Jaka farba do malowania silnika?

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #727645
    RedLitch Official
    Uczestnik
    • 13
    • 22Postów:

    Chciałbym pomalować silnik w swoim motocyklu, ponieważ miejscami farba zeszła i jest porysowana. Zastanawiam się jaka farba będzie najlepsza. Zależy mi aby nie była matowa (połysk) oraz aby nie schodziła gdy kapnie na nie benzyna. Znajomy polecił mi farbę do zacisków (firmy k2), ale wydaje mi się że nie będzie to dobry pomysł. Nie chcę malować proszkowo ani nic podobnego tylko wolałbym samemu to pomalować sprayem (lub inną, która jest łatwa w obsłudze i nie wymaga sprzętu). Mógłby mi ktoś polecić jakąś farbę?

    #727653
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    no to tylko farba do zacisków. ale to zejdzie. albo do pokryw zaworowych/silników (są takie tjunigowe do odbajerzania silnika).. ale to też bedzie słabo przywierać.
    chcesz to dobrze pomalować (po pierwsze trzeba umieć bez zacieków prowadzić pistolet a ze śprajem to jest trudniej) to trzeba przygotować powierzchnie i najlepiej malować własnie proszkowo a najlepiej farbą strukturalną – przynajmniej na tych powierzchniach które oddają ciepło.

    #727654
    RedLitch Official
    Uczestnik
    • 13
    • 22Postów:

    Chyba jednak skuszę się na farbę w sprayu. Trochę doświadczenia w tym mam (malowałem plastiki, ramy itp. i wychodziło ładnie). Mam jeszcze jedno pytanie. Czy podczas malowania będę musiał nałożyć farbę podkładową oraz bezbarwną. Nigdy nie malowałem silnika więc wolę się upewnić.

    #727655
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:
Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button