Jaka świeca do JMSTAR Aquilla 70cc 2t ?

Witam. Posiadam skuter JMSTAR Aquilla 70cc 2t i jakiś czas temu spaliła mi się świeca. Po zakupie nowej odczułem spadek mocy w skuterze. Jaką świece kupić do tego skutera ? Dodam, że poprzednią którą miałem była to jakaś zwykła czerwona świeca tuningowa i o dziwo na niej pracował bardzo dobrze, a teraz po zakupie świecy marki Awina za 10 zł poczułem spadek mocy. Z tego co widziałem w internecie to teraz polecają świece NGK, tylko w tym problem, że jest ich bardzo dużo i nie wiem którą wybrać. Proszę o pomoc :slightly_smiling_face:

ngk lub denso sie kupuje

no i ciepłota właściwa dla silnika

Okej, rozumiem. W takim razie przymierzę się do zakupu świecy NGK. Tylko teraz jaki model wybrać ? Trochę ich jest, a chciałbym w miarę rozsądnie dobrać taką, żeby jak najlepiej pasowała do mojego silnika. Silnik jaki siedzi w tym skuterze to Minarelli Horizontal (1PE40QBM)

zapewne BPR8HS jest w stnadradzie
ew. BPR7HS jeżeli mimo poprawnego skłądu mieszanki świeca sie traci tendencje do samooczyszczenia (mokra, czarna)
ew. BPR9HS jeżeli sie przegrzewa (biała, przegrzana)

ale jeżeli to zrobione 70cm to tak naprawde o długości gwintu decyduje zainstalowany cylinder

Okej, w takim razie zamówię tą :
https://sklep.mieloch.pl/produkt/swieca-zaplonowa-ngk-bpr8hs.html
Mam nadzieję, że poprawi ona troszkę moc silnika. Głównie to największym problemem jest zapalenie, bo przy tej świecy marki Awina czasami jest naprawdę duży kłopot żeby go odpalić i co lepsze ze startu też nie ma jakiejś dużej mocy, a na poprzedniej świecy było zdecydowanie lepiej :slight_smile: Fakt, że poprzednia to też była jakaś chińska, niby irydowa świeca, ale pracował na niej zupełnie lepiej

irydowa czy nie irydowa to ma małe znaczenie. natomiast warto jest kupić porządną świece i właściwie wyregulować przerwę.