Jaki olej do silnika i przekładni ?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    pioro510
    Użytkownik

Witam chciałbym się dowiedzieć jaki olej kupić do mojego Zippa superray 4T.Zacznę od tego że gdy skuter był kupiony przejechał jakieś 150km +/- 10 km potem stał przez rok po czym oddałem go do serwisu bo nie chciał odpalić przeczyścili go pozmieniali oleje.Teraz mam już zrobione 1300 km i chciałbym wymienić oleje.I tu się rodzi pytanie jaki olej do silnika a jaki do przekładni czy może być ten sam.Cena na olej to jakieś 50 zł.I jeszcze jedno pytanie ile tego oleju trzeba wlać do silnika a ile do przekładni.

Berg
    Uczestnik

„…jaki olej do silnika a jaki do przekładni czy może być ten sam.Cena na olej to jakieś 50 zł.I jeszcze jedno pytanie ile tego oleju trzeba wlać do silnika a ile do przekładni…”

Oleje są różne do silnika i przekładni: silnik – 10W40 (półsyntetyk), przekładnia – 80W90 (przekładniowy). Do silnika wchodzi ~600ml, do przekładni ~120ml.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

pioro510
    Użytkownik

Aha a jaki olej byś polecił do silnika tak do 40/50 zł i jaki do przekładni tak do 30/40 zł? Mogą być tańsze ale żeby dobrze spełniały swoje zadanie.

Berg
    Uczestnik

Do przekładni ludzie polecają MOTUL 80W90. Sprzedawany jest w tubkach w odpowiedniej ilości. trzeba po prostu spuścić cały stary olej z przekładni i wlać całą zawartość tubki. The end.
    Do silnika różnie ludzie robią. Ja na docieraniu kręciłem na Lotosie 15W40. Po dotarciu już na Castrolu 10W40. Silniczek pracuje ładnie.

pioro510
    Użytkownik
    Berg
    Uczestnik

Tak, do przekładni to ten o którym mówiłem. Do silnika każdy do silników benzynowych 4T; ten też może być.

pioro510
    Użytkownik

Ok dzięki za pomoc mam nadzieję że wbije 30k km 😀 na tym silniku.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button