jaki kolor powinna miec swieca irydowa w 4t po regulacji gaźnika

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #56553 Reply
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31

kupiłem świece irydowa do 4t , na starej zwykłej świecy miałem kolor kawy z mlekiem a na tej irydowej otulina jest nie naruszona bialutka zadnego czarnego osadu tylko czesc metalowa na zewnątrz jest lekko czarna . Szukałem na necie info i nie znalazłem nic i nie wiem teraz czy nie dostaje za mało paliwa bo jest bialutka.

#56564 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9

Kolor świecy kawy z mlekiem dotyczy silnika 2T. W twoim 4T tak ma być. O ile dobrze pali na zimnym i ciepłym silniku, jest ok.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#56570 Reply
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31

a jak na tej świecy sprawdzić czy ma odpowiednia dawkę paliwa

#56575 Reply
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0

Pietro napisał:

Kolor świecy kawy z mlekiem dotyczy silnika 2T. W twoim 4T tak ma być. O ile dobrze pali na zimnym i ciepłym silniku, jest ok.

nie ma znaczenia

silnik jest zaprojektowany do pracy na zwykłej świecy i na takiej dokonuje się regulacji, ewen. color tune
    irydowa ma mocniejszą iskrę i mieszanka zupełnie inaczej się zapala nie zostawiając osadu

#56587 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9

bitronxp1 napisał:

a jak na tej świecy sprawdzić czy ma odpowiednia dawkę paliwa

Świeca sprawnego i dobrze wyregulowanego silnika 4T, po ostrej jeździe na odcinku ok 15km, zaraz po wykręceniu powinna być jasnego koloru. Natomiast w silniku 2T koloru kawy z mlekiem, ponieważ w 2T spala się również olej.

#56645 Reply
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31

to ja już nie wiem chodzi mi o to czy ta otulina powinno być trochę czarna czy na tej metalowej części ma być mocno czarna bo ta świeca lepiej spala mieszankę ( na zwykłej miałem kolor kawy z mlekiem i było wszystko dobrze)

#56650 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 4

bitronxp1 napisał:

…Szukałem na necie info i nie znalazłem nic …

To trochę kiepsko szukałeś http://www.senda.pl/viewtopic.php?t=470
    lub tu
    http://www.motocykl-online.pl/artykuly/swiece_zaplonowe

#56652 Reply
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31

ale to sa zwykłe swiece a nie irydowe
    jesli chodzi o te zwykłe to wiem jaki powinna mieć kolor

#56656 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 4

Różnice między świecami normalnymi i irydowymi widać dokładnie tu
    http://www.ngk-sparkplugs.jp/english/techinfo/iridium/02_1/index.html

Co do osadzania nagaru to scentralizowana iskra na świecy irydowej i kształt elektrod powoduje osadzanie mniejszej ilości nagaru, ale po dłuższym czasie pracy silnika kolor zbliży się do koloru zwykłej świecy ( bo oceniamy ilość i kolor nagaru a nie świecy).

Pojeździj trochę, jeśli elektrody bedą nadal bez zabarwienia to gaźnik podaje za dużo powietrza.

Tak przy okazji kolor „kawy z mlekiem” to bardzo umowne okreslenie. (zależy ile kawy a ile mleka :))

#56658 Reply
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31

no raven znalazłeś ładne porównanie świec (dzięki) czytałem ze się sama dobrze czysci ale że aż tak to sie zdziwiłem

#56660 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9

Jeżeli na zwykłej świecy miałeś dobre spalanie, wygląd świecy był ok, to nic nie kombinuj, podczas jazdy świeca pod wpływem długotrwałej wysokiej temperatury „wypali się” i nabierze właściwego koloru. Po co drążyć taki temat?

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: jaki kolor powinna miec swieca irydowa w 4t po regulacji gaźnika
Twoje informacje:

Back to top button