Jaki olej do filtra powietrza?

Witam Wszystkich!
Oglądałem dziś sobie filterek powietrza w mojej Ince i wyczyściłem go trochę (przejechałem 900 km od ostatniego czyszczenia). Zastanawia mnie tylko jedno - na przeglądzie gwarancyjnym mówili, że nasączali filtr powietrza specjalnym olejem. I teraz pytanie do Was - jaki może to być olej? Sprawdzałem w necie i jest coś takiego:
http://kymcosklep.bazarek.pl/opis/155474/shell-advance-filter-oil---olej-do-filtrow-powietrza.html
Jaki inny, bardziej dostępny olej polecacie?

Tu jeszcze znalazłem instrukcję o czyszczeniu filterka - może komuś się przyda:
http://www.samodzielnie.pl/artykul/filtr-w-motocyklu-2.html

Nie musisz mieć innego,ten jest dobry.Ja osobiście nasączam olejem tym co mam do paliwa.Przy tym twoim jest wygodniej bo jest w sprayu.Chodzi o to żeby wyłapywał kurz i różne drobinki(po prostu się przyklejają).

Ja używam tego Shella już drugi sezon,ma bardzo dobrą lepkość przez co ładnie wyłapuje nieczystości...
Nieważne czy Shell czy Castrol czy coś innego ważne żeby był do filtrów.Nawet można tak jak wyżej piszą,olejem do mieszanki...

No właśnie o to chodzi, że go nie mam. Muszę gdzieś kupić, a nie wiem gdzie by bezpośrednio. Na stacji Shell (którejkolwiek) pracownicy w życiu nie słyszeli o takim oleju.
A nie chcę dać 23 złote za olej i 15 za wysyłkę. I może dotrze, a może nie...

nie trzeba tym olejem specjalnym nasączać, możesz mieszanką oleju do skutera z benzyną 1:1

Ja waliłem silnikowy lub przekładniowy :twisted:

Popatrz na stronie larssona
Np.
http://www.larsson.pl/?c=odk&nt=6587&cdes=%A6rodki%20do%20filtr%F3w%20powietrza

Hmm, coś sobie ogarnę. Na razie spsiukałem WD40. Nie jest gęsty więc nie będzie zatykał filtra. Ale potem ogarnę jakiś olej. Dzięki za podpowiedzi i rady.

Ja używam Shell Advance Filter Oil

to tak:
olej,paliwo-pół na pół.
Trochę paliwa i trochę oleju.taka mieszanka to afrodyzjak dla filtra.
Paliwo paruje,olej zostaje i wyłapuje syfki i pyły.Łatwo się rozprowadza.

Ja używam Castrola ( taki specjalny do filtrów powietrza). 45 zł dałem w salonie kymco :)

To Mi to taniej wychodzi i działa w 1000%!

To ja w sumie zostanę przy wude czterdzieści. Powinien spokojnie wyłapywać wszystko. Nie dałbym za olej do filtra 45 zł.

wude czterdzieści???
WD40???Oj kisiu1981!?
Tak trzymaj!!!

Myślę, że nie powinno być z nim problemu, bo po spsiukaniu propan i butan szybko wyparowują, a zanim odparują pomogą olejowi nasączyć filtr dzięki zmniejszeniu jego lepkości dynamicznej. Zostaje olej czyli frakcja o dłuższym łańcuchu węglowym, która nie odparowuje za szybko i zostaje w filtrze pomagając wyłapywać pyłki. Jednocześnie ten olej jest na tyle rzadki, że nie zakleja filtra więc o to, myślę, chodzi...

Gdy pyłki zaklejają filtr powietrza to znak że należy go wyczyścić. Poza tym benzyna ekstrakcyjna plus olej do benzyny (najtańszy miksol, mixol czy jakoś tak to się pisze, nie wiem, nie widziałem już tego czegoś długo) wystarczą Ci na 4, 5 nasączań a nie będą kosztowały więcej jak 30 zł. WD40 się do tego nie nadaje bo niszczy gąbki itp (sprawdzone).

Filtr się czyści co ok 1500 kilometrów, nie jest to trudne i czasochłonne, a brudny filtr obniża trwałość silnika :)

Czyszczę go co 900 - 1000 km (tzn. zamierzam, bo to było moje pierwsze czyszczenie). A tego, że WD40 niszczy filtry to nie wiedziałem. Nawet rzeczywiście przy zmianie oleju w poldku zostaje mi z literek mineralnego to mógłbym go stosować. Ja właśnie mam gąbkę (z jakimś żółtym futrem?!) Jak na razie nic tam się z nią nie działo, bo odkręcałem dziś z ciekawości jak to wygląda i jak na razie jest o.k.

olej każdy i paliwo.
1/2 na 1/2 .
Po odparowaniu etyliny zostanie rozrzedzony olej,który spełni role filtra.