Jaki kupić zawór membranowy do serii minarelli horizontal?

Witam witam
Od pewnego czasu dokładnie od zakupu skutera borykam się z problemem nie szczelnego zaworu membranowego. Większość osób posiadających 2-takty pewnie wie o co chodzi :smiley: (olej w filtrze powietrza, skuter znaczy teren przy każdym zaparkowaniu). A więc tak do starego zaworu kupiłem nowe membrany stage6 włókno szklane. Założyłem je i co? Nadal nie szczelne są jak podkładam rękę pod wlot gaźnika to jest mokra w oleju i paliwie. Chce załatwić problem z tym raz na zawsze kupując nowy zawór kompletny. Mam pytanie czy zawór przykładowo : https://www.scooterkingz.pl/zawor-membranowy-malossi który jest raczej pod tunningowany skuter będzie współgrał z moim skuterem w serii? Pisze że jest dedykowany do gaźników ponad 19 mm a u mnie jest 12 :smiley: Jeśli znacie jakieś fajne propozycje to podlinkujcie.
Proszę o wypowiadanie się osób obeznanych w temacie :stuck_out_tongue:
Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc.

dlaczego zakładasz że to jest problem z zaworem membranowym - zwłaszcza że go wymieniłeś?
Ja bym raczej stawiał na nadmiar oleju w mieszance, zły skład mieszanki i niewłaściwe pochylenie gaźnika. Taki syf powinien raczej ściekać w stronę zaworu membranowego właśnie… już pomijając fakt że raczej go nie powinno w dolocie być jak silnik nie pracuje (tzn w 2T jakieś śladowe ilości zawsze będą ale nie tak żeby kapał wszędzie gdzie stoi).

Nie wymieniłem zaworu tylko blaszki w zaworze, nadal odstają widać przez nie słońce i jak “zaciągam” się przez niego to leci powietrze

Więc z tego tytułu chce kupić kompletny zawór.