Jaki motorower dla rosłego faceta ?

Witam,

szukam motorka do 7000 zł (raczej nie skuter). Mam 31 lat 187 cm 95 kg wagi. Co wybrać bym nie wyglądał śmiesznie, by motorek nie był za mały. Mam prawko kat.B robienie kategorii A odpada. Podoba mi się Junak 902, zetka 50. Ogólnie nie znam się wogulę na motorach, szukam czegoś bardziej do rekreacji - uniwersalnego. Co polecacie przy moich parametrach?

Pozdrawiam,
Łukasz

Junak902 i Zetka 50 to motorowery - ta sama kategoria co skutery, tylko że mają manualną skrzynię biegów. To nie są motory - motocykle. One zaczynają się od pojemności powyżej 50ccm i prawo jazdy kat. B do jazdy na nich nie wystarczy.

No jasne, tyle wiem. Pisząc "szukam motorka" chodziło mi o bardziej motorower niż skuter.

Mh ja bym się skłonił w kierunku np. Benzer Bolt

Ej Kup sobie Zetke i wsadz silnik 110ccm3

No właśnie nie wiem jak to jest, że pełno firm na allegro oferuje tuning 80/110 ccm3? Wymieniają silnik czy żyłują ten oryginalne? Czy opłaca się robić taki tuning? Benzer Bolt bardzo fajny, tylko boje się czy taka mała moc udźwignie tak ciężki motor 123 kg i mnie 95 kg.

Zrób uprawnienia kat. A.
Wtedy będziesz mógł wybrzydzać, przebierać w pojemnościach i gabarytach motocykli i skuterów. W końcu to nie jest jakiś potwornie straszny koszt. Małe pojemności szybko Ci się znudzą.

Pisałem, że robienie kat. A odpada bo mam ograniczenia zdrowotne, a lewego prawka nie chce.

Junak 902 lub coś innego to jeszcze Junak 903 Race lub Kymco K-Pipe

Albo używana Yamaha TZR. Tylko nie wiem , czy nada się do rekreacji :-)

Luki666 napisał:

No właśnie nie wiem jak to jest, że pełno firm na allegro oferuje tuning 80/110 ccm3? Wymieniają silnik czy żyłują ten oryginalne? Czy opłaca się robić taki tuning? Benzer Bolt bardzo fajny, tylko boje się czy taka mała moc udźwignie tak ciężki motor 123 kg i mnie 95 kg.

Jest sklep na Modlińskiej 248A ktora tuninguje od razu skutery np. z 50ccm na 80ccm :)
http://serwis-mobilny.otomoto.pl/

dajcie spokój z Junakami.Znowu Kymco K-Pipe 50 jest za słaby