Jaki nowy motorower/skuter 50 ccm do 8000 pln

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #634863 Reply
    gbr
    Uczestnik
    • 1

Jaki polecacie jednoślad j.w.? Dla syna 14 lat. Nigdy wcześniej nie jeździł. Skłaniam się do silnika 4T. Skuter czy motorower? Skrzynia automat czy manual? Na co zwrócić jeszcze uwagę?

#634865 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

spytaj może syna co by chciał – może ma jakieś preferencje. A może ma jakiś wzrost, wage? może wiadomo jak i jak daleko by się chciał wypuszczać? a może masz blisko jakieś sklepy/serwisy? to też ważne w pewnej chwili

#634866 Reply
    gbr
    Uczestnik
    • 1

Wzrost 175, waga 56, blisko mam do Moto-Trip Kraków, zamierzam się tam wybrać ale chciałbym się wcześniej czegoś dowiedzieć o jednośladach. Jazda po wsi ale po asfaltach, raczej blisko domu. Ja jeździłem ogarem 30 lat temu 😁

#634869 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

a młody co by chciał? bo to budżet już taki że naprawde jest w czym wybierać i to raczej z górnej półki

#634872 Reply
    gbr
    Uczestnik
    • 1

On jeszcze nie wie, może jak coś zobaczy w salonie to mu się spodoba

#634873 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

to zacznij od tego bo może wybierze niegłupio. chyba że ty uznasz pomysł za poroniony to bedziesz mu prostował a my ci podrzucimy argumenty

#634879 Reply
    damian240
    Zablokowany
    • 0

Kup mu zipa pro. Bardzo elegancki motorek jak na 50/tka

#634959 Reply
    gbr
    Uczestnik
    • 1

ZIP pro nam się podoba ale na takie scigaczowe żona się nie chce zgodzić. Młody będzie jeździł bez prawka więc lepiej żeby się nie rzucał w oczy. Może Kymco Agility 50 4T Euro 4? Na co zwrócić uwagę przy takich skuterach?

Szczerze to wolałbym mu kupić motorower z manualną skrzynią, żeby się nauczył jak normalnym motorem jeździć.

#634960 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

pomijajac że to chinole to taki ścigaczowy chinol jeździ dokładnie tak samo jak motorower chinol. ma ten sam silnik i dokładnie takie same osiągi – a może nawet i gorsze bo owiewki i zabudowa to i ciężar i opór powietrza większy.
    i chińskie biegówki są całkiem trwałe mechnicznie. nie pojedziez nim tak jak japońską biegówką bo to i hamulce nie te i sztywność ramy nie ta i materiały z których złożono silnik nie te ale jak normalnie jeździć to pare dziesiątek kilometrów to przejedzie.

do tego wyjasnij chłopakowi że jak odpali normalnie wyglądający jednoślad to nie bedzie siary a jak odpali tego „ścigacza” 50 to zabrzmi i ruszy to dość żałośnie.. no w każdym razie raczej gawiedź po wyglądzie oczekiwała by więcej.

celujesz tylko w nowe czy w używane też?

#634961 Reply
    gbr
    Uczestnik
    • 1

Chcę kupić nowy. Poczytałem trochę i zastanawiam się czy nie lepiej kupić na te dwa lata Rometa Routera lub Bartona z 2,5 tys

#634963 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

Romet ZXT50, Junak 905, Barton Sprint RS,Junak 901/901F, Router Ws50.. jest tego troche.

#634970 Reply
    damian240
    Zablokowany
    • 0

Moim zdaniem kup mu lepiej jakiegoś skutera. Te motorowery, to tylko są dobre na ładną pogodę. Osobiście posiadam już ponad 5 lat bartona, ale tyle co ja już w niego włożyłem, to z powodzeniem kupiłbym jakiegoś nowego. W dobry deszcz te motorowery za bardzo nie chcą chodzić, zaraz wody nawali w gaźnik i tylko się dławi. Tak samo zimą.Ciągle przymarza w gaźniku linka od gazu, a co za tym idzie motor sam gazuje i trzeba wtedy się zatrzymywać, odkręcać górę gaźnika i trochę poruszać linką, żeby odpuściła. W skuterze masz wszystko pochowane i woda tak łatwo się niedostanie .

Chociaż w sumie tyle co dla niego po śmigać w ciepłe dni to i taki motorower na biegi dobry jest. Tylko nie bierz bartona- strasznie wadliwy sprzęt

#634978 Reply
    robbo2k
    Uczestnik
    • 2

Skoro i tak w poważaniu masz legalność i bierzesz na klatę ryzyko to kup 125cm3. Prawnie żadna różnica na czym się poturbuje. A po co kupować na dwa lata pierdziwkę a potem kolejną 125cm2 ?

A wracając poważnie do tematu, dzisiejsza technologia umożliwia 14 latkom „modne pojazdy” zamiast skuterów. Kup ty mu takie SXT Turbo będzie taniej i więcej zabawy oraz legalnie a skoro ma jeździć dookoła śmietnika tu taka lun podobna hulajnoga starczy az nadto.

Zasadniczo skutery 50cm3 spalinowe to powinny zostać zlikwidowane jako relikt XXwieku.

#634979 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

gdzie ty wyczytałeś że ma legalność w poważaniu?

a elektryczną to można kupić maszynke do golenia a nie skuter.

#634989 Reply
    robbo2k
    Uczestnik
    • 2

O tutaj

Młody będzie jeździł bez prawka więc lepiej żeby się nie rzucał w oczy.

a co do elektryków kto raz sie przejedzie ten nigdy na spaliniaka nie wsiadzie

#635035 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

faktycznie to bez prawka przeoczyłem. Ale zawsze lepsza 50tka bez prawka niż motocykle 125+ bez prawka. Jedyną zaletą elektryka jest duży moment obrotowy dostępny liniowo przez co fajnie to przyśpiesza o ile ma dość mocny silnik. Cała reszta to same wady.
    Ładuje się to godzinami a możliwość szybkiego przedłużenia zasięgu żadna, sam zasięg ma nędzny, na zimno wrażliwe, trzeba posiadac co najmniej gniazdko tam gdzie się parkuje, samodzielny serwis w zasadzie nie możliwy, a mało który warsztat się podejmie naprawy, inni tego nie słyszą wiec mniej zwracają uwagę a o ekologiczności tego rozwiązania ja już nie dyskutuje. Biliśmy o tym piane na racingforum ostatnie kilka tygodni w kontekście tesli, priusa, kurierów dhl w niemczech który usiłowali to wdrożyć, przenoszenia zanieczyszczeń poza miasto lub w 3 świat…itd.

#636116 Reply
    gbr
    Uczestnik
    • 1

Decyzja blisko. Mam do wyboru Kymco
    1. Agility RS 50 2T
    2. Agility FR 50 2T (tańszy o 700 zł od 1)
    3. Agility Citi 50 2T lub 4T (na + koła 16)
    co brać, i czy na pewno dwusuwa tak jak zachwalają sprzedawcy?

#636117 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

kwestia własnych preferencji.

#636121 Reply
    gbr
    Uczestnik
    • 1

2t czy 4t? Mam wrazenie ze Sprzedawcy chcą upchnąć stare dwusuwy

#636122 Reply
    Rider
    Uczestnik
    • 3

Bierz 2t. Nie mówię że 4t jest złe bo jest naprawdę wytrzymałe ale 2t już nie przybędzie więc trzeba korzystać póki są 😉

#636124 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

wole 2T, przynajmniej chce jechać.

#636125 Reply
    gbr
    Uczestnik
    • 1

Ok, to chyba weźmiemy tego RSa Naked 2T, fajnie sportowo się prezentuje. Dla siebie brałbym Citi na 16. Ale to ma syn jeździć i podoba mu się Naked.

#636225 Reply
    gbr
    Uczestnik
    • 1
    #636232 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

wychodzi na to ze jest. a na pewno był
    http://www.kymco.pl/agility-rs-50-2t-naked_p_64.html

#636243 Reply
    gbr
    Uczestnik
    • 1

to wiem, ale zielonego nie ma

#636245 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

aa. o kolor to se zadzwoń 🙂

#636316 Reply
    gbr
    Uczestnik
    • 1

zaliczka wpłacona, jutro odbiór,
    zastanawiam się czy wpisać młodego na współwłaściciela?
    prawda to, że przed jego 18 nie można sprzedać potem pojazdu?

#636319 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

możesz sprzedać. on nie może ale ty mu/jego możesz

#636321 Reply
    gbr
    Uczestnik
    • 1

a, i gdzie jest vin na kymco?
    będę rejestrował jako końcówkę serii…

#636352 Reply
    gbr
    Uczestnik
    • 1

skuter odebrany, jutro fotki.
    Zapomniałem u sprzedawcy kupić olej,
    po drodze wstąpiłem do sklepu olejowego i kupiłem taki do dwusuwów, może być?

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Jaki nowy motorower/skuter 50 ccm do 8000 pln
Twoje informacje:

Back to top button