Jaka 125cm3 na początek ? [Max 6 tys. zł] – używka ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Jaka 125cm3 na początek ? [Max 6 tys. zł] – używka ?

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Littlespy 4 miesiące, 1 tygodni temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Synek
    Synek
    Użytkownik

Witam. Jestem nowy na forum i chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze swojego pierwszego skutera o pojemności 125cm3.
    Kwota jaką mogę przeznaczyć ma ten cel to 6000zł. W takim budżecie celować w używkę czy raczej jakiś chińczyk za zbliżoną kwotę ?

Poszukuję czegoś do pracy (20km w jedną stronę). Zależy mi przede wszystkim na wygodzie i „zrywności” o ile można to tak określić. Zdaję sobie sprawę, że to mała pojemność i nie ma co oczekiwać cudów, ale jak mam się toczyć do pracy tyle co autem to zakup skutera mija się z celem 🙂

Wzrost: 188cm.

Wiem, że podobnych tematów jest dużo ale przypadków ludzi i różnych ich wymagań również jest wiele stąd postanowiłem założyć nowy temat. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie propozycje.

Zdjęcie profilowe No to LU
    No to LU
    Użytkownik

Skuter (jakiś, jakikolwiek 125) raczej nie jedzie szybciej, niż samochód (jakikolwiek, chyba, że to jakiś zabytek lub złom). Rozpędzasz się nim szybko do około 50-60 km/h, ale jego max to 80-90. Twoja przewaga przy ruszaniu, to automatyczna skrzynia – ruszasz spod świateł szybciej niż samochody, bo pod ręką masz cały czas „zapięty bieg”, a kierowcy jak zobaczą zielone, to się dopiero zastanawiają, gdzie tu może być jedynka… 🙂 Ale dopadną cię przed następnymi światłami (przynajmniej w Warszawie), bo ograniczenie do 50 km/h „jest zaleceniem”, którego nikt serio nie traktuje. Więc cała przewaga skutera to szybki start, no i oczywiście przeciskanie się w korku między samochodami plus ułatwione parkowanie.
    Ale ciężko Ci coś doradzić, bo – poza wzrostem i budżetem – nie powiedziałeś gdzie i jak będzie ten sprzęt używany. Jeśli nie będzie to zatłoczone miasto, to faktycznie pomysł może być bez sensu.

no i na co to komu…?

Czytaj
    REKLAMA

Zimowy przegląd w ASO Honda do 25% taniej

Nie czekaj w kolejce na serwis wiosną. Skorzystaj z zimowego przeglądu w ASO Honda i zyskaj do 25% na olej, części i serwis.W akcji biorą udział wszystkie autoryzowane stacje obsługi Honda. Umów się na wizytę u lokalnego dealera pomiędzy 14 października, a 21 grudnia 2019.
    Zdjęcie profilowe Synek
    Synek
    Użytkownik

Na ten moment najczęściej poruszam się między Wieliczką, a Niepołomicami oraz często robię wypady do Krakowa.
    Co prawda większość trasy (Niepołomice – Wieliczka) nie przejeżdżam przez duże skrzyżowania, ale tracę z racji na „zawalidrogi” poruszające się poniżej 50km/h nawet poza terem zabudowanym, co tworzy duże korki na dłuższym odcinku. Z drugiej strony jak tak sobie myślę, niby skuterem łatwiej wyprzedzać z racji na jego gabaryty tylko czy ma on w ogóle na to szanse z racji na taki silniczek ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no tych co jada 50 to bedziesz wciągał nosem tam po drodze

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe Synek
    Synek
    Użytkownik

W takim razie w co celować Waszym zdaniem ?

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

celuj w używkę, znanej marki (nie chińczyka), z dobrych rąk.

Zdjęcie profilowe No to LU
    No to LU
    Użytkownik

Tylko, że to są pagórki, drogi wąski i tłoczno, więc niebezpiecznie, a 125 nie ma zapasu mocy… Chyba bym zrezygnował. Mocniejszy motocykl/skuter, coś tak od 300 w górę – być może, ale to już kat A.
    Chyba, żeby dorwać trójkołowca 🙂

no i na co to komu…?
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

w tych zakresach prędkości to sobie i 125 na górkach radzi

Littlespy
    Użytkownik

Ja polecam TDR 125 lub CRM 125 ogólnie 2t co ma ponad 20km, tylko nie polecam czegoś typu nsr 125 bo strasznie niewygodne.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale to nie sa sprzęty na prawko B

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie