Jaki akumulator do skutera 4t

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 1 lat temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #675638 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Zielony
  Zielony
  Użytkownik
  • Postów: 33

  Cześć potrzebuje pomocy w zakupie akumulatora do skutera 4t jaki będzie dobry żel czy kwas cena to do 70 zł podzielcie się swoimi doświadczeniami z aku. Pozdrawiam

  Zielony
 • #675642 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 737

  za 70zł nie kupisz żelowego akumulatora, kupisz akumulator kwasowy w technologii AGM (a nie AGM-GEL) wiec taki jaki ma pewnie z 99% jednośladów. Tutaj szpenie z allegro lekko naciągają rzeczywistość w opisach.
  Żelowy to taki w którym jest elektrolit postaci żelu a AGM to taki gdzie elektrolit jest w matach przesączonych tym elektrolitem (wygląda jakby mata była w żelu – ale to jeszcze nie jest akumulator żelowy). I jeden i drugi może pracować na boku, nie gazuje przy ładowaniu..itd ale AGM to nie żel.
  Akumulator żelowy wymaga specjalnych ładowarek i ma inna charakterystykę rozładowania.

  Musisz kupić tym zgodny z zaleceniami producenta (bo pasuje wymiarami i układ ładowania wyrobi) a dobre i sprawdzone w jednośladach firmy to np: YUASA, EXIDE ale to jest 100zł+. Akumulatory za 70zł to raczej loteria – dość losowe dostawy obrandowane logiem jakiejś firmy np Moretti czy WM

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Odpowiedz do: Jaki akumulator do skutera 4t
Informacje o Tobie:
Back to top button