JAKI OLEJ ZIPP NEKEN 2

Witam chciał bym się dowiedzieć jaki olej polecacie do silnika 139 fmb byłem na pierwszym przeglądzie na 300 km miałem wtedy 327 km na którym zrobili wszystko pięknie ale kosztowało to 175 zł a więc pomyślałem że sam będę go sam serwisować zbliża mi się 1000 km i nwm jaki olej do niego zalać mam nadzieję że ktoś mi pomoże w książce nie pisze jakim zalewać myślałem nad motulem półsyntetycznym wiem że w ten sposób rezygnuję z gwarancji ale jak mam płacić ponad 200 zł za przegląd to wolę pojechać do sąsiada mechanika który naprawi mi wszystko za grosze niż płacić 200 zł na przeglądzie.

Robisz dokładnie to samo co ja kilka lat temu. :smiley: Jak mnie skasowali na pierwszym przeglądzie na 230zł. wymieniając tylko olej, to stwierdziłem że za 5 takich przeglądów to ja mam cały nowy silnik. A nawet najlepszy olej który ja stosuję kosztuje 45zł. i nadal mam 185zł. w kieszeni.
Sprzęt mam od 7 lat i obecnie ma 51021km przebiegu, i co? I nic, co jakiś czas reguluję zawory, wymieniam zużyte elementy i staram się dbać lejąc dobry olej i paliwo.
I zawsze wiem że dojedzie do celu.

Z własnego doświadczenia z czystym sumieniem mogę Ci polecić w pełni syntetyczny olej Castrol Power 1 Racing 10W40. Silnik nigdy mnie nie zawiódł na tym oleju, nawet trasy ponad 300km w upale i z kilkusetmetrowymi podjazdami nie robiły na nim wrażenia. Ktoś może powiedzieć że taki olej do takiego silnika to przesada, ale koszt jest większy zaledwie o 10-15zł. na butelce od zwykłego oleju, a silnik pracuje na nim rewelacyjnie.

Ok dzięki za radę z tym olejem.