Jaki maxi skuter za 9-10tys zł.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    szymqw
    Użytkownik

Witam wszystkich!
    Jestem nowy na forum. Czy możecie pomóc, doradzić w wyborze maxi – skutera dla następującej osoby i z następującymi preferencjami:
    – mężczyzna 31 lat, wzrost 184 cm, waga ok. 95 kg.
    – skuter ma służyć głównie na krótsze odcinki (dojazdy do pracy – 15 km w dwie strony, plus okazyjnie wypady weekendowe na wycieczki – dystanse 100-200 km)
    – budżet (na sam skuter) – 9-10 tyś.
    – zakładam że 3-4 tyś km w sezonie zrobię..
    – jak największe wygoda, skuter powinien być duży (stąd też preferuję maxi – skuter).
    – skuter nie musi być zupełnie demonem prędkości – ale powinien być w miarę dynamiczny i rozwijać chociaż te 110-120km spokojnie aby w trasie pojeździć.
    – niskie spalanie – 3-4 l/100 km maksymalnie
    – najlepiej jakby skuter był jak najmłodszy/najnowszy (chce nim chwilę pojeździć – 4-5 lat). W zasadzie to preferowałbym nowy skuter.
    – jeżdzę głównie sam, ale na wypady weekendowe to zabierałbym drugą osobę (dziewczyna).
    Przeglądając internet i czytając wiele artykułów to spodobał mi się Junak Jetmax 250. Maszyna nowa na rynku, stąd w sumie mało jest jeszcze opini o nim. Ale biorąc pod uwagę jego cenę, stylistykę oraz gabaryty, bardzo by mi odpowiadał. Nowe skutery bardziej „renomowanych” marek kosztują sporo więcej…
    Co sądzicie o takim motorku? A może coś innego polecilibyście

WodzuWGK
    Uczestnik

Jetmax 250 to średni pomysł – zobacz http://www.skuterowo.com/junak-jetmax-250-i-wyprawa-nad-zalew-zegrzynski/
    Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad solidnym używanym sprzętem, z maxiskuterów w tym przedziale cenowym masz :
    http://otomoto.pl/yamaha-x-max-x-max-250-2009-rok-raty-M3829052.html
    albo to
    http://otomoto.pl/suzuki-burgman-stan-techniczny-i-wizualny-wzorowy-M4189744.html
    lub
    http://otomoto.pl/piaggio-xevo-250-M4187496.html
    Ostatecznie jeśli upierasz się przy nowym to dołóż 1000 zł i kup Kymco New Dink 200i

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Wombat
    Moderator

nie ładuj sie w Jetmaxa – nie wyszedł im. Rozglądaj sie za Piaggio Evo, SYM GTS, hondą S-wing, Burgmanami, Yamahami. W tej kasie kupisz z naprawde niskim przebiegiem

PC_user_out
    Użytkownik

Im nie wyszedł czyli komu? Naszym czy tamtym? Pewnie nasi źle to poskładali na naszej polskiej taśmie. 😛
    Yhm, czyli mniemam, że niniejszym skończyło się… Yunakowanie. 😉

Spoko, nie ma boja, już idzie nowe, bo nie tylko Yunak awansował (zwłaszcza cenowo)…

http://www.romet.pl/Moto,MAXI_125_R,20,633,14205,2014.html

Za takiego jednego Rometa (z tym tzw. new look-iem) mam wszystkiego innego już po przynajmniej DWA. I też występują w sprzedaży jako rzeczy NOWE (czytaj. nie macane jeszcze kluczem francuskim). Zazwyczaj. 🙂

Zipp Quantum R 125 (x2);
    Barton Falcon 125 (x2);
    Barton Huragan 125 (przynajmniej x2);
    Benzer Barnet 125 (prawie x2).

Btw. Zapodać tutaj linka z wpisem… H2O. No nie, ależ to jest już niemal żenujące. Tak wypominać mi tę niedawną… młodość minioną. ;DDD

Wombat
    Moderator

kooperacji naszych z tamtymi nie wyszło. ma ciekawą sylwetkę ale tyle z niego.
    albo inaczej – wyszedł może prawie tak jak te inne wymienione przez ciebie ale w tym gabarycie chyba oczekuje sie ciut wyższej jakości

szymqw
    Użytkownik

Dzięki za podpowiedzi. X-max nie podoba mi sie zbytnio, piaggio nawet fajny, Burgman – ciekawy jaki jest faktyczny przebieg. Wydaje mi się (ale może mi się tylko wydaje), że trochę „małe” te maszynki. Już ten Jetmax wydaje się „sporo” większy/masywniejszy… Powiedzcie jeszcze czy serwisowanie i częsci do takich „markowych” skuterów nie będą stosunkowo drogie (suzuki na pewno tanie nie będzie)?

Wombat
    Moderator

nie patrz co ci sie wydaje tylko na wymiary. te akurat łatwo zaleźć. czesci do wszystkich markowych skuterow są 1/3 do 2x droższe ale przebiegi między naprawcze są bardzo duże (o ile to zdrowa sztuka). Ale nawet te 2x droższe to nie jest jakiś majątek.

szymqw
    Użytkownik

Właśnie patrze na wymiary i rzeczywiście wszystkie maszynki są o min. kilkanaście cm krótsze. Ale może mniejsza z tym. Najlepiej i tak byłoby się przymierzyć i wtedy zdecydować który najbardziej by mi odpowiadał (najwygodniejszy)…

Wombat
    Moderator

dokładnie – trzeba sie przymierzyć. Ina te wymiary patrzeć ale z rozsądnym podejściem – bo co z tego że junak jetmax ma 225cm jak te ostatnie 10-15cm to pokrywka kufera czy tam odstający pałąk.
    Burgman 250 też ma 225cm.

HugoBoss
    Uczestnik
    PC_user_out
    Użytkownik

Używane jest zazwyczaj najlepsze. Stawiaj na Tolka Banana, albo na Kymco Exciting (dowolnej pojemności).
    One to już same z siebie jeżdżą w opór. Nawet te używane. 🙂

szymqw
    Użytkownik

Witam ponownie. Wracając jeszcze do wątku, może jednak rzeczywiście rozważę kupno czegoś ze stajni Kymco. Za Jetmaxem przemawia cena. Ponadto poszukałem po necie i zbiera on nawet przyzwoite opinie i recenzje (jest popularny np w Australii – pod marką CF MOTO, oraz w Wielkiej Brytanii – marka WK) – tutaj są recenzje:
    http://www.scootersales.com.au/news-reviews-4072/cf-moto-jetmax-250i-review.aspx
    http://www.justgottascoot.com/cfmotojetmax.htm
    Trochę mam uprzedzenia do kupna używanego skutera/motocykla. Może się mylę, ale moim zdaniem ciężko znaleźć dobry używany skuter/motocykl w Polsce za rozsądne pieniądze (ablo są styrane, albo po jakiś dzwonach, albo coś jeszcze…). Nie twierdzę że nie ma dobrych egzemplarzy (bo na pewno takie są) ale jakoś z własnych obserwacji mam pewne uprzedzenia…
    Krótka konkluzja:
    Kupno nowego skutera to wydatek:
    Kymco Downtown 300i – 16 600 zł
    Kymco Dink 200i – niby 10 900 zł ale nie podoba mi się ten skuter
    Kymco Xciting 400 – podoba mi się, nawet bardzo, tylko cena zabija – 20 900 zł.
    no i Jetmax, którego wszyscy odradzają – 11 500 zł (ale można dostać nówkę za 10 500 – 10 800 zł bo rozmawiałem z dilerem.
    Za Jetmax’em przemawia (i to całkiem dosadnie) cena.

Oczywiście przeglądam cały czas ofertę różnych używanych skuterów/motocykli innych marek (Yamahy, Suzuki, Kymco, itd.) ale z moich obserwacji o dobry egzemplarz wcale nie jest łatwo.

WodzuWGK
    Uczestnik

Skoro przekroczyłeś już trochę budżet 10k to ja Ci jeszcze bardziej zamieszam w głowie – zobacz to otomoto.pl/aprilia-sr-max-300-nowy-M4227244.html

eadem
    Uczestnik

Do autora tematu – przy swoim wzroście zapomnij o kompaktowych ramach (kompaktowych gabarytach). Zalecam 250-300cc jeśli chcesz zachować niskie spalanie. A jak cenisz wygodę to raczej konstrukcje sprzed paru lat kiedy jeszcze to wszechobecne parcie na sportowy design nie górowało nad miejscem na nogi 😉

paci
    Moderator

WodzuWGK napisał:

Skoro przekroczyłeś już trochę budżet 10k to ja Ci jeszcze bardziej zamieszam w głowie – zobacz to otomoto.pl/aprilia-sr-max-300-nowy-M4227244.html

No bajeczka prawie jak gilera:)

WodzuWGK
    Uczestnik

Powiem Ci Paci że gdybym posiadał odpowiednie uprawnienia nawet minuty bym się nie zastanawiał. Taki Nexus by Aprilia z zerowym przebiegiem dwuletnią gwarancją i w cenie nawet niższej niż 125-ka – czegoż chcieć więcej 🙂

eadem
    Uczestnik

WodzuWGK napisał:

Powiem Ci Paci że gdybym posiadał odpowiednie uprawnienia nawet minuty bym się nie zastanawiał. Taki Nexus by Aprilia z zerowym przebiegiem dwuletnią gwarancją i w cenie nawet niższej niż 125-ka – czegoż chcieć więcej 🙂

Powiem Ci Paci że gdybym posiadał odpowiednie pieniądze pewnie też nawet minuty bym się nie zastanawiał 😀

paci
    Moderator

Jak już tak gdybamy to jedyny sluszny wybór gdy sie ma uprawnienia i cena nie urywa jajec

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/aprilia/aprilia_srv_850_maxi.htm

szymqw
    Użytkownik

eadem napisał:

Do autora tematu – przy swoim wzroście zapomnij o kompaktowych ramach (kompaktowych gabarytach). Zalecam 250-300cc jeśli chcesz zachować niskie spalanie. A jak cenisz wygodę to raczej konstrukcje sprzed paru lat kiedy jeszcze to wszechobecne parcie na sportowy design nie górowało nad miejscem na nogi 😉

Zgadzam się. Nie mam „parcia” na żadne tam „wyścigówki”. Owszem fajne te skutery – aprilia i gilera itd. ale dla mnie priorytetem będzie jak najwygodniejsza maszyna, o umiarkowanym spalaniu i w zasadzie jak najmłodsza. Zatem przedział 250-300 sam uważam że będzie w sam raz…

WodzuWGK
    Uczestnik

szymqw napisał:
    <br /Owszem fajne te skutery – aprilia i gilera itd. ale dla mnie priorytetem będzie jak najwygodniejsza maszyna, o umiarkowanym spalaniu i w zasadzie jak najmłodsza.

Czyli rozumiem że już się przejechałeś i wiesz jak apka się prowadzi czy jest wygodna czy nie i czy dużo pali – ważne że wygląda zbyt sportowo czyli pewnie sztywna i jest nie dla Ciebie.
    szymqw przejedź się a zapewniam Cię że zmienisz zdanie.

eadem
    Uczestnik

Wodzu – zrób sobie fotkę (anonimową) jak siedzisz na swojej maszynie w maksymalnie dla ciebie wygodnej pozycji. OK?

WodzuWGK
    Uczestnik

Fotkę mogę zrobić dlaczego nie, tylko nie bardzo rozumiem po co – mnie pasuje – to zainteresowany zakupem powinien się do niej przymierzyć.
    Aprilię SR Max w tym temacie polecałem nie tylko dlatego że mam z nią przyjemność ale również dlatego że jest to skuter raczej dla osób wysokich. Wysokość siedziska 815 mm to więcej niż przeciętna w maxi skuterach. Sprzęt jest na tyle duży że można wygodnie jeździć opierając stopy na przednich płozach (chopperowo) jak również przyjąć pozycję typowo krzesełkową (pamiętając o przekroku). Można też schować się za szybą przesuwając stopy w kierunku podnóżek pasażera tak jak ten koleś https://www.youtube.com/watch?v=ndy7hCJorLQ – możliwości jest kilka.

eadem
    Uczestnik

Ja oceniam pozycję kierowcy głównie pod kątem ułożenia nóg do przodu (a la chopper). A do SR Max wchodzi pod siedzenie kask integralny?

Druid
    Uczestnik

No cóż, pozycja konkretnej osoby zawsze będzie jeszcze zależała od jej indywidualnej budowy. Ja mam na przykład dość długie nogi i w SR MAX nie jest mi specjalnie wygodnie z nogami ustawionymi do przodu… z drugiej strony klasyczna krzesełkowa pozycja jest dosyć wygodna…
    Tak, integralny i szczękowy mieszczą się pod siedzeniem…

eadem
    Uczestnik

http://www.hondacx650c.republika.pl/Testy/250.htm

a mi właśnie na tej pozycji nóg do przodu bardzo zależy 🙂

paci
    Moderator

jak pozycja to 69:D

Anonim
    Nieaktywny
    Druid
    Uczestnik

eadem napisał:

http://www.hondacx650c.republika.pl/Testy/250.htm
    a mi właśnie na tej pozycji nóg do przodu bardzo zależy 🙂

Hmmm… a zwróciłeś uwagę, że kierujący na tym zdjęciu siedzi na miejscu pasażera? :)))))

Anonim
    Nieaktywny

W pewnym momencie, to już wszystko jedno :-)))

Druid
    Uczestnik

Oj Araszu, nic nikomu nie ujmując, to uważam, że ta pozycja z nogami do przodu jest idealna dla ludzi z nieco krótszymi nogami, ale dla długonogich problemu nie rozwiązuje… ;)))
    Trzeba to po prostu przymierzyć do siebie…

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button