Jaki motorower wybrać

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Jaki motorower wybrać

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Tatamayaya Tatamayaya 1 lat, 8 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe fan
    fan
    Użytkownik

Witam serdecznie.
    Proszę o radę chce kupić motorower tyle że kompletnie się na tym nie znam,
    mianowicie mam do wyboru Barton sprint rs, Barton Fighter eco i Romet Zetka
    Dodatkowo chcę zapytać czy warto do tych modeli wkładać silnik o większej mocy gdyż taką ofertę dostałem od sprzedawcy No i czy jak wymieni mi silnik to czy nie będzie problemów z rejestracją i przeglądem dodam ze papiery wystawi na pojemność 50.
    Proszę o odpowiedzi dziękuję

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie chcesz problemów to zostaw silniki w spokoju. przeróbka jest nielegalna (chyba że oprócz mocy zostanie ci ograniczenie do 45km/h i fabryczna pojemność) i nikt ci nie zagwarantuje że nie bedzie żadnych konsekwencji

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe Tatamayaya
    Tatamayaya
    Użytkownik

Romet Zetka ma wygląd poważniejszej maszyny – tzn. przypomina motocykl – jest całkiem spora i masywna, pionowy cylinder lepiej wygląda jak poziomy i nie ma tej wieeelkiej pustej dziury między bakiem a silnikiem. 😉 Po za tym rama ma dodatkową rurę z przodu co bardziej usztywnia całość, i jest do czego gmole montować. Jakościowo wszystko podobnie, osiągi również zbliżone. minusy zetki – centralka z plasteliny , po jakimś czasie moto będzie stać na kołach 😉 Silnik ( kartery ) z gównolitu zrobiony, ale mechanicznie w środku wszystko solidne , jak nie katujesz to kilka lat bezawaryjnie pojedzie. Mój ma przebieg 8,5 tyś. tymczasem i ograniczam się do zmiany oleju i regulacji…

Polecam zestaw zwiększający pojemność do 72ccm , i zmianę zębatek. Moto jest przystosowane i spokojnie wytrzyma ( seryjnie przecież siedzą w niej też 125ccm i większe ) . Po zmianie duuża różnica na plus. Prędkość 70-80km/h przy 8 tyś RPM – więc nie katuje się silnika. Oczywiście nie polecam jeździć nieprzepisowo, w końcu to motorower i ma ograniczenia nie bez powodu. Ale pod górkę na 4 biegu da radę, bez widocznego spadku prędkości ( a ważę 90kg )

74nitro

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.
Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie