Jaki akumulator 4t 139FMB

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #724665
    Nevareth
    Uczestnik
    • 4
    • 29Postów:

    Witam. Potrzebuje sie dowiedziec jaki akumulator musze dobrac do silnika 4t 139FMB 72ccm.
    Chodzi mi dokladnie o jaki amper. Poniewaz nie wiem jak to dopasowac do poboru mocy przez żarówki oraz ladowaniem. Poprostu jestem zielony a chcial bym sie to dowiedziec.z gory dziekuje za pomoc.

    #724667
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    wszystkie akumulatory w skuterach maja miedzy 4Ah a 9Ah. Zawsze 12V (to tak z 98% skutów od 50 do 600cm).
    A nie dobiera sie do silnika tylko do rozmiaru miejsca na akumulator i strony z której jest plus.
    Wiec nie do silnika a raczej konkretnego modelu i rodzaju jego “klem” bo jest kilka systemów a niektóre są dziwne.
    W małych to jest najczęściej typ YTX4L-BS ale nie jest to normą bo bywają i nawet takie jak do UPS-ów.. tzn nie z klemami na śruby tylko na wsuwki konektorwe… coś jak w żarówce H4

    #724910
    Nevareth
    Uczestnik
    • 4
    • 29Postów:

    Czyli nawet jak pojemny akumulator 9Ah to nadąży mi z ladowaniem go? Bo wlasnie o to mi chodzi ^^’

    #724917
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    jakbys po polsku napisał to by łatwiej było zrozumieć co “pojemny akumulator”..
    ale jak zamontujesz zbyt duży to może być niedoładowany

    #724995
    Nevareth
    Uczestnik
    • 4
    • 29Postów:

    Aha aha ok dzieki za odpowiedz. Wlasnie o to mi chodzilo. Czyli bede testowal jak tak 🙂 a do crossa z alarmem z silnikiem 4t 139FMB 72 ccm to jaki najlepszy? To juz moje ostatnie zapytanie. Jaki byscie wlozyli

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button