Jaki największy cylinder moge włożyć do chińczyka ?

Siema. Mam stary skuter i chce go zrobić pod stunt. Moje pytanie jaki największy cylinder mogę do niego włożyć. skuter chiński 4t

Jaki największy to nie wiem wydaje mi sie ze 90ccm ale widzialem na allegro jakis cylek firmy krzak o pojemnosci 100ccm. Ale nie wiem jak to idzie. a pod stunt polecam 70ccm sport

widziałem też 150cc do chińczkich skuterów. Ale czy to wejdzie ?

90ccm Naraku to największy cylinder jaki jest mozliwy do zamontowania, ale nie jest tani. WMmotor i innej maści zamienniki mają 88ccm i kosztują grosze. 150ccm cylka nie włożysz do swojego silnika bo to są cylindry do silników 157QMI-157QMJ mają dużo większy rozstaw szpilek, tak że co byś nie zrobił taki cylinder nie podejdzie do 4t 50ccm.

A ten 100cmm ? http://allegro.pl/cylinder-100-skuter-chinski-4t-dysza-gratis-i2276267954.html

On nie ma 100ccm, on ma chyba 82ccm, sprzedawca wali w ptaka. Ten ma 88ccm http://moto.allegro.pl/cylinder-kompletny-tuning-90cm3-romet-zipp-kingway-i2309707729.html i jest tańszy. Nie wiem moze to jakaś lipa i niewiele pojeździsz, ale nie wiele kosztuje. To juz sam musisz popytac jaki producent robi lepsze te zamienniki a jaki gorsze. Ja wiem że jest wiele firm wiele nazw i niby to wszystko h... warte, ale ja tam ich nie pakuję wszystkich do jednego wora. Mam cyl z tłokiem Wmmotor i jak za takie pieniadze to jest to warte swojej ceny. Kilka lat temu w silniku 2t miałem cylinder i tłok Almotu, i o ile cylinder był naprawde dobry to ten ich tłok nie był warty torby kłaków, puchł przy każdej okazji. A ta chińszczyzna mi jakoś chodzi , nie lituję się nad tym, pałuję go ile wlezie i złego słowa na to nie mogę powiedzieć.

Aha. Ja ogólnie bym wolał silnik 2t bo 4t pod stunt to troche dziko.xd ale damy rade :)

a głowice też trzeba zminiać ?

???

kup firmowy cyl 80ccm np airsal i nie trzeba wymieniać głowicy

Tylko 80ccm, chyba że widzi Ci się wymianę wału. Budowa silnika jest z 1961 roku, a konkretniej z hondy monkey, te pojazdy miały fabrycznie montowane cylindry 80ccm, jeżeli nie chcesz wymieniać wału to TYLKO do 80ccm.

Najwięcej wejdzie 90, ale przygotuj się na padające pierścienie.. ;)

pierścienie nie są wieczne, w 50 cc też się mogą posypać ;)

ale przy 90, na prawdę padają DUŻO częściej.

LwG

dodge napisał:

ale przy 90, na prawdę padają DUŻO częściej.
LwG

Pff chyba w chińskiej pseudo 90ccm. Pełne 90cc ma 52mm a nie 50mm !

Ja jeżdżę na Tecu 90cc 52mm bezawaryjnie, miałem kolege co zrobił w zwykłym chinolu taki sam cylek z głowicą i zrobił 16 tyś i miał łożyska na wale do wymiany i dalej śmiga.