Jaka dysza mbk booster 50

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #727595 Reply
    JOKER
    Uczestnik
    • 2
    • 8Postów:

Wie ktoś na jakiej dyszy próbować ustawić gaźnik w MBK booster 50cc
    Wcześniej miałem 65 słabo się zbierał i po 40km go tak jakby zaczęło przecierać ale wszystko papierem 2500 na oleju lekko przytarłem i jest ok kompresję ma dużą lecz było dużo nagaru na tłoku schodził pod palcem ( możliwe że z powodu oleju bo lałem 130ml na 5l teraz już będę lał 100 na 5 olej castrol power racing)
    Tylko na dyszy 65 dało się jechać na połowie gazu na większych schodzi z obrotów i trzeba mu dodać gazu chwilę go przymuli i jedzie dalej może dyszą 60??
    Spalanie około 5l
    Jak włożyłem dysze 76 to bardzo dobrze się zbierał lecz jak jechałem 40 na godzinę i dałem gaz w opór to go zalewalo bo paliwo aż tłumikiem leciało i jak założyłem 70 to był już mniej zrywny ale też go zalewalo czy to już kwestia regulacji?? Od jakiej dyszy zacząć??
    https://imgur.com/a/qusS2jL tak wygląda tłok raczej nie puchnie bo mogę go odpalić na zimnym i na ciepłym

#727600 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 490Postów:

papierem ściernym cylinder polerował… no nieźle.
    Najpierw nie opowiadaj że kompresja jest „duża” tylko ją zmierz. Manometrem – a nie palcem lub kapciem czy tam inną szczotka do zębów.
    Bo na takim „kompresja duża jest” oraz „raczej nie puchnie” to najszybciej zajedziesz do serwisu… już o tym przecieraniu cylindra papierem nie wspomnę. To już nawet w stodole nie wypada tak drutować.

#727604 Reply
    JOKER
    Uczestnik
    • 2
    • 8Postów:

Papierem 2500 to tylko nagar ściągnąłem tak naprawdę nic mu nie będzie a czy tłok by puchl jak się rozgrzeje mogę go odpalić i nie schodzi mi z obrotów tylko go zalewa jak chce się rozpędzić po 40km/h i żeby się rozpędził muszę mu dać niecały gaz inaczej czuć że szarpie po chwili tak się dzieje na dyszy 76 ale ładnie wtedy się rozpędza na 65 wolno się rozpędza i świecą jest biaława

#727606 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 490Postów:

skoro dół masz dobrze a tylko górny zakres źle to sobie podnieś iglice. lub ew. wsadź dysze z 3-5 większa niż seria i wtedy podnoś iglice.
    Chyba że masz coś nie halo z cylindrem (czego nie wiesz bo nie sprawdziłeś niczym miarodajnym) i wtedy możesz na uszach stawać a i tak tego nie wyregulujesz

#727607 Reply
    JOKER
    Uczestnik
    • 2
    • 8Postów:

Zostawię dysze 70 i zobacze jak coś to będę zmieniał na iglicy jeszcze jakbyś mógł powiedzieć od czego są śrubki w gaźniku delloroto phbn 12 i na iglicy zmieniam dawkę paliwa tak?

#727609 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 490Postów:

pogoogluj o gaźniku bo sie bierzesz za regulacje czegoś czego nie rozumiesz. poradników o regulacji o opisie gaźnika jest masa.
    Na iglicy nie zmieniasz dawki paliwa… tzn nie tak wprost – dawke paliwa zmieniasz dyszą. Iglicą regulujesz tylko przy jakim otwarciu przepustnicy dysza bedzie pracować całą średnicą lub częścią.
    Ale jeżeli teraz przy max otwarciu i tak masz za mało… to już iglicą dawki nie zwiększysz.
    Ale zacznij od kompresji bo doświadczenie tutaj mi mówi że 95% takich jazd z użytkownikami szukającymi przyczyn wszędzie dookoła tylko nie tam gdzie trzeba wynika z dojechanego gara.

#727611 Reply
    JOKER
    Uczestnik
    • 2
    • 8Postów:

Czyli dam iglicę na środek i ustawie go żeby dobrze chodził nai bedei będę próbował w razie gdyby go zalewalo to zmienię dysze na mniejsza dobrze myślę?

#727612 Reply
    JOKER
    Uczestnik
    • 2
    • 8Postów:

Jeżeli możesz odeslij mnie do dobrego poradnika bo w każdym piszą co innego i nie wiadomo kogo słuchać

#727630 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 490Postów:

ale po kiego kolejny temat zakładasz o tym samym?
    katalogi cześci OEM sa najlepsze jak czegoś nie wiesz.

https://sklepmoto46.pl/yamaha/diagrams/tree/1/-50 wybierz sobie rocznik, potem obrazek gaźnika i zobacz jaka jest dysza. Jak nie bedzie wprost napisane to sobie numer czesci wbij w google i wyskoczą specyfikacje. Bo tam zaleznie od rocznika od 70 do 82 były.. w sumie im nowsza tym mniejsza dysza

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Jaka dysza mbk booster 50
Twoje informacje:

Back to top button