jaki motor wybrac: zipp pro rs 50 czy romet arrow fly

czesc jestem tutaj nowy i mam do was pytanie jestem 14-latkiem i zastanawiam sie nad kupnem motoru do 50 cm w silniku i mam dwa typy albo zipp pro pro rs 50 lub romet arrow fly ja ze swoich przemyslen bralbym arrow fly. Dlatego pisze do was bo najbardziej zalezy mi na tym zeby motor dobrze palil mi na rozrusznik bo mialem juz jeden motor to rozrusznik ciagle nawalal dlatego teraz chce dokonac dobrego wyboru dlatego pisze do was. z gory dziekuje za pomoc

a to nie jest to samo ?

Odradzam ci zippa pro kolega ma.. Mogę ci polecić Arrow Fly'a wbij na grupe fb arrow flay'ów tam o wszystko pytaj

a niby czemu odradzasz zippa a polecasz rometa jak to jest to samo?
Gdzie tkwią te szalone różnice?

nie jest to samo Arrow 3 razy lepiej wykonany rama nie pęka i bak nie cieknie po 2k km zipp pro[tylko ten model zippa] to szit zweryfikowany na własnej D [4szt] i przez takie właśnie buble wszyscy oceniają chińszczyznę jedną miarą.Jeżeli już zdecydowałeś sie pomiędzy tymi dwoma to romet.

O proszę, czyli jednak są lepsze i gorsze... chinole :-)

CF Moto JetMax za 10 tys. zł to inna liga niż Router Bassa za 1600 zł. Ile zapłacisz tyle otrzymasz.

owszem. To mnie zaskoczyło że są aż tak inne.Ciekawe jak im sie udało wykonać ten sam jednoślad lepiej i gorzej? Czy na tabliczce znamionowej mają tego samego producenta czy to po prostu "wzór" powielany przez kilku producentów z różnym powodzeniem.

A ten CF Moto JetMax to nie jest na nasze Romet Maxi...?

To Junak JetMax

Wombat znam 1 osobe co ma zippa pro, a tak się składa że ja mam arrow fly'a i coś na ten temat wiem .... A twoje odpowiedzi pod wszystkimi wyborami np '' wybrać zippa pro czy arrow fly'' wyglądają tak ''niczym się nie różnią oba chińskie gówna'' tak odpowiadasz każdemu jak nie zauważyłeś więc już daruj sobie wypowiedzi w takich postach.

W arrow fly masz błotnik strasznie blisko koła ale wystarczy podnieść go i przykręcić wyżej

Aranum, to jak wszystko wiesz, to dziel się tą wiedzą, a nie bez sensu obrażasz gościa, którego nie znasz. Masz więcej do powiedzenia na temat Rometa Arrow, to opowiedz, chętnie poczytamy i czegoś ciekawego się dowiemy. Łatwo powiedzieć: ^nie gadaj, jak nie wiesz^. A ty wiesz i nie mówisz, to skąd reszta ma wiedzieć? Opisz różnice, bo Paci się specjalnie nie rozwinął - poza wspomnieniem o własnej D :-) Jak kubaz5 ma wybrać, to potrzebuje więcej wskazówek i pewnie wejdzie na FB i was znajdzie, ale dla nas byś mógł kilka szczegółów rzucić, to byśmy na przyszłość byli nieco mądrzejsi.
*
O widzisz Wombat, gdzieś dzwoniło, ale nie do końca w tym kościele :-)

Aranum napisał:

Wombat znam 1 osobe co ma zippa pro, a tak się składa że ja mam arrow fly\'a i coś na ten temat wiem .... A twoje odpowiedzi pod wszystkimi wyborami np \'\' wybrać zippa pro czy arrow fly\'\' wyglądają tak \'\'niczym się nie różnią oba chińskie gówna\'\' tak odpowiadasz każdemu jak nie zauważyłeś więc już daruj sobie wypowiedzi w takich postach.

To w końcu kupiłeś? Czy tylko przeczytałeś już całe forum grupy o Fly?
2 tygodnie temu dopiero się o nie pytałeś, pisałeś że tylko siedziałeś na Fly...

co do różnic to zapewne pijesz do tej dyskusji:
http://www.skuterowo.com/forums/topic/czy-romet-arrow-fly-50ccm-rozni-sie-czymkolwiek-od-bartona-fr-50#post-199956
widać drobne różnice - użyte śruby, estetyka skręcenia, umiejscowienie i rodzaj stacyjki..itd przy czym Junak na tych zdjęciach wygląda taki bardziej "schludny" - tzn ładne śruby a nie wkręty i podkładki, mniej drutów elektryki na wierzchu..itd. Taki lekko odstający jakościowo - ale fotki mogą mylić i nic nie mówią o jakości użytych części.
Konstrukcyjnie jest to na 100% to samo ale drobne różnice w detalach są. Nie wiedziałem natomiast że są też różnice jakościowe w zastosowanych ramach lub zbiornikach.

A ponieważ NIE WIEDZIAŁEM NA PEWNO to dlatego umieściłem na końcu odpowiedzi znak zapytania. Zauważyłeś?

Tak kupiłem, a co do bartona i romet arrow fly'a to jest to samo. Pisałem z wieloma osobami posiadające arrow fly'a i junaka i z tego co przeczytalem to arrow jest 100% lepszy^^ A jak zauważysz długo szukałem co wybrać..

Paci, to może Ty rozwiniesz. O co chodzi z tą pękającą ramą...? Sama z siebie tak pęka? Pęka na spawach? Od czegoś (wybryki), czy sama z siebie przy zwykłym użytkowaniu...?

https://www.youtube.com/watch?v=3i91kBY99Bc Nawet tu masz połamany plastik

barton i romet arrow podzielą los zippa bo jego już nikt nie chce własnie przez złą jakość [pierwsze roczniki były db potem żółci już nie ogarniali tempa zapotrzebowania na ala ścigacze.Arasz Pękanie na spawach złej jakości ]

tu na forum znalazłem 3 przypadki z Junakach 901RS z rocznika 2012 że pękały ramy - a długo nie szukałem...

Jeśli to było nowe moto ( właściciel w rok przejechał 8K i tyle pokazuje na liczniku), to te rzeczy działy się jeszcze na gwarancji... Tak zupełnie olać gwarancję? Czy szybciutko zamęczył 50, zmienił na większy i już nie było jak dochodzić napraw, bo gwarancja poszła w las?