Jaki pasek dobrej filmy polecacie?

Witam:)
Czy ktos wie jakiej firmy mam kupic pasek o wymiarach 792x16,6 do mojego rometa 747
Dodam że na allegro nie znalazłem takiego paska firmy BANDO lub ATHENA

Wilmat (WM Motor) jest firmą godną polecenia. Paski naprawdę super.

Nie no, dobra - skończmy z tą ironią... Bando, Dayco, Gates - są jednymi z marek godnych polecenia. Ja na Bando zrobiłem 15000 km i jeździłby dalej ale zmieniłem dla spokoju. A czy tylko na Allegro można szukać? Nie ma innych miejsc sprzedaży?

Ja kupiłem wcześniej wm-motor przyjechałem 1k i czytałem opinię o nim i kupiłem wzmacniane firmy BANDO i porownalem oba paski i bando jest z lepszych materiałów.

No na pewno Bando jest z lepszych materiałów. Wilmat to taki plasticzak, a bando to prawdziwie elastyczna guma. Wilmat potrafi się nawet złamać. Kolega miał to wiem:-)

Ja polecam Dayco, mam nawet o takich samych wymiarach chyba792x16,5 do silników cpi/keeway. Poszukaj w na mielochu, dobry sklep i tanie części, tylko nie kupuj jakiś sportowych bo jak masz seryjny wariator to Ci go szybko wytrze ;)

Wojteck - A jeśli kupie 792 16,5 a mi na starym pasku pisze 792-16,6 to ten pasek 792 16,5 bedzie dobry? (0,5 na pasku robi jakas roznice? na mielochu nie znalazłem takiego paska)

(pisze z konta kolegi)

Co do WM Motor - Ten wariator co mi kiedyś wcisnęli za 130 zł rozpieprzał paski (Bando, Dayco, seryjny, WM Motor), a na końcu sam pękł wzdłuż. Dlaczego? Wariator WM Motor miał z tyłu podkładkę, sprężyna była za twarda, rolki nie dobrane. Efektem było to, że pasek pracował zawsze na szczycie wariatora przy prędkości 65km/h, i ocierał się o Bendix co skutkowało niszczeniem paska. W tej chwili został zamontowany seryjny wariator + rolki 4,5gr Vicmy, seryjna sprężyna sprzęgła, brak podkładki pod wariator. Efekt? 80km/h (zamyka licznik), gdy pasek znajduje się w połowie wariatora. Zamierzam przy najbliższym spotkaniu ze Zviezdą zmienić rolki z 4,5gr na 5gr, co spowoduje, że pasek będzie wchodził w 3/4 wariatora, podniesie się prędkość maksymalna, oraz przestanie się delikatnie ślizgać pasek. Oczywiście nie można przesadzić z gramaturą rolek. Polecam paski Bando, Dayco, jednak gwarantuje, że przy wariatorze WM Motor każdy pasek będzie do dupy. Pozdrawiam.

Mądry Izdebski po szkodzie... Wiedza kosztuje - wiadomo. Teraz już wiesz, że za 130 zł miałbyś wariator Top Racing i to w tym samym sklepie w którym kupiłeś rolki. Ja kupiłem u nich seryjny z rolkami chyba 6 g (nie mogli zważyć) ale jest całkiem w porządku.

Kisiu jakie 130 zł?

130 zł + pasek WM Motor (12 zł) + Pasek Dayco (58 zł) + Pasek Bando (55 zł) + Pasek Bando (50 zł) OBECNY = 305 zł

Napisałeś - wariator WM Motor za 130 zł.

Zgadza się, ale trzeba pamiętać, że należy dodać też koszta wyrządzone przez "wadliwy" wariatora. W tym przypadku dodałem koszta pasków napędowych, które padły głównie przez ten wariator.