SKUTER KUPIĆ?
Twoje informacje:

Back to top button