Jaki skuter dla drobnej kobiety do 3500zł?

Witam Wszystkich,

chciałam kupić skuter do 3500 zł do jazdy po mieście i czasami na wyjazd za miasto. Za tę cenę nowego chyba nie dostanę, więc używany w dobrym stanie wskazany. Nigdy skutera nie prowadziłam, posiadam prawo jazdy kat.B. Zależy mi na mało awaryjnym, niedużym i w miarę z niskim siedziskiem. Jestem z Poznania i szukam czegoś w okolicy. Za jakimi modelami się rozglądać? Proszę o rady.

Przykłady z wielkopolski:
http://otomoto.pl/piaggio-zip-2010r-jak-nowy-2t-nie-ludix-M3540705.html

http://otomoto.pl/piaggio-zip-M3540997.html

http://motorat.otomoto.pl/piaggio-vespa-fly-2010r-zadbany-klasyk-M3649241.html

Ja kupiłam f16 torosa za 1400 zł jak ziemniaki w supermarkecie...., trzy sezony śmigałam bez większych problemów. Jasne, że nie jest to skuterek super wykonany, ale jak za tę cenę nie dam złego słowa powiedzieć. Robiłam nim nawet trasy po 150-180 parę kilometrów i nigdy mnie nie zawiódł. Teraz mam rometa max-a/125. Radzę Ci pochodzić po sklepach ze skuterkami, usiąć przymierzyć się. Może romet 727 premium 10 za 2999zł? Junak 304 za 3599 ? Kymco Agility 50 4t -można spotkać trochę powyżej 3500. To wszystko są "nówki" z gwarancją. Jeśli zaczynasz jeździć nie będziesz pakowała się w naprawy przy "używanych". Na pewno nie baw się w 2t-kupuj 4t....i dobrej zabawy przy wybieraniu :)

Dziękuję Kate za rady :)

Podobnie jak Kate, ja i moja małżonka zdecydowaliśmy się na mały skuter dla małżonki - toros El diablo z Reala. Nie wielkie pieniądze, więc gdyby się to żoneczce nie spodobało, to i starta nie wielka. Ale jeździmy razem na wycieczki, nawet te po za miasto, więc nie jest tak źle.

Kupno uzywanego to loteria, moze faktycznie skup się na czyms nowym.
No i lepiej jednak 4T wez. Nie smierdza i praca silnika przyjemniejsza dla ucha.
Romet 727 Premium 12 mysle, ze bylby idealny.
Szukaj czegos na kolach 12 i tarcza z przodu.

Dodam tylko, że jak kupisz skuter produkcji Torosa musisz wymienić w nim dyszę na mniejszą, gdyż producentowi się pomyliło, i wsadza do tych skuterów za dużą dyszę (sprawdzone na 2 seryjnych F16). Efektem jest zalewanie, gaśnięcie. Koszt tego w serwisie to około 70 zł. Samemu - 2 zł (tyle co mniejsza dysza kosztuje).

Popieram,kupno używki to loteria,chyba że masz kogoś kto Ci pomoże znaleźć zadbany markowy a wtedy dłuuugo można bezawaryjnie jeździć.

Za tą kwotę akurat możesz się rozglądać za jakąś używką, jednak tu by się przydał "mechanik" do pomocy. Co do loterii to podobnie jest z nowymi chińczykami, nie wiadomo co się kupuje, czy jest dobrze złożony itd.

lucek71 napisał:Co do loterii to podobnie jest z nowymi chińczykami, nie wiadomo co się kupuje, czy jest dobrze złożony itd.

Niby tak, ale tam bardziej cała procedura polega na poprawieniu producenta, czyli bezpiecznie jest mu poprawić wszystkie ważniejsze mocowania, np plastików, wydechu, klamek itp.

Nówka czy używka to dylemat istniejący od "zarania dziejów" i każdy ma własną opinię. Zazwyczaj po prostu chwali swoje, choćby był to supermarketowy produkt motorowerowopodobny :)

Ja 4 lata temu kupiłem używkę i jak na razie nie żałuję.Brałem pod uwagę to że chłodzona cieczą,i to że w górach daje sobie radę( bo tu mieszkam)jak i również to że markowa ( czyli mało awaryjna)

Taki Piaggio Zip używany nie będzie solidniejszy i mniej awaryjny niż chińczyk z marketu czy nowy Romet, który z tego co czytałam super opinii nie ma?

Powiem tak,jeśli się znajdzie markowy skuter w dobrym stanie( bez jakiś tuningu,itp) to można nim jeszcze bardzo długo pojeździć....

dodam że jeżeli Masz kogoś kto naprawdę zna się na skuterach to niech znajdzie markową używkę i na pewno długo pojeździsz.Mój ma prawie 25 lat i codziennie mnie dowozi do pracy ok 60 km więc warto poszukać( o ile jest ktoś kto jest w temacie).Kolega chciał nowy z marketu.Znalazłem mu piaggio które ma prawie 20 lat.Dziś nie żałuje....:)

osobiście polecam Piaggio Zip , bardzo dobry ekonomiczny wygodny i zwinny skuter. Miałem taki i użytkowełem go ok. 3 lat (wymieniłem tylko akumulator przez ten czas). Model z 2009r całkiem fajny skuter, jedyna wada to w 2T jest dość spore spalanie, więc polecam 4T :) a te 70-parę myśle ,że spokojnie poleci ;)

Jeździłem na zipie i przyznam że całkiem przyjemny skuter.

Problem taki, że nie znam nikogo kto o skuterach ma pojęcie, więc trudno mi będzie samej zakupić sensowny używany egzemplarz. Nowy Kymco Agility kusi tylko, że cena 4tyś. Trudno mi ocenić czy jazda na skuterze w ogóle mi się spodoba, czy będę często go użytkować, więc na I skuter nie chcę tyle pieniędzy wydawać, ale kupić i spróbować muszę, taka jest moja potrzeba :)
Co myślicie o firmie Romet-Premium 727 i koła 12?

toros f16 starczy Ci

Toros f16 wygodny do jazdy dla 2 osób?

F16 jest malutki więc na 2 osoby nie polecam.