! Forum Tuning Jaki cylinder ?

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe kargulec12 kargulec12 6 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #167729 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe kargulec12
  kargulec12
  Użytkownik
  • Postów: 495

  SKZ 50, Tec ECO 50, Motorforce Eco 50 ? Niby tec ma odblokowany kanał wydechowy ale ze zdj. wynika że to bujda więc sam nw. Jakość jes zapewne podobna. SKZ kosztuje 99zł a tec i motorforce ok. 140zł.

  #167748 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 641

  z tymi oknami dojść to jak nie weźmiesz do ręki to się nie dowiesz.
  W mojej kolekcji mam tak:

  .
  .
  .
  Chińczyki 50cm oryginalny/seryjny i 70cm z allegro za 80zł.
  Warto zwrócić uwagę na to jak tani cylinder 70cc od chinola ma po macoszemu potraktowane chłodzenie. Mniej żeber niż na 50-tce, grube – mniejsza powierzchnia do wypromieniowania ciepła.
  No i jak widać-seryjne okno wydechowe mniejsze ale w tjuningowym chinolu 70cc już duże.Nie ma sie co sugerować tak do końca bo jeszcze jest kwestia średnicy od strony cylindra ale przy najmniej z tej jest większe.

  .
  .
  .

  Nicasilowy i aluminiowy Airsal Sport 70cc. Niby już kilkaset zł, niby do odblokowanych wydechów, niby wyższe obroty ale okno wydechu jest małe jak w serii (lub prawie tak małe). Ten mnie zdziwił najmocniej.

  .
  .
  .
  Żeliwny Stage6 Streetrace 70cc, tutaj dopiero jest już pełnym ogniem. locha. Co prawda najdroższy z tego zestawienia.

  .
  .
  .
  Głowice do tych silników to też osobna historia. W każdym razie mam wrażenie że o ile chinol podrabia najlepszy wzorzec (tylko dziaduje na uproszczeniu konstrukcji o żebro) o tyle AirsalSport sobie “pozycjonuje” cylinder w palecie produktów oferując za inne pieniądze mocniejsze cylindry od tego – a de facto te same tylko z większym oknem. Trochę to jest walenie w rogi.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

  Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
  #167750 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe kargulec12
  kargulec12
  Użytkownik
  • Postów: 495

  Postanowiłem zainwestować ostatecznie w airisala sport 50 z mielocha bo jest tam w dobrej cenie 257zł i do tego dziś dają tam rabat 18%. On też widzę ma ten kanał niezbyt szeroki, dojdzie to zmierzę dokładnie.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
Odpowiedz do: Jaki cylinder ?
Informacje o Tobie: