Jaką 125 wybrać na pierwsze moto w tej klasie

Witam wszystkich mam na imię Mateusz mam 18 lat na moto jeżdżę od małego chłopca .
Zaczynałem od komara z 69 :) potem przyszedł czas na quada po tym był ogar 200/205 simson chart i teraz jakiś kibelek keewaya .
Posiadam prawo jazdy Kat A1 i chciałbym zakupić jakąś 125 najlepiej żeby była full zadaniowa czyli trochę szutru trochę tras.
Od małego siedzę w 2T i mam doświadczenie przy tych jednostkach napędowych i chyba chciałbym w tym kierunku pójść .
Na oku mam 3 modele moto 3 inncyh marek : Yamaha TDR 125, Honda Varadero 125 , Hyosung GT125 .
I teraz chciałbym zaciągnąć waszej opinii jakie mniej więcej moto wybrać od razu mówię że w 4T jestem zielony .
Dodatkowo chciałbym wspomnieć że mam 80kg wagi i wzrost 198CM więc mikrusem nie jestem i chciałbym też takie moto żeby nie sprawiało bólów pleców czy też ramion z góry dziękuję za wszystkie odp na moje pytanie :) .
Pozdro LwG :)

a o jakim budżecie mowa?

rób a2 i kup 500ccm.

panzervi napisał:

rób a2 i kup 500ccm.

A możesz coś bardziej na temat? Ma A1 i chce 125. A ty doradzasz A2 i 500cm. Umiesz to jakoś uzasadnić czy po prostu pieprzysz żeby pieprzyć.

Hyosung jest nakedem na asfalt, z szutru bym raczej zrezygnował. Jest jedną z większych (i cięższych) 125, ale nie wydaje mi się to dobra propozycja dla dwumetrowca. Trochę za mało miejsca na nogi. Chyba, że masz je wyjątkowo krótkie :-)
125 w 2T przekracza twoje uprawnienia mocą, więc odpadają z założenia.
O yamaszce nie wiem nic, ale Varadero jest wyższe niż HYO (siedziałem i porównywałem z hyosungiem), powinno być ci wygodniej.

Budżet jaki posiadam to 5k złotych zulus yamaha zablokowana ma 15km a z resztą jak ma wbite w dowodzie 15km to raczej policja nie patrzy ile ma km

Jak dane w dowodzie pozwolą na A1/B, to luz. Nie potrafię sobie wyobrazić, na czym będzie ci wygodnie, mam tylko 1,7m... Hyo nie będzie wielozadaniowy, to raczej miejska maszynka i można sobie pojechać w trasę. O plecy czy ręce się nie martw, pozycja jest wygodna (lekko pochylasz się do przodu), martwią mnie tylko te nogi. W mieście to nie problem, krótkie przeloty, ale po 100km sam czułem, że to podkulanie nie jest bezbolesne... W tym budżecie ciężko ci będzie kupić fajnego hyosunga, a Varadero jeszcze ciężej, bo japoniec lepiej trzyma cenę...

To co zostaję starsza tdr są jeszcze jakieś spoko 125 od razu mówię że jeździłem honda cbr cbf nie podchodzą mi

Można ODP bo sam nie wiem co wybierać pozdrawiam
PS dodać zdj wielkości :V

Przychodzi mi do głowy KTM Duke, ale będzie za drogi... :-(
Faktycznie, poza TDRem, niewiele co widać...

Duki w dobrym stanie po 10k +/- :(

No właśnie, droga cholera... Też już na różne sposoby przeglądałem ogłoszenia. Fajnych,, dużych 125 jest jak na lekarstwo...

Fajne jest Rjeju Tango 125. Fun Bike w dobrej cenie. Tyle, że używek nie widzę...
https://www.youtube.com/watch?v=CmvNzcCtFnM
Fajne moto, a trzeba pamiętać, że Rjeju ma doświadczenie w konstruowaniu enduro.
Wersja 125 waży tylko 106 kg... super.

mam 186 cm i własnie kupiłem Aprilie Red rose może!!!!

może kupiłeś czy coś... bo tak nie bardzo wiadomo o co kaman

Nic nie kupiłem szukam cały czas i chyba będę skłonny kupić TDR za 5k+/- .
1 ma moc
2 2t
3 Chyba nadaję się w trasę
4 Jest wysoka :)
5 Można latać w terenie

Ktoś coś bo tdr co raz bardziej mnie wkręca i przekonuję :)

Jest jeszcze yamaha wr i xt w tych cenach :) która lepsza ??