Jaki motorower kupić? Fundusz 4 000 PLN

Witam serdecznie wszystkich fanów jednośladów!

Otóż planuję kupić sobie pierwszy skuterek / motorower, który będzie pomagał przedostać się przez zatłoczone Warszawskie ulice podczas ciepłych dni.

Prośbą z mojej strony jest by narzucić mi odrobinkę światła co do motoroweru jaki planuję kupić:

Oto moja krótka lista sprzętu jaki mi się podoba:
1. Barton Sprint
2. Barton Fighter
3. Romet K125
4. JUNAK 902 901
5. ZIPP PRO
6. Yamaha DT
7. Aprillia classic red rose
8. Aprillia MX

Tak ja sądzę, iż ta lista jest już poukładana co do kolejności zainteresowania maszynami.

Najbardziej ciągnie mnie do Bartona Sprinta bo ma dla mnie wygląd zaginionego dziecka miedzy skuterem a prawilnym motorem, oraz jego bardzo ładny dźwięk jaki wydaje (nie zdradza, że to delikatna 50)

Prosił bym was forumowiczów o formę wypowiedzi co do bartona oraz innych motorowerów :)

Pozdrawiam!

A poszukujesz tylko 50ccm? Bo Dales Rometa K125 ktory ma pojemnosc 125cc, jesli chcesz wieksza pojemnosc to kupuj Rometa. jesli nie to kupowalbym Zipp Pro. Wyglad najladniejszy no i to Zipp wiec jakosc lepsza.

Pierwsza piatka to chinscy przyjaciele, prawdopodobnie kupisz nowe ale o nie trzeba dbac, czesci tanie ale mozliwe ze beda sie szybciej zuzywac. Sa to 4T wiec ekonomia bedzie i ladniejszy dzwiek silnika, ale i mniej mocy.

pozostala trojka watpie zebys kupil nowe wiec musisz dokladnie ogladac uzywane.
Yamaha DT i Aprilia Mx i Classic to 2T wiec beda dosyc mocne ale mniejsza ekonomia, i dla Mnie gorszy dzwiek silnika.

Popieram Mańka jeśli chodzi o Chiński sprzęt.Jak Będziesz dbał to pojeździsz.A jeśli chodzi o Yamaha i Aprilia to dobrze poszukać zadbany sprzęt (dużo po "przejściach") a na pewno jeszcze dłuugo pojeździ:)

El_DreSSo napisał:

(...)
1. Barton Sprint
2. Barton Fighter
3. Romet K125
4. JUNAK 902 901
5. ZIPP PRO
6. Yamaha DT
7. Aprillia classic red rose
8. Aprillia MX

(...)

Z tego co pamiętam to Junak 902 901 posiadają inną skrzynię biegów niż motocyklowa, inaczej biegi wchodzą. Ale za to dźwięk silnika chyba najładniejszy (moim zdaniem).

P.S. czy na którymś z tych motorowerów już siedziałeś? Nie wiem jakiego jesteś wzrostu ale część z nich jest po prostu mała (na kilku z nich mając 180 cm wzrostu wyglądałem jak na motorynce i nogami waliłem w kierownicę).

Pierwsza czwórka ma dosyc klasyczny wyglad bo Zipp ma bardziej jak scigacz, moze zle nie wybrales z tym Sprintem. W warszawie gdzies jest sklep gdzie zakladaja 72cc bez utraty gwarancji do Bartonow od razu przy kupnie motoroweru.

edit:
klekocix ma racje, Junaki maja duzo ladniejszy dzwiek silnika.

generalnie moim zamiarem jest uderzenie w wygląd nie ścigacza lecz klasycznego motoroweru. A że sprint ma taki a nie inny wygląd, który mi się podoba, i sądzę, że szukam tylko osoby która potwierdzi mój planowany ruch zakupowy :D

co do rometa i rodzinki 125cc, także chciałbym najpierw nauczyć się jeździć spokojnie jednośladem (czyt. 50cc) potem planował bym przeszczep na 125 by nie tyle co szaleć ale mieć zapas siły by ruszać dynamicznie spod świateł by nie przeszkadzać innym użytkownikom dróg w postaci samochodów.

Pozdrawiam!

edit: co do junaka to nie spodziewałem się, aż tak ładnego dźwięku.. sprint ma konkurencje :D

Myślę, że Zipp PRO 50.
Pooglądaj sobie filmiki ze skuterowo.com

klekocix napisał:

El_DreSSo napisał:
(...)
1. Barton Sprint
2. Barton Fighter
3. Romet K125
4. JUNAK 902 901
5. ZIPP PRO
6. Yamaha DT
7. Aprillia classic red rose
8. Aprillia MX
(...)

Z tego co pamiętam to Junak 902 901 posiadają inną skrzynię biegów niż motocyklowa, inaczej biegi wchodzą. Ale za to dźwięk silnika chyba najładniejszy (moim zdaniem).
P.S. czy na którymś z tych motorowerów już siedziałeś? Nie wiem jakiego jesteś wzrostu ale część z nich jest po prostu mała (na kilku z nich mając 180 cm wzrostu wyglądałem jak na motorynce i nogami waliłem w kierownicę).

dokładniej mam 182cm wzrostu i nie planuję dalej rosnąć :D
Jeszcze nie miałem przyjemności zasiąść na jakim kolwiek ze skuterków :P
Ale w kolejny weekend w wawie jest ponoć mototarg więc tam się wybieram :D oraz poszwędam się po salonach / sklepach z tymi skuterkami co mi wpadły w oko ;) :D

pozdrawiam!

motobazar. tam bardziej części i akcesoria sprzedają, choć całe maszyny też. Wstęp płatny oczywiście. Ostatnio byłem w dniu katastrofy tupolewa 10 kwietnia 2010 - heh, to prawie 2 lata, ależ ten czas leci...

madi napisał:

motobazar. tam bardziej części i akcesoria sprzedają, choć całe maszyny też. Wstęp płatny oczywiście. Ostatnio byłem w dniu katastrofy tupolewa 10 kwietnia 2010 - heh, to prawie 2 lata, ależ ten czas leci...

oj sorki pomyliłem pojęcie --> motobazar :D
a ten wstęp to ileż.. 8 zł.. no to przeca nie pieniądze :P najwyżej 3piwa bedzie mniej na weekend :D

To kupuj coś kupuj, bo widzę że też jesteś ze stolicy to będzie ktoś nowy z kim będzie można polatać :D Znajoma miała Junaka ale nie wiem jaki model i przyznam szczerze nie narzekała :) a przesiadła się z Aprili RS 125 na Junaka :P więc może ten Junak naprawdę nie będzie złym pomysłem ;) Jakoś zadziwiająco szybko Junak wchodzi na rynek nie tylko z 50cc i 125cc ale wrzuca mocniejsze modele i na ten rok też zapowiada się całkiem obiecująco ;)
http://www.junak.com.pl/ Nawet nie wiedziałem że są 650cc
Jestem miło zaskoczony szczerze przyznam ;)

Ja tam bym almota nie kupił :P Ale każdy ma inne gusta i wymagania ;]

madi nam łatwiej mówić bo mamy Kymco :P bardziej znane marki :P ale nie oszukujmy się Kymco jest dłużej na rynku i wyrobiło Sobie klasę i miejsce na rynku :D choć i Ja pamiętam czasy kiedy Kymco się porównywało do chińszczyzny...

Kto wie może Junak za 2, 3 lata będzie mogło rywalizować z markami lepszymi ;)

jak postawią na jakość to i owszem. Puki co jakość wykonania pozostawia baaardzo wiele do życzenia... ;)

Nie no tak no ;) ale wydaje Mi się że i tak jakość jest lepsza od jakiegoś Bartona czy tym podobne ;)

otomoto.pl/junak-inny-121-125-ccm-jak-nowy-gwarancja-M3068731.html
Do sprzedania od Mojej znajomej, jeszcze nie sprzedała ;P z Warszawy wiec moze warto obejrzec. Gwarancja jeszcze jest na dlugo :)

Maniek_smola... napisał:

otomoto.pl/junak-inny-121-125-ccm-jak-nowy-gwarancja-M3068731.html
Do sprzedania od Mojej znajomej, jeszcze nie sprzedała ;P z Warszawy wiec moze warto obejrzec. Gwarancja jeszcze jest na dlugo :)

niby git mariolka ale rejestracja tego brzęczyka to na prawko a1.. a ja posiadam tylko B :D
więc muszę kombinować z motorkami 50 (potem można fikumiku na 125 :P)
szkoda a fajna maszynka

Zipp Salmo - wygląd może nie powala ale jeździ się wspaniale. Po dostosowaniu go do moich potrzeb i upodobań, nie zamieniłbym go na nic innego.