Jaki nowy pierwszy motocykl

Witam wszystkich!

Jestem przed zakupem mojego pierwszego motocykla na kat.B. Motor potrzebuję głównie do dojazdów do pracy i ew. na trasę 60 km do rodziców. Poczytałem dużo na temat kupna pierwszego motoru i doszedłem do przekonania, że raczej wolałbym nowy. Czemu? Wiem, że używane nie-chińskie mają lepszą renomę, w co nie wątpię. Ale nie mam doświadczenia z motocyklami żadnego, ani też żadnego znajomego, który ma i który pomógłby mi przy sprawdzaniu używanych motocykli. Wiec bezpieczniejszym wyborem pozostaje nowy, ale chiński, w szczególności biorąc moje doświadczenia podczas kupowania używanych samochodów samodzielnie :wink:
Mam dwa typy - Romet ZK125fx i Junak 126. W necie zero porównań pomiędzy nimi. Główna różnica, która na razie kuje mnie w oczy to brak w Junaku wałka równoważącego i to, że Romet ma troszkę więcej mocy. Czy ktoś z Was ma więcej info o tych modelach i podzieli się opinią, który jest lepszy lub który inny byłby lepszy w podobnej cenie?

Pozdrawiam Serdecznie!

Romet - bo jest nowocześniejszy. Ma mniej wad. Tzn ma typowe uroki tej klasy motocykla ale nie ma kilku z tch co ma Junak (m.in właśnie drgania…itd)

@Wombat dzięki wielkie za odpowiedź! Znalazłem jeszcze takie cudo jak Romet K125fi, cena podobna, z tego co widzę to główną różnicą jest tarcza z tyłu, oświetlenie led (ale chyba tylko też z tyłu) i subiektywnie gorszy wygląd. Czy uważasz, że ta tarcza aż tak dużo zmienia, że warto brać k125fi? Bo nie ukrywam, że trochę wygląd mnie odrzuca, ale jest najmniej ważne kryterium dla mnie.

przy takiej mocy ta tarcza kluczowa na tyle nie jest. natomiast te wszystkie motorki są w moim odczuciu “nienaprawialne” z powodu braku cześci nawet w magazynach dystrybutora.