Jaki skuter kupić 125

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #657615 Reply
    Szataneczek
    Uczestnik
    • 4

Witam serdecznie, planuje kupić skuter o pojemności 125cc I moje pytanie jest następujące. Czy lepiej kupić jakiegoś chińczyka do 3000zl z przebiegiem kilka tyś czy dołożyć tysiąc I kupić jakieś Piaggio X9 czy coś podobnego z przebiegiem kilkanaście tyś, proszę o pomoc. Skuter głównie do poruszania się po mieście.

#657622 Reply
    Thomson
    Uczestnik
    • 3

http://www.kymco.pl/agility-16-125i-cbs-euro4_p_203.html
    Dołóż do czegoś takiego, chińczyka sobie odpuść bo bardzo trudno o dobry zadbany skuterek.

#657623 Reply
    Szataneczek
    Uczestnik
    • 4
    #657628 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

widzisz – to odwieczny i nierozwiązany dylemat.
    Czy kupić używke co KIEDYŚ BYŁA z górnej półki ale ma kilkanaście lat historii, napraw i przygód za sobą czy nowego chinola (romet, barton, junak, zip.. itd) co niestety chinolem jest.
    Piaggio X9 teoretycznie lepsze (a przynajmniej było) ale jak sie okaże że niedomaga to w naprawę wpompujesz grubo.
    Z kolei tymi chińczykami jeździ sie gorzej – są słabsze i gorzej wykonane. Pytanie czy to „gorzej wykonane” to już nie jest lepiej niż 18 lat przygód.

#657633 Reply
    Szataneczek
    Uczestnik
    • 4

No właśnie niby takie piaggio czy inny markowy motor lepszy ale jest w nim więcej elektroniki, mają trochę przejechane, roczniki 2000 I jak się coś zacznie psuć to drugie 4tys można włożyć. Więc lepiej chyba kupić takiego chińczyka za 2.5tys bo nawet jak silnik nawali to remont to koszt paru słówek…

#657635 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

tak, tylko to piaggio gabarytami i prowadzeniem, zawieszeniem, osiagmi i komfortem bije te chinole na głowe (jeżeli jest sprawny). Te pozostałe to skutery 50cm z wpakowanymi słabymi jednostkami 125. Mam taką 50cm (ta sama rama nawet co w tych z linków) z mocą podniesiona tak że pewnie jeździ szybciej niż te 125 z twoich linków i przy prędkościach 70+ prowadzi się to tragicznie

#657637 Reply
    Szataneczek
    Uczestnik
    • 4

Czyli uważasz że lepiej dołożyć tego tysiaka I kupić piaggio lub coś innego podobnego?

#657642 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

nic nie uważam. jak juz ci pisałem – tu nie ma dobrej rady bo to loteria. Jakby to była używaka 2011-2013 w dobrym stanie i sensownym przebiegu (po oględzinach) to bym raczej w to szedł. Ale 18 lat historii skutecznie przeraża – choc być może zupełnie bez powodu.
    To zalezy ile masz kasy, jakie chcesz trasy robić, kto i jak to bedzie serwisował i jak sobie cenisz niezawodność a jak dobrą cene.

#657648 Reply
    Szataneczek
    Uczestnik
    • 4

Jeśli chodzi o cenę to myślę przeznaczyć do 3tys chyba że będzie coś wartego uwagi to mogę dac do 4tys A jeździć planuje głównie po mieście(dojazd do pracy)

#657649 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

szedł bym w to piaggio po dokładnych ogledzinach od razu zakładając wymiane płynów, rolek, paska, opon czyli +/- 1200zł trzeba by dołożyć (tak na wszelki wypadek i bez względu na to co twierdzi sprzedajcy). JEŻELI nie bedzie zdradzał jakichś specjalnych niesprawnosci.

#657652 Reply
    Szataneczek
    Uczestnik
    • 4

Okej, dzięki za pomoc

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Jaki skuter kupić 125
Twoje informacje:

Back to top button