jaki moduł do aerox-a???;/

Witam!
Kupiłem ostatnio sobie uzywanego w miare skutera Yamahe aerox z zablokowanym modułem do 25km/h
chciał bym prosić was abyście najlepiej doradzili jaki moduł włożyć aby nie mial takiego ograniczenia i zeby smialo po doslownie wszystkich blokadach lecial jak kazdy 80-90km/h
najlepiej prosił bym o linki:]
oraz czy mogl by ktos doradzic albo najlepiej podac link gdzie moge kupic kanape do aerox-a bo jak kupiłem to mój ma wyrwany bolec i wgl sie nie zamyka.. rownie dobrze bylo by wraz z calym kufrem siedzenie kupic:]
prosze o linki:DD bo nie moge nigdzie kanapy znalezdz a modul nie wiem ktory..
dodam ze moj rox to 2008r. :]
czy ten jest dobry? i czy ogolnie warto tak na allegro kupować :
http://allegro.pl/racing-sportowy-modul-zaplonowy-do-skuterow-2t-i1778691283.html
jeśli nie to doradźcie najlepiej jaki ale oczywiscie do 50-80zl:]

najtańszy moduł, weź jakiegoś lepszego poszukaj, wtyczka musi pasować.

a co powiecie na ten:
http://allegro.pl/modul-cdi-tuning-yamaha-aerox-jog-neos-oveto-bws-i1788948991.html
a i jeszcze jedno czy brać się za wymiane samemu czy lepiej dac na serwis czy komus kto sie na tym bardziej zna?
PS. chodzi o to czy tylko wystarczy włożyć wtyczki czy jakos programowac czy wgl cos robic??:D

może być, a montuj samemu, szkoda kasy na serwis, wystarczy odpiąć stary i nowy podłączyć ;)

Hola hola. Moduł zapłonowy zablokowany do 25km/h ? Coś jest tu nie tak. Filtr powietrza czysty ?

kapuchon nie wiem jak ty rozumujesz ale napewno modul.. nawet jak by brudny nie byl to po 1 by jakos przerywal ale napewno z 40 by szedl czy cos.. albo by mial trudnosci i wgl a tak to on gladko i ladnie bardzo do 25 idzie i pozniej nie chce.. bo wgl odcina go i jedziesz 25km/h wiec nawet tak na chlopski rozum napewno cos w module;}
tylko nie wiem jaki bo jak patrzylem na swoj to moj nie ma takich jak tutaj wtyczek czy cos:
http://allegro.pl/modul-cdi-tuning-yamaha-aerox-jog-neos-oveto-bws-i1788948991.html
tylko bardziej ma taka jak tutaj ogolna wtyczke: http://moto.allegro.pl/modul-zaplonowy-yamaha-aerox-neos-aw0042-i1794008222.html
tylko nie wiem dlaczego ten drugi z inna wtyczka jest 2xdrozszy..;/

filtr powietrza to nic nie zmieni, przez brudny filtr by nie jechał 25 km/h, choć o blokowaniu modułu do tej prędkości też nie słyszałem. Może ma silnik zajeżdżony i po prostu więcej nie idzie ;)

Jak kupowałeś to trzeba było się przejechać i zobaczyć ile idzie a nie 25 km/h. Co to ma być... Jak by mi ktoś chciał taki skuter sprzedać to bym go wyśmiał. A kicha z modułem niezła, coś musiał powiedzieć...

Dokładnie. Mi też kiedyś chcieli wcisnąć skuter, który szedł max 30km/h... Pierwszy raz słyszę, żeby skuter był zablokowany do 25km/h?! Normalna prędkość rowera to 20km/h, więc mógł byś się z rowerami ścigać ;D

Są tak blokowane skutery z Niemiec, blokada na module.
W Niemczech sa 2 rodzaje.
Mofa do 25 km/h
Rola do 45 km/h

25km/h to juz przesada nie wiem jak można jezdzić z taka prędkoscią no masakra , ciekawe jak jest z docieraniem ok 5km/h zeby silnika nie zatrzec he he

jak jest używany to i niezle zamulony musi być .A tak z ciekawości ile za niego zapłaciłeś i jaki ma przebieg?

bitronxp1 napisał:

jak jest używany to i niezle zamulony musi być .A tak z ciekawości ile za niego zapłaciłeś i jaki ma przebieg?

Nie jest zamulony tylko zablokowany, tak blokują skutery w Niemczech,

no ale jak nie jezdzi sie na zmiennych obrotach to się tworzy na tłoku próg czy jakoś tak i to już zostaje andrzej chyba wiesz co mam na mysli?

bitronxp1 napisał:

no ale jak nie jezdzi sie na zmiennych obrotach to się tworzy na tłoku próg czy jakoś tak i to już zostaje andrzej chyba wiesz co mam na mysli?

Rozumiem ale takie są przepisy w Niemczech, na kartę motorowerową do 25 km/h, a pełnoletni do 45km/h

Andrzej faktycznie masz rację, słyszałem że w jakimś państwie takie przepisy są ale nie wiedziałem w jakim... No cóż, jeśli by się to zgadzało (zobaczymy co napisze tulus212) to nie pozostanie nic innego jak wymiana modułu zapłonowego

tak zobaczy jak kupi odblokowany moduł

I gdzie tymi skuterami w Niemczech jeżdżą 25km/h ? Bo na zwykłej drodze to bardziej się tamuje ruch jak jedzie... Moim zdaniem to nie wina modułu tylko coś jest innego nie tak. Pomyślmy logicznie skoro motorower może na legalu jeździć 45km/h to po co blokada na 25km/h i dlaczego inne roxy jeżdżą normalnie a tylko Twój by miał mieć tą blokadę ? Chociaż jeśli naprawdę jest takie prawo w Niemczech a Aerox autora jest z tamtąd to możliwe że tak jest. Do autora - postaw skuter na stopce centralnej tak aby tylne koło było w powietrzu u daj gazu na maxa. Silnik kręci się wysoko czy blokuje go na mniej więcej takich obrotach jak podczas jazdy ?

a było ostatnio cos na forum ze zablokowany skuter do 45 po jakims czasie jezdził juz 35km/h

To ta yamaha jest pewnie w idealnym stanie jeśli chodzi o silnik :) Przekatowana ostro na pewno nie jest jak reszta ;)

Lop, masz rację, ale znowu nie jest dobrze dotarta na normalne prędkości. Kapuchon, jeśli chodzi o to gdzie, to np. w Holandii jeździ się ścieżkami rowerowymi. Jest tam bardzo dobrze rozwinięta sieć ścieżek i wszędzie idzie dojechać ;) Nie wiem jak to jest w Niemczech, ale wątpię, żeby po ulicach jeździć z taką prędkością.