Jaki skuter kupić dla dwojga?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    yanosick
    Użytkownik

Cześć. Chcę kupić skuter dla mnie i mojej dziewczyny. To znaczy, że często będziemy jeździli we dwoje na jednym skuterze. I teraz nie wiem co wybrać, bo większość skuterów starcza na jedną osobę, a dla ewentualnej drugiej osoby jest miejsca tyle co dla kury na grzędzie.

Czy możecie doradzić mi jakiś rozsądny skuter z odpowiednią ilością miejsca dla 2 osób? Aha i czy możecie skomentować moje wątpliwości czy 50ccm jest w stanie uciągnąć dwie pełnoletnie osoby. Z drugiej strony nie chce mi się robić prawka na motor.

a123659
    Uczestnik

Wpisz ile masz pieniędzy na skuter. Jeśli fundusze wystarczą, to dość masywną konstrukcją jest skuter marki kymco. A mianowicie, kymco new dink 50.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

yanosick
    Użytkownik

Załóżmy, że zdołam wysupłać do 8 patoli na nowy skuter. Chociaż wolałbym jak najtaniej, więc w grę wchodzą również używki. Mniejsza o pieniądze, chodzi mi o ogólnie czy 50ccm uciągnie 2 osoby, czy trzeba robić prawko A i kupować coś mocniejszego, pewnie używanego? A jeżeli 50ccm da radę to co byście poradzili wziąć pod uwagę z tego co na rynku?

TERMIT_PL
    Uczestnik

Przede wszystkim musi to być skuter z silnikiem 2T.Bo 4T dwie osoby ciężko ciągnie tzn wolno się rozpędza i w ogóle.

Daniel84
    Użytkownik

Polecam TOROS F16

roomcajz
    Uczestnik

50 cm uciągnie ale o komforcie podróży nie ma co mówić.
    ja mam skuter ze sporym siedziskiem ale jazda we 2 osoby dłuższa jak 30- 40 km to już katorga.
    Jeśli planujesz dłuższe wyjazdy + ma być Wam WYGODNIE to polecałbym jakiś większy sprzęt.
    Jeśli masz wozić swoją lubą tylko do fryzjera na odległość 2 km to 50 da radę.
    jazdę na 50 we 2 osoby można porównać do jazdy maluchem z czteroosobową rodziną= niby się mieścisz ale łokciem wyjmujesz oko pasażerowi z tyłu a on kolanem gniecie cię w pęknięcie na plecach

TERMIT_PL
    Uczestnik

Tak ważna uwaga- w praktycznie każdym skuterze miejsce dla pasażera jest twarde i oczywiście mniejsze niż kierowcy.Z tym się trzeba liczyć przy wyborze.

yanosick
    Użytkownik

Spodobało mi się Kymco New Dink 50 albo Agility City 50. Myślicie, że dadzą radę?

yanosick
    Użytkownik

guliwer55
    Użytkownik

new dink dobry wybór ale starsza wersja bo ta nowa to 4T to trochę gorzej

Kapuchon
    Użytkownik

Jak dla dwóch osób to radziłbym szukać coś w 2T bo prawda jest taka że 4T może mieć problem z takim ciężarem.

Dasik287
    Użytkownik

yanosick, a oglądałeś może Peugeota Elystara ? Duży,wygodny,2t a do tego peugeot 🙂

Patrykk
    Użytkownik

Kurde Panowie !.
    Chłopak ma 8k , niech kupi coś co ma ręce i nogi.
    Stać go na nowe , porządne moto.
    Chce coś dla dwóch osób . – zdecydowanie Kymco Bet&Win !.
    Duże,wygodne, dosyć szybkie ( 2t chłodzony cieczą- ten sam silnik co w s9), duży bak, nawiew ciepłego powietrza na nogi. W niczym nie ustępuje Gilerze Runner.
    Jedyny minus, to tylny hebel bębnowy, ale hamuje się przodem, więc nie powinno to stanowić dużego problemu, a pozatym tylny bęben też daje radę .

Dasik287
    Użytkownik

Ale pisze że chce jak najtaniej :p

Patrykk
    Użytkownik

No ale skoro ma 8 tysięcy , to niech kupi coś raz, a porządnie.
    Jak się dysponuje takim funduszem na 50cc, to się nie kupuje używek, ani chińczyków. Nowe b&w można dorwać za 5900, z tym, że w zime, ale teraz spokojnie do 7 kawałków się zmieści.

Daniel84
    Zastanów się trochę człowieku, kolega dysponuje kwotą 8k, chce moto na dwie osoby , a ty mu jakiegoś torosa polecasz …. nie mam pytań ;-).

Suawek
    Użytkownik

Daniel84 napisał:

Polecam TOROS F16

Zdajesz sobie sprawę z tego co polecasz?

yanosick
    Użytkownik

Trochę się boję, że New Dink 50 4T będzie za bardzo wołowaty na 2 osoby, chociaż jest chyba najwygodniejszy.

A co powiecie o Agility City 50 2T i 4T?

Fresu
    Użytkownik

Cześć, mam podobne dylematy. Z mojego sprawdzenia Agility City w realu nie podoba mi się mały bak 6L przy dość dużym spalaniu, które powoduje że tankujesz co ok 150km. Poza tym City ma źle wyprofilowaną kanapę z której zjeżdżasz w stronę kierownicy. Poza tymi 2 sprawami nie mam zastrzeżeń.

Ja osobiście zdecydowałem się na Kymco New Dink 200i 4T: bardzo wygodna kanapa na 2 osoby, 11L baku, wtrysk, chłodzony cieczą, 2 tarcze hamulcowe, wielki schowek pod siedziskiem i wygodne oparcie dla stóp kierowcy i pasażera. Szkoda tylko, że nie ma kółek 16″ i kopki, ale nie można mieć wszystkiego.

Groda
    Użytkownik

Możesz kupić ten 🙂 :
    http://allegro.pl/kymco-vitality-50ccm-2t-od-powaznej-osoby-i1693686357.html

Miałem pewnie tyle bagażu, co waży Twoja dziewczyna. A szedł jak burza.

Nie mogłem się powstrzymać 🙂

damgad
    Użytkownik

yanosick z nowych to zdecydowanie Kymco B&W – nie będzie mulić przy jeździe w dwie osoby.

NewDinka 50 ccm miałem i przy podjeździe pod górkę z dwiema osobami na pokładzie (ok. 170 kg) łapał zadyszkę. Na prostej nie było większego problemu.

Jeżeli chodzi o koła 16-tki w 50-tkach to tylko należy rozpatrywać te z napędem 2T. 4T w dodatku przy dwóch osobach na pokładzie bedzie mulił.

Jeżeli nie chcesz robić prawka a dysponujesz budżetem 8000 to można się zastanowić nad New Dinkiem 50 – bo jest najwygodniejszy ze wszystkich 50-tek na rynku – ale od razu pogadać w serwisie nad kosztami tuningu na sensowny cyl 80 ccm (np. Narraku lub Airsal). Wtedy nie powinno zamulać przy wycieczkach dwuosobowych.

gabewu5
    Użytkownik

Polecam osobiście skuter Kymco Bet&Win 50

http://www.youtube.com/watch?v=4PcVlQ9khMI

A tak na marginesie, chciałbym kupić skuter do 2000zł
    Powinien mało palić i być niezawodnym (mam na myśli tani w utrzymaniu i mało się psujący)

Pietro
    Użytkownik

B&W nie jest taki duży jakby się komuś wydawało, a nawiewy ciepłego powietrza na nogi, gó..o dają. Poza tym w skuterze za taką kasę brak tarczy na tylnym kole to porażka.

damgad
    Użytkownik

Ale Pietro tak naprawdę co znajdziesz wygodniejszego dla dwóch dorosłych osób od Kymco B&W czy ND ewentualnie Peugeota Elystar/Elyseo? Wybór markowych „turystycznych” 50-tek jest bardzo mocno ograniczony.

Pietro
    Użytkownik

damgad napisał:

Ale Pietro tak naprawdę co znajdziesz wygodniejszego dla dwóch dorosłych osób od Kymco B&W czy ND ewentualnie Peugeota Elystar/Elyseo? Wybór markowych „turystycznych” 50-tek jest bardzo mocno ograniczony.

autor tematu pisze, że ewentualnie może wysupłać 8 patoli, ale wolałby kupić coś tańszego…czyli nie musi być koniecznie markowy. Proponuję Zipp Quantum R, większy od B&W 😉

damgad
    Użytkownik

Większy na pewno ale czy lepszy? Silnik Kymco a silnik Zippa to dwie różne bajki…

lop16
    Użytkownik

Ceny się różnią więc raczej wiadomo że silniki mogą być nie porównywalne.

Zipp Quantum R – 4 500 PLN
    Kymco B&W – 6 800 PLN

Jest różnica 🙂 Silnik tego otóż zipp jest nawet dynamiczny 🙂 I skuter ogólnie bardzo fajnie się prezentuje 🙂 Maxi skuter od zippa ;D

Pietro
    Użytkownik

Jeżeli skuter ma być większy i wygodny dla 2 osób, to Quantum R. B&W faktycznie ma lepszy silnik chłodzony cieczą, ale osiągami nie powala na kolana.

Pietro
    Użytkownik

lop16 napisał:

Ceny się różnią więc raczej wiadomo że silniki mogą być nie porównywalne.
    Zipp Quantum R – 4 500 PLN
    Kymco B&W – 6 800 PLN
    Jest różnica 🙂 Silnik tego otóż zipp jest nawet dynamiczny 🙂 I skuter ogólnie bardzo fajnie się prezentuje 🙂 Maxi skuter od zippa ;D

Dokładnie…a za różnicę ceny, można do Quantuma R dokupić fabryczną szybę, fajną kurtkę motocyklową i kaski, zostanie jeszcze na opłaty rejestracyjne, ubezpieczenie i paliwko 😉

madi
    Uczestnik

Pietro czyźbyś przerzucał się z kymco na zippa? 🙂

Pietro
    Użytkownik

Nie Madi, na razie jeżdżę bryczką ale B&W nigdy bym nie kupił…Radzę człowiekowi bo szuka dużego skuta dla 2 osób, a Quantum R to kanapowiec, poza tym ma większe koła 13″ i tarczowy hebel z tyłu 😉

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button