Jaka DYSZA skuter 2t keeway ry8

z góry zaznaczam że nie wiem czy w dobrym dziale zamieściłem post - jeśli w złym z góry przepraszam :wink:
Witam zakupiłem skutera keeway ry8 racing 2008r 2t i zrobiłem remont silnika
( tłok , cylinder , głowica ) gaźnik siedzi jakiś mikunji ale nie wiem jaka średnica (nie pisze)
silnik kupiłem airsal t6 50ccm3 klasy mid-racing wydech seria , wszystko seria i mam problem z wyregulowaniem
gaźnika ponieważ coś go dusi albo dławi opisze to w ten sposób ze jak jestem na lekkiej górce to wgl nie chce jechać (nawet przy całej manetce na full ) dopiero na prostej drodze coś tam jedzie a na stópce centralnej normalnie się wkręca , według mnie jedzie gorzej niż seria
i moje pytanie jest takie czy dyszy coś szukać w kategorii od 50 do 65/70 czy może faktycznie od razu 90/95 - gdzieś w necie wyczytałem ze niby ktoś takową posiadał w tym zestawie .
aktualnie siedzi 67 bodajże
bo nie mam pojęcia kiedy faktycznie się przegina z tymi dyszami , w skuterze 4t w serii dysza siedzi 80 …
a w skuterze 2t nie wiem jak to wypada pozdrawiam

najpierw sie dowiedz jaki masz gaźnik bo dysze dobiera do sie do cylindra ale na podstawie gaźnika
Ja na 19mm gaźniku miałem dysze 75 i to był max. Na 12mm gaźniku to i 108 mogła by być za mała. Wiec jak widzisz…GAŹNIK

Ostatnio mierzyłem i nawet pisałem na forum ( dopiero mi się przypomniało ) ze pisałem z tobą i mierzyłem średnice krócca dolotowego i wyszło ze mam 18mm (czyli raczej 17,5mm) więc jaką dysze byś pod taki setup celował mniej wiecej na oko ? :wink: pozdrawiam

na oko to chłop w szpitalu wiesz co zrobił…
startuj od 75-80

Jeszcze dodam ze na serii miałem dysze 47,5 do mielocha napisałem podałem wszystko jaki setup silnik ten airsal t6 50ccm to napisali ze 5-10% tylko dysze zwiększyć więc …

A jeszcze sprawa filtra powietrza posiadam taki filtr : https://zapodaj.net/e8ae07bd7b6cb.jpg.html i te “ucho” to blokada i należy ją wyciągnąć zeby była tam dziura tak ?

wiec jest to loteria a dysze dobiera sie doświadczalnie. każdy setup jest inny i każdemu działa inaczej. nawet jeden gaxnik 17mm nie działa jak inny gaźnik 17mm, każdy ma inny wydech…itd
od czegoś musisz wyjść. a potem sie zobaczy

A jak sprawa ma się z tym filtrem powietrza ;D? co napisalem wyżej :stuck_out_tongue:

jakie ucho? restrykcja w filtrze powietrza zmniejsza wlot do puszki filtra do około 12mm. jak masz takie coś to blokada. Może być wewnątrz

A twój pierwszy post odnośnie dysz , to był właśnie na tym silniku od airsala tak ? Co do filtra powietrza chodziło o tą rurkę wystającą , ją całą wyciągnę - czyli pozbędę się blokady tak ?

halo?

tak to restrykcja.
nie, nie miałem airsala. miałem s6 streetrace 70 i malossi sport 70