Jaki skuter do 3000zł ?

Witam, szukam jakiegoś skutera, którym mógłbym się przemieszczać po Warszawie. Nie znam się zbytnio na tym, więc proszę was o poradę. Chciałbym, aby był jak najbardziej się da bezawaryjny, mało palił (myślałem o max 3 litrach na stówke), bez problemu pomieszczą się dwie osoby, fajny wygląd, bez blokad, żeby te minimum 80km/h wyciągał (czym więcej tym lepiej) niekoniecznie nowy, może być używany, myślałem o max roczniku 2006, aby nie był zbyt stary, ale może mi powiecie, czy rocznik w skuterach jest tak samo uważany jak w samochodach, czy jest to sprawa drugorzędna ?

Znalazłem coś takiego, co o tym sądzicie (cena/jakość na zdjęciach) ?
http://allegro.pl/show_item.php?item=3203977985

Dobry sprzęt chociaż raczej pójdzie za więcej niż 3000zł. Jeżeli to 2T to raczej zapomnij o spalaniu rzędu 3 litrów na setkę. Może tyle spali jeżeli będziesz jeździł z prędkościami przepisowymi 45-50km/h - W dwie osoby i 70-80km/h to licz się z 5 litrami na setkę.

To na pewno jest 2T i jak wyżej Michalk001 napisał zapomnij o spalaniu 3L na sto, raczej przygotuj się na 5-6 litrów, z drugiej strony skuter z silnikiem 4T zejdzie poniżej 3 litrów na sto ale z takim silnikiem to znowu zapomnij o prędkości 80km/h. Moim prywatnym zdaniem ta aprilla sr to jeden z ładniejszych skuterów.

Witam serdecznie mam na sprzedaż 4t, jego v max wynosi ok 90km/h nowy wał, głowica, tłok, wariator, sprzęgło, pasek jeżdzony an włoskich olejach wszystko sprawne, plastiki stan dobry, przebiegu ma troche ponad 9tysiecy dodaje mase zamiennikow. Cena 1700. 797256328-tel 6309108-gg naprawde warto... kupiłem go w salonie rok 2010 i jeżdżony z głową, mały i szybki, i wizualnie poprawiony tzn lampa z tyłu led fajne białe kierunki, nowe czarne plastkki po bokach, niebieskie postojówki, nowe nadkole, ale błotnik mam i inne... Prosze pisac, dzwonic a napewno się dogadamy

4T wyciąga Ci 90 km/h ? Jaka to pojemność?

Mój sąsiad ma biegówkę (Zipp Shock), 50ccm. Po odblokowaniu modułu (kupiony na allegro, za 20 zł) jeździ (mierzone GPS'em) ok. 90km/h.
Drugi kolega ma Rometa Zetkę 50. Idzie mu maksymalnie 80 km/h.
Oba motorowery to czterosuwy ze spalaniem właśnie około 3-3,5 litra na setkę.

Ten GPS to też chiński produkt? Bo po jego wskazaniach wydaje się że tak :-) Bez zmiany przełożeń nie ma szans by jechały z takimi prędkościami. Nawet zmiana cylindra tak bardzo nie wpływa na Vmax. Owszem moc się zwiększa, dynamika jazdy, przyspieszenie...ale Vmax już nie bardzo.

Mów co chcesz. Ja jeżdżę Yamahą DT 80 i idzie mi równe 90, ponieważ mam przełożenia na moc. Kolega Zippem Shockiem jedzie praktycznie z taką samą prędkością, co ja, tylko że ze znacznie słabszym przyspieszeniem.

Ja mam zipp quantum, i ot tak hop siup moment sprawy i przekraczam 120km/h a że jest to 4T spalanie jest przyzwoite, jeżdżąc 70-80km/h spala około 3 litrów na sto, przy prędkości 120km/h spala blisko 4 litry benzyny na sto kilometrów, więc średnio spala około 3,5L na sto a nawet poniżej 3,5L. Tak że ja na miejscu Rafael102 rozglądał bym się za jakims 4T, 2T ma taką wadę że ma apetyt na paliwo.

Chyba na lawecie i na auto banie :-)

A mój przekracza 200km/h , pali 8 litrów. Powyżej tej prędkości pali 12 litrów.
hehehe.......

Aaa, zapomniałem dodać, że to 4t v16 2xdohc, abc, cba, nsdap, cia, zsrr itd.......

;-))))))

o czym wy tu gadacie ? ja z zajebistej przepaści lecę ponad 1 mah i co dziwne gówno spalam = spalanie 0 , no może 0,1 gdy klimę włącze - i to jest 4t a nie odkurzacz .

Z przepaści to ja lecę 2 machy i już....... a co tam, nawet 3 razy się machnę.
aaa spalanie to będzie 2,5 wiaderka koksu z węglem

Ja ostatnio jak wtryski ustawiałem to poszedł 170 km/h i chciał iść jeszcze więcej :) Mój też to 4T v16. Spalanie 10l. Też ma silikony, bbs-a, rts-a oraz nos-a.

enter1978 - 120 ciśniesz i nagle pobudka... patrzysz a tu siedzisz na kiblu i nie siegając nogami przebierasz jak flinston :)

R2_D2 i tak nie przebijesz OstRego - on nim ruszy to już hamuje bo jest na orbicie księżyca a spalanie to 3 butle tlenu i 2 browary.

Mario1 napisał:

R2_D2 i tak nie przebijesz OstRego - on nim ruszy to już hamuje bo jest na orbicie księżyca a spalanie to 3 butle tlenu i 2 browary.

Dodaj że musi jeszcze pęto wusztu wliczyć w spalanie.

ha ha WODZU i reszta niedowiarków jak byście śledzili uważnie forum to by nie było głupich komentarzy, poszukajcie gdzieś tu na forum mojego quantuma to zobaczymy jakie będziecie mieli miny, jak mówie że bez żadnego wysiłku przekracza 120km/h to przekracza, i w dodatku nie trzeba wcale na tą szybkość długo czekać

Myślę, że te 90 km/h (licznikowe) przy dobrym tuningu i małej wadze kierowcy jak najbardziej przy cylindrze 80 ccm jest osiągalne.
Ale 50 ccm, nie ma szans na poziomej prostej.

no tak Quantum 125 cm3 po przeróbkach może i wyciągnie ale 50 to choćbyś srał i gównianego smrodu dodawał to ni huja - wyjebaj swój licznik na chasiok i kup se trampki.

he tylko maxell nie zrobił z siebie kretyna wieży chłop chociaż w 90km/h. Wracając do tematu to kto powiedział że to 50ccm, zipp ma silnik z piaggio x9 i to powinno wystarczyć, chce ktoś zobaczyć cały projekt to gdzies tu jest na forum