Jaki cylinder do zipp quantum rc2t

Witam chciałem się dowiedzieć jaki kupić cylinder do Zipp Quantum RC 2T Chcę kupić cylinder Stage6 Sport Pro MK2 ale nie wiem czy do minarelli czy do Keeway dodam że wydech będzie tecnigas triops dedykowany do keeway

Zobacz pod siedzenie skutera do schowka. Powinna tam być naklejka pokazująca schemat silnika i gaźnika, sprawdź jaki to model silnika jeśli coś tam jest napisane. Jeśli naklejki tam nie ma to musisz znaleźć tabliczkę znamionową na silniku, zapewne gdzieś od dołu skutera, z jednego albo drugiego boku.
Albo jest to silnik GY6 139QMB/QMA lub jakiś Minarelli na automat ale wątpię.
Raczej pewnie GY6, a w tym wypadku potrzebujesz części przeznaczonych pod silnik z oznaczeniami GY6 139QMB/QMA

skoro to jest 2T to nie 139QMB tylko 1PE40QMB lub coś z tej rodziny - czyli klasycznie chińskie 2T.
Nie zakładaj tam tego cylindra bez wymiany wału i łożysk. Nie zakładaj go bez 19mm gaźnika.
Aha :slight_smile: palić to będzie od 7,5 litra w górę.

Aha, no i bez dobrego wariatora i paska to nie ma sensu. W sumie też bez dobrego sprzęgła z dzwonem którego nie przegrzejesz.
Na początek szykuj jakieś 2500zł.

Tak to chińskie 2t w sumie tuning mam już zrobiony a teraz chciałem zmienić cylinder na stage6 sport pro mkll i nie wiem jaki wybrać czy dedykowany pod minarelli czy pod keewaya

CPI/Keeway ale ja nie masz tych częsci co napisałem to ci ten gar rozniesie silnik

Części mam tylko cylka brak a mianowicie wał tec racing 12mm ,łożyska wału ntn z luzem c4,gaźnik dellorto phbg. Red edition 21mm wariator stage6 sport pro przeciwtalerz malossi ventilar zawór membranowy malossi vl 12,króciec ssący polini 24mm obrotowy korektormomentu obrotowego motoforce racing ,sprzęgło malossi fly,dzwon stage6 wing cooler,wydech tecnigas triops cięgno ssania ręcznego stage6,moduł zapłonowy motoforce ,filtr powietrza motoforce air box Wymieniał także będe przełożenia pierwotne top racing,do tego trzy komplety sprężynek do regulacji sprzęgła malossi kilka kompletów rolek athena i trzy sprężyny centralne stage6 tylko jeszcze tego cylka brak ale jak mówisz że do keewaya to taki kupię .