Jaki gaznik 139 FMB

Ludzie pytanko.

Zdemontowałem obecne zamontowany gaźnik w swoim Poniaku. Jako ze nie ma on żadnych oznaczeń wszystkie wytarte przez serwis zmierzyłem średnicę otworu co wskazuje na to iż jest to pz16 z ssaniem na linkę.

Obecne zamontowany mam cylinder 72cc od moretti i oryginalna głowica wraz z oryginalnym dolocie o wymiarch:
Rozstaw na sruby 45mm i 49 mm
Dlugosc 83 mm
Srednica otworu 16 mm i 14 mm

W najbliższych dniach chciałbym dołozyć jeszcze głowice do 72cc oraz chłodnicę również od moretti.(serwis z jakiegoś powodu nie zamontował mi od razu całego zestawu).

Udało mi sie zamówić króciec z większym przelotem za to krótszym o 12 mm jego wymiary to:
Rozstaw na sruby 45mm i 49 mm
Dlugosc 71 mm
Srednica otworu 22mm

Pytanie czy warto zmieniac gaznik na cos wiekszego typu pz19 czy tez pz20? Czy raczej zostac z tym co jest i zmienic w nim dusze? Po wymiannie samego krocca i tka bede musial go regulowac ale zastanawiam sie czy jest sens wymienic caly gaznik od razu na wiekszy?

wydaje mi się że w zupełności wystarczy wymiana dyszy

Tak patrzyłem na ten filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=iCGjVRyN6YU&list=LLbki1fInPR5fNNcJe12Ug7w&index=2&t=4s

Orientuje sie ktos gdzie mozna znalezc info i wykresy ktore on pokazuje w tym filmiku co do regulacji gaznika i wymiany dysz?