Jaki olej do silnika i przekładni ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Jaki olej do silnika i przekładni ?

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe pioro510 pioro510 4 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe pioro510
    pioro510
    Użytkownik

Witam chciałbym się dowiedzieć jaki olej kupić do mojego Zippa superray 4T.Zacznę od tego że gdy skuter był kupiony przejechał jakieś 150km +/- 10 km potem stał przez rok po czym oddałem go do serwisu bo nie chciał odpalić przeczyścili go pozmieniali oleje.Teraz mam już zrobione 1300 km i chciałbym wymienić oleje.I tu się rodzi pytanie jaki olej do silnika a jaki do przekładni czy może być ten sam.Cena na olej to jakieś 50 zł.I jeszcze jedno pytanie ile tego oleju trzeba wlać do silnika a ile do przekładni.

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

„…jaki olej do silnika a jaki do przekładni czy może być ten sam.Cena na olej to jakieś 50 zł.I jeszcze jedno pytanie ile tego oleju trzeba wlać do silnika a ile do przekładni…”

Oleje są różne do silnika i przekładni: silnik – 10W40 (półsyntetyk), przekładnia – 80W90 (przekładniowy). Do silnika wchodzi ~600ml, do przekładni ~120ml.

Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)

Czytaj
    REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement
    pioro510
    Użytkownik

Aha a jaki olej byś polecił do silnika tak do 40/50 zł i jaki do przekładni tak do 30/40 zł? Mogą być tańsze ale żeby dobrze spełniały swoje zadanie.

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Do przekładni ludzie polecają MOTUL 80W90. Sprzedawany jest w tubkach w odpowiedniej ilości. trzeba po prostu spuścić cały stary olej z przekładni i wlać całą zawartość tubki. The end.
    Do silnika różnie ludzie robią. Ja na docieraniu kręciłem na Lotosie 15W40. Po dotarciu już na Castrolu 10W40. Silniczek pracuje ładnie.

pioro510
    Użytkownik

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Tak, do przekładni to ten o którym mówiłem. Do silnika każdy do silników benzynowych 4T; ten też może być.

pioro510
    Użytkownik

Ok dzięki za pomoc mam nadzieję że wbije 30k km 😀 na tym silniku.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie