Jaki Olej silnikowy do 4T ?

Witam
Zdecydowalem chrzanicgwarancje i nie jechac na pierwszy przegląd gwarancyjny tylko sam robic i tu pytanie jaki najlepszy i w miare tani olej silnikowy?

Jaką kwotę masz na myśli pisząc tani? Ja używam Castrol Power 1 Racing 10W50 i jest doskonały. Kosztuje 50zł za litr ale naprawdę warto dać te 10zł więcej i wlać syntetyczny. Silnik nigdy nie miał problemów z przegrzewaniem - w największe upały, trasy po 320-340km i podjazdy ciągnące się na dystansie pół kilometra pracował zawsze doskonale. Z drugiej strony jakbyś miał wywalić 150zł na przegląd to te 50zł nie jest kwotą dużą, tym bardziej że wiesz że w silniku jest naprawdę to co wlałeś. No i stówka w kieszeni.

michalk001 ja też używam tego oleju i powiem ci że silnik pracuje lepiej na zimnym a jeżdze dopiero 100km. na castrolu nie grzeje się maks temp jaką miałem to 125c a na starym Liqui Moly 20W50 miałem maks 150C kupiłem za 42zł ale się opłaca butelka w skuterze starczy na 2razy i do przekładni

najlepszy moim zdaniem jest olej słonecznikowy , ma tylko jedną małą wade otóż z uwagi na dużą zawartość tłuszczów wielonienasyconych, nie należy go podgrzewać powyżej 100 stopni Celsjusza.

a tak na powaznie to ja ostatnio kupiłem olej motul do silników motocyklowych 4T 10W-40 i jest jak najbardziej ok , wlałem 0,85 do silnika i reszte do przekładni

jak będe zmieniał olej nastepnym razem dodam tego militecu ponoć znacznie przedłuża zywotność silnika i zmniejsza spalanie :)

Militec jest super - dodaję go od ponad 6000km i naprawdę silnik nie ten sam.

masz racje , słyszałem wiele pozytywnych opinii na ten temat , warto wydać kilka groszy i naprawde zadbać o silnik by pózniej nie wydawać tysięcy hehe pozdrawiam

Dzięki panowie, możne prosic o linki do Allegro Militeca? Lajik w tej dziedzinie jestem wiec wiecie..

No i dodam ze mam juz 550 km przejechane a oleju nie wymienialem jeszcze... Wolałbym sam to zrobic ale nie wiem co i jak zbytnio ;)))

http://allegro.pl/k2-militec-1-dodatek-do-oleju-i2558031722.html
Pierwszy lepszy link.
Aha - olej wymieniasz w ten sposób że wykręcasz bagnet od góry silnika, a następnie zaglądasz od dołu. Masz tam dwie śruby - jedna mniejsza idąca pod skosem i większa wkręcona prosto. Tej pod skosem nie ruszasz - to śruba napinacza rozrządu. Ta druga większa jest od spuszczania oleju. Najlepiej spuszczasz kiedy silnik jest gorący - czyli po powrocie z pracy. Odkręcasz bagnet i od dołu podstawiasz jakieś naczynie w który spłynie stary olej. Odkręcasz tą większą śrubę (tą prostą) i zaczyna spływać olej. Ty idziesz myjesz ręce i jesz obiad. :-D Po obiedzie idziesz do motorka i lekko przechylając go w każdą stronę wylewasz resztki starego oleju z silnika. Wkręcasz śrubę od dołu silnika i od góry przez bagnet wlewasz 750ml. nowego oleju i zakręcasz bagnet. Ewentualnie dolewasz 50ml. Militeca jak się skusisz. :-) No i koniec pracy - myjesz ręce i cieszysz się stówką w kieszeni i nowym olejem w silniku.

Jak chcesz kupić tani olej silnikowy jedź do auchany do srodka w srodku auchana dzial oleje silnikowe 4tc za 10 zł może być tańszego nie ma patrzałem osobiście dla swojego :)

Hihihi... Prosimy o złotą łopatę. :-D