Jaka blokada na skuter?

Panowie, muszę dziś koniecznie zamówić blokadę jakąś do skutera. Max 60-70zł. Która waszym zdaniem najlepsza?
Od razu mówię, że łańcucha nie potrzebuje, chodzi o blokade na koło.
Która będzie najlepsza?
http://moto.allegro.pl/zabezpieczenie-blokada-tarczy-oxford-mini-tanio-i2198293673.html
http://moto.allegro.pl/blokada-klodka-moto-naxa-niezniszczalna-i2190703610.html
http://moto.allegro.pl/ShowItem2.php?item=2193267483&ars_source=ars&ars_socket_id=7&ars_rule_id=44

Ewentualnie podawajcie swoje przykłady.

Ja bym dołożył i brał taką: http://moto.allegro.pl/oxford-blokada-tarczy-ham-z-alarmem-screamer-i2197066555.html

Najrozsądniejsza z tych wydaję mi się NAXA.
U-lck zajmuje dużo miejsca, a taka mała w zupełości ochroni Twój skuter przed kradzieżą .

Moim zdaniem wystarczy Oxford mini, mały poręczny , a pamiętaj jak mają Ci ukrasc to ukradną, możesz im to tylko w pewnym stopniu utrudnic ;)

Myślałem o czymś takim z alarmem, ale jedyne co może to odstraszyć tym alarmem złodzieja. Bo ja potrzebuję jak stawiam skuter pod szkołą, a raczej nie wybiegne w momencie z sali patrzyć, czy ktoś kradnie skuter. Także w sumie to mi nic więcej nie da niż zwykły discklock bez alarmu.

A nie masz możliwosci parkowania na terenie szkoły , ja porozmawiałem z kim potrzeba i parkuje z tyłu budynku ;)

To pod szkołą masz lepiej bo jak gdzieś pod blokiem to mogą podjechać samochodem podnieść koło i władować do samochodu i jechać.

No, parkuje na terenie szkoły, na parkingu dla nauczycieli. Ale przezorny zawsze ubezpieczony, więc wolę dmuchać na zimne i jakąś blokadę sprawić. Poza tym, nie raz na zakupki trzeba podjechać, a jak do hipermarketu to trochę schodzi, więc blokada się przyda.

jeśli chodzi o ryglowanie zamka to naxa wygrywa.
nie oszukujmy się. skuter wazy do 100kg i nawet jedna os podniesie przednie koło i wyprowadzi skuter gdzie chce.

polecam zastosowanie dwóch blokad
1. na tarczę dowolne (każda blokada w cenie 30-60zł) jest podobnej jakości, gdzieś w domu posiadam testy blokad na tarczę
2. blokada łańcuchowa (z oplotem) na tylnie koło

taka konfiguracja zniechęca złodzieja do działania
w połączeniu powyższej konfiguracji z blokadą kierownicy najskuteczniejszą metodą kradzieży będzie podniesienie całego skutera i transport na "pace"

jak ktoś jest zainteresowany testami, postaram się wygrzebać,
pisać na priv.

Nie wiem Ryglos zrobisz jak chcesz , ale ja już mam trzeci sqterek wszystkimi poruszałem się po całym mieście , parkowałem wszędzie gdzie tylko zezwalało na to prawo (markety, rynki, pchli targ itd.) a mieszkam bodajże w 100 tysięcznym mieście (Włocławek) i nic przykrego mnie nie spotkało a jedynym zabezpieczeniem jest blokada kierownicy.

Clsamg, właśnie blokadę jako łańcuch już mam. Swojej roboty, ale zawsze, do tego właśnie chciałem coś dokupić na tarcze.

Ja jak stawiam pod szkołą, a mam dwa bębnowe... to zakupiłem blokadę Vectora za ok. 180 zł, bardzo czułą, wkładam ją w otwory na felgach, bardzo jestem zadowolony, tym bardziej że zakładam ją z tyłu, co blokuje poruszenie kołem ;) i blokuję także kierownicę. Czuję, że skuter jest bezpieczny :D

Ja mam też dwa bębny więc blokada kierownicy+łańcuch. Na rower mam blokadę na tarczę z alarmem.

poza tym ta blokada jest bardzo wygodna, czuła i głośna ;D planuję jeszcze łańcuch albo linkę kupić :) to już bardzo bezpiecznie będzie ;D

Ja jak byłem w Ojcowie to ludzie Vespy za 10 tysięcy w lesie zabezpieczali tylko blokadą kierownicy co jest jak dla mnie skrajną głupotą.

Zamówiłem tą blokadę na tarcze z oxforda ;)

Ta blokada z oxforda to żaden problem.Dużo lepsza blokada-łańcuch.Można np przypiąć gdzieś skuter albo zapiąć koło...

A nie lepiej do tego 190 zł za alarm? Ja w Weekend kupuje skuter i z blokad to biorę fabryczny alarm i Bumper'a

SkuterowyMan... napisał:

Ja jak byłem w Ojcowie to ludzie Vespy za 10 tysięcy w lesie zabezpieczali tylko blokadą kierownicy co jest jak dla mnie skrajną głupotą.

Czemu niby ? Skrajną głupotą to by było zostawienie kluczyków i papierów przy skuterze.

U mnie w mieście też zostawiają skutery bez żadnych blokad. Dzisiaj np. tak zostawionego widziałem Peugeota Speedfigta 3. Może niektórym tak łatwo pieniądze przychodzą, ale mi jakoś skuter za darmo nie przyszedł, więc staram się go nie pozbyć.