jaki moduł do aerox-a???;/

Oglądasz 27 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #41262 Odpowiedz
      tulus212
      Członek

Witam!
      Kupiłem ostatnio sobie uzywanego w miare skutera Yamahe aerox z zablokowanym modułem do 25km/h
      chciał bym prosić was abyście najlepiej doradzili jaki moduł włożyć aby nie mial takiego ograniczenia i zeby smialo po doslownie wszystkich blokadach lecial jak kazdy 80-90km/h
      najlepiej prosił bym o linki:]
      oraz czy mogl by ktos doradzic albo najlepiej podac link gdzie moge kupic kanape do aerox-a bo jak kupiłem to mój ma wyrwany bolec i wgl sie nie zamyka.. rownie dobrze bylo by wraz z calym kufrem siedzenie kupic:]
      prosze o linki:DD bo nie moge nigdzie kanapy znalezdz a modul nie wiem ktory..
      dodam ze moj rox to 2008r. :]
      czy ten jest dobry? i czy ogolnie warto tak na allegro kupować :
      http://allegro.pl/racing-sportowy-modul-zaplonowy-do-skuterow-2t-i1778691283.html
      jeśli nie to doradźcie najlepiej jaki ale oczywiscie do 50-80zl:]

• #41266 Odpowiedz
      madi
      Participant

najtańszy moduł, weź jakiegoś lepszego poszukaj, wtyczka musi pasować.

Router WS 50 2013
      REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

• #41269 Odpowiedz
      tulus212
      Członek

a co powiecie na ten:
      http://allegro.pl/modul-cdi-tuning-yamaha-aerox-jog-neos-oveto-bws-i1788948991.html
      a i jeszcze jedno czy brać się za wymiane samemu czy lepiej dac na serwis czy komus kto sie na tym bardziej zna?
      PS. chodzi o to czy tylko wystarczy włożyć wtyczki czy jakos programowac czy wgl cos robic??:D

• #41270 Odpowiedz
      madi
      Participant

może być, a montuj samemu, szkoda kasy na serwis, wystarczy odpiąć stary i nowy podłączyć 😉

Router WS 50 2013
    • #41294 Odpowiedz
      Kapuchon
      Członek

Hola hola. Moduł zapłonowy zablokowany do 25km/h ? Coś jest tu nie tak. Filtr powietrza czysty ?

Ja w Korkach Nie Stoję !
      [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    • #41304 Odpowiedz
      tulus212
      Członek

kapuchon nie wiem jak ty rozumujesz ale napewno modul.. nawet jak by brudny nie byl to po 1 by jakos przerywal ale napewno z 40 by szedl czy cos.. albo by mial trudnosci i wgl a tak to on gladko i ladnie bardzo do 25 idzie i pozniej nie chce.. bo wgl odcina go i jedziesz 25km/h wiec nawet tak na chlopski rozum napewno cos w module;}
      tylko nie wiem jaki bo jak patrzylem na swoj to moj nie ma takich jak tutaj wtyczek czy cos:
      http://allegro.pl/modul-cdi-tuning-yamaha-aerox-jog-neos-oveto-bws-i1788948991.html
      tylko bardziej ma taka jak tutaj ogolna wtyczke: http://moto.allegro.pl/modul-zaplonowy-yamaha-aerox-neos-aw0042-i1794008222.html
      tylko nie wiem dlaczego ten drugi z inna wtyczka jest 2xdrozszy..;/

• #41305 Odpowiedz
      madi
      Participant

filtr powietrza to nic nie zmieni, przez brudny filtr by nie jechał 25 km/h, choć o blokowaniu modułu do tej prędkości też nie słyszałem. Może ma silnik zajeżdżony i po prostu więcej nie idzie 😉

Jak kupowałeś to trzeba było się przejechać i zobaczyć ile idzie a nie 25 km/h. Co to ma być… Jak by mi ktoś chciał taki skuter sprzedać to bym go wyśmiał. A kicha z modułem niezła, coś musiał powiedzieć…

Router WS 50 2013
    • #41309 Odpowiedz
      a123659
      Participant

Dokładnie. Mi też kiedyś chcieli wcisnąć skuter, który szedł max 30km/h… Pierwszy raz słyszę, żeby skuter był zablokowany do 25km/h?! Normalna prędkość rowera to 20km/h, więc mógł byś się z rowerami ścigać ;D

o
    • #41310 Odpowiedz
      andrzej2310
      Participant

Są tak blokowane skutery z Niemiec, blokada na module.
      W Niemczech sa 2 rodzaje.
      Mofa do 25 km/h
      Rola do 45 km/h

Honda PCX 125.
    • #41313 Odpowiedz
      bitronxp1
      Członek

25km/h to juz przesada nie wiem jak można jezdzić z taka prędkoscią no masakra , ciekawe jak jest z docieraniem ok 5km/h zeby silnika nie zatrzec he he

• #41314 Odpowiedz
      bitronxp1
      Członek

jak jest używany to i niezle zamulony musi być .A tak z ciekawości ile za niego zapłaciłeś i jaki ma przebieg?

• #41316 Odpowiedz
      andrzej2310
      Participant

bitronxp1 napisał:

jak jest używany to i niezle zamulony musi być .A tak z ciekawości ile za niego zapłaciłeś i jaki ma przebieg?

Nie jest zamulony tylko zablokowany, tak blokują skutery w Niemczech,

Honda PCX 125.
    • #41320 Odpowiedz
      bitronxp1
      Członek

no ale jak nie jezdzi sie na zmiennych obrotach to się tworzy na tłoku próg czy jakoś tak i to już zostaje andrzej chyba wiesz co mam na mysli?

• #41324 Odpowiedz
      andrzej2310
      Participant

bitronxp1 napisał:

no ale jak nie jezdzi sie na zmiennych obrotach to się tworzy na tłoku próg czy jakoś tak i to już zostaje andrzej chyba wiesz co mam na mysli?

Rozumiem ale takie są przepisy w Niemczech, na kartę motorowerową do 25 km/h, a pełnoletni do 45km/h

Honda PCX 125.
    • #41326 Odpowiedz
      madi
      Participant

Andrzej faktycznie masz rację, słyszałem że w jakimś państwie takie przepisy są ale nie wiedziałem w jakim… No cóż, jeśli by się to zgadzało (zobaczymy co napisze tulus212) to nie pozostanie nic innego jak wymiana modułu zapłonowego

Router WS 50 2013
    • #41328 Odpowiedz
      bitronxp1
      Członek

tak zobaczy jak kupi odblokowany moduł

• #41329 Odpowiedz
      Kapuchon
      Członek

I gdzie tymi skuterami w Niemczech jeżdżą 25km/h ? Bo na zwykłej drodze to bardziej się tamuje ruch jak jedzie… Moim zdaniem to nie wina modułu tylko coś jest innego nie tak. Pomyślmy logicznie skoro motorower może na legalu jeździć 45km/h to po co blokada na 25km/h i dlaczego inne roxy jeżdżą normalnie a tylko Twój by miał mieć tą blokadę ? Chociaż jeśli naprawdę jest takie prawo w Niemczech a Aerox autora jest z tamtąd to możliwe że tak jest. Do autora – postaw skuter na stopce centralnej tak aby tylne koło było w powietrzu u daj gazu na maxa. Silnik kręci się wysoko czy blokuje go na mniej więcej takich obrotach jak podczas jazdy ?

Ja w Korkach Nie Stoję !
      [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    • #41330 Odpowiedz
      bitronxp1
      Członek

a było ostatnio cos na forum ze zablokowany skuter do 45 po jakims czasie jezdził juz 35km/h

• #41337 Odpowiedz
      lop16
      Członek

To ta yamaha jest pewnie w idealnym stanie jeśli chodzi o silnik 🙂 Przekatowana ostro na pewno nie jest jak reszta 😉

Kingway Coliber 4T 50 – <6000km
    • #41351 Odpowiedz
      a123659
      Participant

Lop, masz rację, ale znowu nie jest dobrze dotarta na normalne prędkości. Kapuchon, jeśli chodzi o to gdzie, to np. w Holandii jeździ się ścieżkami rowerowymi. Jest tam bardzo dobrze rozwinięta sieć ścieżek i wszędzie idzie dojechać 😉 Nie wiem jak to jest w Niemczech, ale wątpię, żeby po ulicach jeździć z taką prędkością.

o
    • #41427 Odpowiedz
      tulus212
      Członek

tak tak.. on wlasnie byl z niemiec i tam jest prawo ze jak nie masz wieku to jedziesz tyle i tyle wiec mozliwe ze jedzil nim dzieciak 8-10lat czy cos w tym stylu a takiemu dziecku nie mozna dac wiekszej predkosci.. zamowilem juz modul na allegro w poniedzialek pewnie przysla i sie zobaczy.. zadnych mulow nie ma ani nic tylko jedzie do 25km/h bardzo dobrze i pozniej blokuje go ze lepiej zwolnic i znow przyspieszyc..
      niedziwie sie ze jest zablokowany do tej predkosci bo niemcy szanuja i powaznie traktuja prawo.. jak moze w tym i tym wieku jechac tyle i tyle to nie ma mowy o wiekszej predkosci. to nie u nas ze maja w dupie czy jade 50km/h czy 90 wazne ze skuter.
      nawet nie patrza czy masz te karte tylko zerknie ze jedziesz 50-60 i masz kask i ma cie w dupie.;] mam nawet w papierach napisane cos po niemiecku 25km/h wiec napewno sprzedawca poprzedni nie mial wgladu do modulu. wiec zajezdzony nie jest.
      ma 6tys. przebiegu i dalem 4-5tys.zł
      kolo co mi sprzedawal to mowil ze modul blokniety.. nie ukrywal tego wiec przy zakupie bylem w pelni swiadomy tego ile bedzie jechal i ze bede musial tylko modul wymienic..

• #41428 Odpowiedz
      tulus212
      Członek

Kapuchon on nie blokuje jedzie tak jak by mial do 25km/h jechac ale dalej nie chce isc co jest oczywiste;] a napewno innych blokad nie ma i napewno nie jest nic z filtrem.
      a i mam pytko
      jak wymienie ten modul i bede jechal no nie wiem ponad 50-60 bo ma tylko blokade na wariatorze bo wydech new jest wiec bede musial jakos regulowac gaznik po tej wymianie czy cos? bo zastanawiam sie czy po takim odblokowaniu nie bedzie mial wystarczajaco duzo wachy.:]

• #41432 Odpowiedz
      andrzej2310
      Participant

Trudno Cie zrozumieć, najpierw piszesz że nie ma blokad a teraz że masz blokadę na wariatorze, odblokowanie skutera wiąże się z wymianą dyszy na większą i regulacja gażnika.

Honda PCX 125.
    • #41459 Odpowiedz
      tulus212
      Członek

andrzej pisalem ze nie ma blokad w sensie takim ze napewno od blokady na wariatorze nie jechal by tylko 25km/h przy czym wydech jest odblokowany… a nawet w papierach mam napisane ze byl zarejestrowany w niemczech do 25km/h cos takiego pisalo (nie znam niemieckiego)

• #41461 Odpowiedz
      madi
      Participant

chodzi o to, że piszesz, że nie ma blokad a potem, że jest na wariatorze. Więc blokady są. Na wariatorze i module. Pewnie jeszcze jest dysza zmieniona.

Router WS 50 2013
    • #41466 Odpowiedz
      tulus212
      Członek

yhm.. rzeczywiscie zle sie wypowiedzialem 😀
      sory za zmylenie was.. chodzilo mi o to ze nie ma innych typu ktore by mogly go az tak spowalniac
      bo sam wariator i nawet wydech ktory mimo wszystko jest odblokowany by nie spowalnial do 25km/h gdy ktos pisal ze moze jest blokniete cos innego ;]

• #41467 Odpowiedz
      tulus212
      Członek

AAA..
      i jeszcze jedno..
      żeby nie tworzyc nowego tematu to gdzie moge kupić kanape/siedzenie do aerox-a nowe najlepiej bo bolec w moim jest zerwany i wgl sie nie zamyka. a wlozyc go sie nie da…
      podajcie najlepiej linki i na ten temat sie wypowiadajcie :]

• #41472 Odpowiedz
      sebek1680
      Członek
Oglądasz 27 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: jaki moduł do aerox-a???;/
Twoje dane:

Back to top button