Jaki motorower wybrać?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Jaki motorower wybrać?

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Domar96 Domar96 7 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Maciej
    Maciej
    Użytkownik

Witam, szukam jakiegoś motoroweru, który będzie ładnie wyglądał i mało palił, nie potrzeba mi jakichś dużych prędkości powyżej 80 km/h. Aktualnie mam używany skuter Sym Mask 50, póki co mi wystarcza, ale chciałbym coś nowego z wyglądem ścigacza albo motocykla chociaż. Mój wzrost wynosi około 170. Szukam czegoś max do 4,5 tysiąca. Z tego co mi wpadło w oko to:

-Junak 901 Sport
    -Zipp Pro 50

Bardziej kieruję swój wybór w stronę Junaka. Myślałem też o używanej Aprili RS 50, ale nie mam czasu na naprawe (oraz za pewnie wymiane jakichś części – a to kosztuje) i wydawanie 2 albo 3 razy więcej na paliwo niż na przedtem wspomniane. Proszę o przykłady motorowerów spełniających te warunki.

Zdjęcie profilowe Domar96
    Domar96
    Użytkownik

Myślę, że z czasem więcej będziesz musiał naprawiać Junaka czy Zippa niż Aprilię. Za tą cenę spokojnie wyrwiesz egzemplarz z 2005 roku, który jeszcze wiele przeżyje. Do silnika AM6 można dostać praktycznie wszystkie części, jest on niezawodny i mocny jak na 50ccm. Przy spokojnej jeździe spali ok 3,5-4 litrów na setkę. Wątpię żeby Zipp czy Junak spalił 3 razy mniej. Naprawdę bardzo polecam wszystkie motorki z silnikami AM6. Sam mam Rieju RS1 z 2000 roku i nigdy mnie nie zawiódł.

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe Maciej
    Maciej
    Użytkownik

Też tak uważam, ale chyba ciężko jest znaleźć 50-tkę w dobrym stanie, w której nie będzie coś do naprawy. Jeżeli miałby ktoś chęci to poproszę linki do aukcji które wydają się ok. Taka Aprilia nie jest przecież nieśmiertelna i nie za bardzo wiem który się opłaca a który jest zużyty.

Zdjęcie profilowe Maciej
    Maciej
    Użytkownik

Najgorsze jest to, że w okolicy nie ma żadnej Aprili albo Yamahy, najbliżej to z 50 km ode mnie. A nie za bardzo widzi mi się jechać spod Poznania do Krakowa czy Szczecina.

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Maciej napisał:

Też tak uważam, ale chyba ciężko jest znaleźć 50-tkę w dobrym stanie, w której nie będzie coś do naprawy. Jeżeli miałby ktoś chęci to poproszę linki do aukcji które wydają się ok. Taka Aprilia nie jest przecież nieśmiertelna i nie za bardzo wiem który się opłaca a który jest zużyty.

Z linków tego się nie dowiesz.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Domar96
    Domar96
    Użytkownik

http://tablica.pl/oferta/yamaha-tzr-50-derbi-aprilia-gilera-rs2-gpr-IDXgFh.html#561d79dc;r:1;s:
    ten ma lekko uszkodzoną owiewkę, ale ogólnie wydaje się spoko
    http://tablica.pl/oferta/aprilia-rs-50-2002r-ID1go03.html#f162de08;r:1;s:
    szybka nie problem, a pompa hamulca to groszowa sprawa. Reszta jest ok.
    http://tablica.pl/oferta/rieju-rs2-matrixtzr-rs-am6-minarelli-am6-yamaha-aprilia-ID1gOfN.html#9c5691e2;r:1;s:
    Był malowany, ale to jeszcze nic nie oznacza, jeśli nie ściąga podczas jazdy to jest ok.
    http://polskajazda.pl/Motocykle/Rieju/RS1/133968
    Tu masz mój, zdjęcia trochę nieaktualne, ale nie mam innych. Silnik świeżo po remoncie, na dotarciu, na razie przejechane 50 km. Wady to słaby akumulator i słaby tylny hamulec. Nie robiłem tego, bo i tak używa się tylko przedniego. Cena 3500 zł

Zdjęcie profilowe Maciej
    Maciej
    Użytkownik

Całkiem fajny wydaje się też ten Rieju RS2 Matrix, może pojadę obejrzeć bo jest w okolicy.

Zdjęcie profilowe Maciej
    Maciej
    Użytkownik

Co powiecie o tym? http://otomoto.pl/rieju-inny-rse-M2958466.html
    To Rieju, Aprilia czy co? przód ma od RS 50, naklejki Aprilia

Zdjęcie profilowe mikuspro50
    mikuspro50
    Użytkownik

Wydaje mi się że Pro 50 czy junak 901 to nie jest zły wybór . Sam mam Pro 50 i daje on radę , 80 poleci , szybciej nie latałem . Co do spalania to u mnie wynosi ok. 2 litrów więc nie jest źle ;d

Zdjęcie profilowe Maciej
    Maciej
    Użytkownik

Jednak już się chyba zdecydowałem na Rieju RS2 Matrix albo Aprilia RS 50

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie