Jaki motorower kupic do 3000zl

Witak wszystkich potrzebuje jakis motorower ktory kosztuje w granicach 3000 zl moba byc chinskie lub uzywane. Motorower musibyc w maire bezawaryjny.Prosze o propozycje.

Temat wielokrotnie poruszany i omawiany na forum. Użyj opcji "szukaj", na naszym forum znajdziesz zapewne wszystkie informacje, które Cię interesują.

http://tablica.pl/oferty/?q=yamaha+aerox&view=galleryWide

lukkemt - czytaj ze zrozumieniem! Autor wątku szuka MOTOROWERA!!!

skuter = motorower, nie pisał nic o biegówkach a to jest rejestrowane na 50cc.

Od niedawna posiadam BENZERA i tu jest problem nie wiem do końca jaki na plastikach jest napisane SHAFT a w papierach DAFIER, ale mniejsza dałem dokładnie 3000 zł +50zł transport. Szczerze mówiąc motorek nie jest zły nie ukrywam musiałem trochę w nim pogrzebać. Gdybym teraz kupywał, kupiłbym używany, ale markowy sprawdzony sprzęt :)

lukkemt - wszystko poniżej 50cm3 to motorowery - biegówki też.
motorower = biegówka - przynajmniej na tym forum dokonujemy takiego podziału. Jesteś tu nowy, więc szybko zakumasz o co biega.

Ja proponuje cos z rometa ... lub rutera ...

Tak chodzi mi o motorower z biegami :D rozmyslam nad rometem ws 50

Adrian7722 - a ile kasy z tej kwoty zamierzasz przeznaczyć na kask, kurtkę, rękawiczki. Bo rozumiem, że jazda 45 km/h nie wchodzi w grę? Zdejmiesz od razu blokady, zmienisz cylinder na większy tak żeby jechał przynajmniej te 70km/h prawda? A to już prędkość, przy której można zrobić sobie małe kuku...

haha dobre stary. ale mam juz te akcesoria :P lepiej mi polec jakas dobra maszynke a nie :P

Może jakiś promocyjny Romet Zetka 50 ? Barton Fighter ?

Romet Zetka mimo pionowego cylka nie jest polecany zbytnio tutaj. Sam planuję zakup biegowca i po przeczytaniu całego tutejszego forum na temat motorowerów(tak całego, ono nie jest, aż takie duże), zastanowiłbym się na Twoim miejscu nad:
-Barton Fighter(około 2800)
-Router WS50(około 2600-2700)
-Zipp Neken (2800+)
To były 4t, oczywiście nowe.

Z 2t:
-Yamaha Tzr
-Aprillia Rs

Te motory są znacznie szybsze od typowych chińskich zabawek, ale za 3k trzeba mieś szczęście, żeby kupić dobry egzemplarz, zresztą z chinolami jest tak samo...

Ja osobiście myślę nad Bartonem, chociaż między 4t jest różnica tylko wizualna(poza Zetką). A i Router WS50 nie ma ,,płóz'' pod silnikiem, za to Fighter je ma.

A może jakaś Senda czy DT?

Dt za 3000 jest tak samo ciężko dostać w dobrym stanie jak Yamahę Tzr czy Aprillię Rs, niemniej dla chcącego nie ma nic trudnego.

Mój sąsiad kupił dwa tygodnie temu Yamahę Tzr(przerobioną na 80) za 2700 w bardzo dobrym stanie. Przegląd przeszła śpiewającą(chociaż, na przeglądzie i tak w większości przypadków nic prawie nie sprawdzają...).V-max trochę ponad 120km/h.

Zazdroszczę. Ja najtańszą TZR widziałem za 5500 zł. Może jak ktoś się przyłoży to znajdzie. A który rocznik ta TZR ?

I tu zaskoczenie :) 2006. Ceny tego rocznika to mniej więcej 5000+.

Wystarczy przeszukać tablicę i zawsze się znajdzie jakaś okazja. Zazwyczaj jest daleko, ale czasami zdarza się blisko. Wtedy nie ma co się zastanawiać. Jechać, oglądać i brać(albo nie ;) )

Jakaś uszkodzona? Jakiś mankament ? Czy ktoś kto nie ma pojęcia sprzedawał?

Jedna rzecz. Rozrusznik nie trybił :) Na zapych odpalali...

Przyczyna była prosta... Kabelki się poluzowały. Wystarczyło poprawić i śmiga jak głupi. Ciepły czy zimny odpala w mgnieniu oka. Przyspieszenie jak w motorze o większej pojemności. W skrócie. Brać, jeździć i nie żałować.

Wracając do tematu.
Ja jednak i tak zamierzam brać chinola(4t), bo:
-wolę sam sobie go dotrzeć
-4t może i ma mniej siły, ale pali znacznie mniej, dla porównania yamaha tzr pali -/+ 5-6l na 100km, a taki Router Ws50 2.5l
-części do chińskich są znacznie tańsze, ale tutaj mała uwaga, znacznie gorsze, kupując nawet zadbaną markową maszynę, jak coś Ci pójdzie w silniku, to za cenę części mogę kupić cały silnik do chińskiego 4t
-a co do minusów chinoli, to drgania... przy większych obrotach są nie do zniesienia

Mówię oczywiście o biegowacach.

WS 50, Barton Fighter , Zipp Neken