Jaki skuter kupić dla dwojga?

Cześć. Chcę kupić skuter dla mnie i mojej dziewczyny. To znaczy, że często będziemy jeździli we dwoje na jednym skuterze. I teraz nie wiem co wybrać, bo większość skuterów starcza na jedną osobę, a dla ewentualnej drugiej osoby jest miejsca tyle co dla kury na grzędzie.

Czy możecie doradzić mi jakiś rozsądny skuter z odpowiednią ilością miejsca dla 2 osób? Aha i czy możecie skomentować moje wątpliwości czy 50ccm jest w stanie uciągnąć dwie pełnoletnie osoby. Z drugiej strony nie chce mi się robić prawka na motor.

Wpisz ile masz pieniędzy na skuter. Jeśli fundusze wystarczą, to dość masywną konstrukcją jest skuter marki kymco. A mianowicie, kymco new dink 50.

Załóżmy, że zdołam wysupłać do 8 patoli na nowy skuter. Chociaż wolałbym jak najtaniej, więc w grę wchodzą również używki. Mniejsza o pieniądze, chodzi mi o ogólnie czy 50ccm uciągnie 2 osoby, czy trzeba robić prawko A i kupować coś mocniejszego, pewnie używanego? A jeżeli 50ccm da radę to co byście poradzili wziąć pod uwagę z tego co na rynku?

Przede wszystkim musi to być skuter z silnikiem 2T.Bo 4T dwie osoby ciężko ciągnie tzn wolno się rozpędza i w ogóle.

Polecam TOROS F16

50 cm uciągnie ale o komforcie podróży nie ma co mówić.
ja mam skuter ze sporym siedziskiem ale jazda we 2 osoby dłuższa jak 30- 40 km to już katorga.
Jeśli planujesz dłuższe wyjazdy + ma być Wam WYGODNIE to polecałbym jakiś większy sprzęt.
Jeśli masz wozić swoją lubą tylko do fryzjera na odległość 2 km to 50 da radę.
jazdę na 50 we 2 osoby można porównać do jazdy maluchem z czteroosobową rodziną= niby się mieścisz ale łokciem wyjmujesz oko pasażerowi z tyłu a on kolanem gniecie cię w pęknięcie na plecach

Tak ważna uwaga- w praktycznie każdym skuterze miejsce dla pasażera jest twarde i oczywiście mniejsze niż kierowcy.Z tym się trzeba liczyć przy wyborze.

Spodobało mi się Kymco New Dink 50 albo Agility City 50. Myślicie, że dadzą radę?


new dink dobry wybór ale starsza wersja bo ta nowa to 4T to trochę gorzej

Jak dla dwóch osób to radziłbym szukać coś w 2T bo prawda jest taka że 4T może mieć problem z takim ciężarem.

yanosick, a oglądałeś może Peugeota Elystara ? Duży,wygodny,2t a do tego peugeot :)

Kurde Panowie !.
Chłopak ma 8k , niech kupi coś co ma ręce i nogi.
Stać go na nowe , porządne moto.
Chce coś dla dwóch osób . - zdecydowanie Kymco Bet&Win !.
Duże,wygodne, dosyć szybkie ( 2t chłodzony cieczą- ten sam silnik co w s9), duży bak, nawiew ciepłego powietrza na nogi. W niczym nie ustępuje Gilerze Runner.
Jedyny minus, to tylny hebel bębnowy, ale hamuje się przodem, więc nie powinno to stanowić dużego problemu, a pozatym tylny bęben też daje radę .

Ale pisze że chce jak najtaniej :p

No ale skoro ma 8 tysięcy , to niech kupi coś raz, a porządnie.
Jak się dysponuje takim funduszem na 50cc, to się nie kupuje używek, ani chińczyków. Nowe b&w można dorwać za 5900, z tym, że w zime, ale teraz spokojnie do 7 kawałków się zmieści.

Daniel84
Zastanów się trochę człowieku, kolega dysponuje kwotą 8k, chce moto na dwie osoby , a ty mu jakiegoś torosa polecasz .... nie mam pytań ;-).

Daniel84 napisał:

Polecam TOROS F16

Zdajesz sobie sprawę z tego co polecasz?

Trochę się boję, że New Dink 50 4T będzie za bardzo wołowaty na 2 osoby, chociaż jest chyba najwygodniejszy.

A co powiecie o Agility City 50 2T i 4T?

Cześć, mam podobne dylematy. Z mojego sprawdzenia Agility City w realu nie podoba mi się mały bak 6L przy dość dużym spalaniu, które powoduje że tankujesz co ok 150km. Poza tym City ma źle wyprofilowaną kanapę z której zjeżdżasz w stronę kierownicy. Poza tymi 2 sprawami nie mam zastrzeżeń.

Ja osobiście zdecydowałem się na Kymco New Dink 200i 4T: bardzo wygodna kanapa na 2 osoby, 11L baku, wtrysk, chłodzony cieczą, 2 tarcze hamulcowe, wielki schowek pod siedziskiem i wygodne oparcie dla stóp kierowcy i pasażera. Szkoda tylko, że nie ma kółek 16" i kopki, ale nie można mieć wszystkiego.

Możesz kupić ten :) :
http://allegro.pl/kymco-vitality-50ccm-2t-od-powaznej-osoby-i1693686357.html

Miałem pewnie tyle bagażu, co waży Twoja dziewczyna. A szedł jak burza.

Nie mogłem się powstrzymać :)

yanosick z nowych to zdecydowanie Kymco B&W - nie będzie mulić przy jeździe w dwie osoby.

NewDinka 50 ccm miałem i przy podjeździe pod górkę z dwiema osobami na pokładzie (ok. 170 kg) łapał zadyszkę. Na prostej nie było większego problemu.

Jeżeli chodzi o koła 16-tki w 50-tkach to tylko należy rozpatrywać te z napędem 2T. 4T w dodatku przy dwóch osobach na pokładzie bedzie mulił.

Jeżeli nie chcesz robić prawka a dysponujesz budżetem 8000 to można się zastanowić nad New Dinkiem 50 - bo jest najwygodniejszy ze wszystkich 50-tek na rynku - ale od razu pogadać w serwisie nad kosztami tuningu na sensowny cyl 80 ccm (np. Narraku lub Airsal). Wtedy nie powinno zamulać przy wycieczkach dwuosobowych.