Jaki kask dla dziecka na skuter?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    klekocix
    Użytkownik

Zamierzam jeździć z moim 3.5 letnim synem na wycieczki na skuterze.

Wiadomo – przepisy mi są znane w jaki sposób przewozić dziecko.

Zastanawiam się tylko nad wyborem kasku, czy lepszy będzie szczękowy czy też otwarty.

Rozważam zakup dwóch:
    – LS2 Midway Matt
    http://allegro.pl/kask-ls2-otwarty-of518-2-midway-matt-black-xs-i2307954292.html

– LS2 Single Gloss (tyle, że w białym kolorze):
    http://allegro.pl/kask-ls2-ff350-1-single-gloss-black-kominiarka-i2320895049.html

Zastanawiam się, czy jeżdżąc z dzieckiem przy prędkościach rzędu 30-40km/h po nie uczęszczanych drogach nie będzie wygodniejszy dla niego otwarty?

andrzej2310
    Uczestnik

Tak raczej otwarty, będzie lżejszy i wygodniejszy.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

velox
    Użytkownik

Tzn. jeśli chodzi o mnie to posiadam oba kaski. Otwarty i zamknięty no i uważam ze zdecydowanie lepszy jest zamknięty. Te podmuchy wiatru doprowadzały moje zatoki do stanów zapalanych :). W zamkniętym kasku nie mam żadnych problemów. Ale decyzja jest „UP TO YOU” 🙂

a123659
    Uczestnik

Jeśli tak jak piszesz, przy tej prędkości i po nie uczęszczanych drogach to raczej lepszy będzie kask otwarty. Dużo większa wygoda.

klekocix
    Użytkownik

A jeśli chodzi o rozmiar – mam dylemat.

Synek ma obwód głowy 53.3cm.

Kask XS jest w rozmiarze 52-53cm natomiast S jest w rozmiarze 54-55cm.

Zastanawiam się, czy nie warto kupić mu kasku w rozmiarze S? Synek jest w okresie szybkiego wzrostu więc istnieje szansa, że wyrośnie z XS w ciągu miesiąca czy dwóch…

Wiem że kaski firmy LS2 dobrze trzymają rozmiar (sam używam tej firmy).

Michalk001
    Uczestnik

Kup większy – trochę dłużej posłuży.

harekop
    Użytkownik

Jak dla dziecko to większy może być. Bd wygodniejszy.

kubamaster123
    Użytkownik

SĄ KASKI SPECJALNIE ZROBIONE DLA DZIECKA, NIESTETY SĄ TROSZKĘ DROZSZE OD NORMALNYCH KASKÓW DLA DOROSŁYCH…

macharis
    Użytkownik

Według mnie powinien zostać zakupiony kask ” pełny ” przy przykładowym spadnięciu ze skutera głowę ochroni o wiele lepiej od otwartego .
    Co do rozmiaru to lepiej kupić większy kask ew. pod niego jakąś kominiarkę lub coś co by ” zapełniło wolną przestrzeń ” w środku .

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button