jaki olej do 2t ?

Witam. Mam mały problem z olejem do mojego skuterka a mianowicie do malaguti centro 50 z 1994r. , jest to stary skuterek ale nie dawno go zakupiłem i przejechałem nim ok 500km.Przyszła pora na uzupełnienie oleju , jest to wtrysk , silnik 2 T i mam do was kilka pytan.
Jaki wlać olej do niego ? ma być to syntetyk , półsyntetyk czy mineralny?
co się stanie jak np: miałem olej mineralny a mogę przypuszczać że on tam był bo to jest stary skuter i wleje teraz syntetyk badz półsyntetyk albo na odwrót ?
Kolega polecił mi olej valvoline 2t , ale jeszcze do końca nie jestem pewny jaki wybrać :(
Proszę was o pomoc ;0

Witaj takijedenmusk!Wiesz ja osobiście miałem pierwszy olej wlany do skuta mineralny firmy to nawet nie wiem jakiej.Ale Bracia skutowi mi powiedzieli że najlepiej dla maszyny i dobrej jazdy jest lać Full Syntetyk i tak robię już cały czas.Oczywiście firma też ma jakieś znaczenie,dobre Syntetyki są droższe.Zależy ile chcesz przeznaczać pieniędzy na olej,jeśli to nie stanowi problemu to polecam Ci CASTROL POWER1 RACING 2T.Super olej,ma formułę ochronną dla silnika i szybko się dostosowuje do temperatury wysokiej.Litr to wydatek rzędu 37-39zł.Pozdro i szerokość.

nic sie silnikowi nie stanie to nie 4t. Lej spokojnie pelny syntetyk.

Ja mam dobre doswiadczenia z castrol actevo, a bardzo zle z orlen platinium moto 2t, ten drugi o pol syntetyk.

JacKO napisał:

nic sie silnikowi nie stanie to nie 4t. Lej spokojnie pelny syntetyk.
Ja mam dobre doswiadczenia z castrol actevo, a bardzo zle z orlen platinium moto 2t, ten drugi o pol syntetyk.

Castrol Actevo, to akurat półsyntetyk :)
Pełny syntetyk od castrola, to R2 Racingbike - tak to się kiedyś nazywało, ale mogli zmienić nazwę, tego nie jestem pewny..

wlej Midlanda 2T albo Stihla 2T, bardzo dobre oleje i dostępne w większości sklepów z pilarkami/kosiarkami

Wiesz Pietro Castrol Power1 Racing2T to też jest Full Syntetyk i z tego co wiem,a sprawdzałem na portalach z Zachodniej Europy jest najwyżej oceniany z Olej Syntetycznych do 2T.Dopiero po nim jest Shell i Valvoline.Pozdrawiam.

siema. kupilem w czoraj quantuma r z tego roku nowy. mam pytanie jakiego oleju uzywac na dotarcie i jakie paliwo lac.dzieki

najlepiej taki olej jaki zaleca producent w instrukcji. A paliwo Pb95 najlepiej na sprawdzonej stacji.