Jaka membrana do Aeroxa?

Witam, zamierzam wymienić membranę w moim skuterze. Aerox jest w pełni seryjny. Polecicie mi coś taniego i dobrego? ;)

A stara jest zuzyta

Jest zużyta. Skuter nie ma mocy, ciężko odpala, wylewa paliwo przez przelew oraz filtr powietrza i spala straszne ilości paliwa. Z tego co czytałem to prawdopodobnie membrana więc zamierzam ją wymienić ;)

Pierw ja sprawdz czy blaszki odstaja

no wiem, muszę sprawdzić ale póki co nie mam takiego klucza jaki jest potrzebny i dopiero po południu możliwe że pojadę go kupić

dostałem się do membrany. Na początku dwie blaszki z jednej strony były lekko odgięte, tak że pod światło od środka było widać prześwity. Trochę się nią pobawiłem i teraz prześwit widać na jednej blaszce ale jest on minimalny. Czy taka membrana nadaje się już do wymiany?

Odświeżam. Membranę włożyłem, odpaliłem i na wolnych obrotach chodził ok ale jak dawałem gazu to się dławił. Próbowałem regulować i cały czas to samo. Zatkałem do połowy wlot powietrza taśmą klejącą, założyłem filtr i póki co śmiga bardzo dobrze. Mam pytanie. Jaka może być przyczyna tego że dopiero po zatkaniu chodzi dobrze? Mogę tak jeździć, nic się nie stanie?

za duzo powietrza dostaje a za mala dysza

ale ja dyszy nie zmieniałem ani nic w nim nie robiłem. Wcześniej jeździł bezproblemowo. Nagle się zepsuł i to się stało. Skuter jest w pełni seryjny tylko ma tłumik LeoVince ZX

odginałeś ogranicznik membrany ? jeśli tak to masz przyczynę :)
przeważnie odwrócenie jej pozwala na dalsze użytkowanie

nic nie odginałem ;) Skuter dzisiaj pojechał na warsztat. Temat do zamknięcia ;)